Autočasopisy a články o Mercedesech

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od DonaldSkrblik »

Já nevím proč se rozčilujete,tak už zapomente na tu historyckou etapu,kdy než aby krachující bavorák patřil pod Daimler-Benz :stern: ,tak ho zachránila náckovská rodinka a od tý doby se snaží být mercedesu konkurencí,což se jí samozřejmě nikdy nepovedlo ani nepovede ;)

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od Přemek Doležal »

Kolik jsi měl Bavoráků ?
*jokingly*

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od popelnice »

DonaldSkrblik píše:Já nevím proč se rozčilujete,tak už zapomente na tu historyckou etapu,kdy než aby krachující bavorák patřil pod Daimler-Benz :stern: ,tak ho zachránila náckovská rodinka a od tý doby se snaží být mercedesu konkurencí,což se jí samozřejmě nikdy nepovedlo ani nepovede ;)
Tak to je historycka hlaska *jokingly* a to ja sem extra hovado :D

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od fíkus »

metrák66 píše:
kejb píše:trochu mi přijde, že jsi o bmw spíš četl... :)
Jo,jinak by zase neplácal takový chvalozpěvy.Fičuro 170ka nebyl lidovej vůz?Měl jsem před dávnými lety 633CSI a kdyby se to nehoupalo jako Titanik,tak to auto nemělo chybu(to houpání bylo z velký části kaput tlumičema).Je pravda,že to auto nebylo nijak extra krásný,ale že by to byla nějaká šitka bych teda netvrdil *stop*
Postav vedle sebe E24 a C126 a začni porovnávat. Já ty auta tady mám vedle sebe. Já píšu že proti srovnatelnýmu Mercedesu té doby je to groteska, osmiválec neměli, motory s chutí na olej však ano. Nikde nepíšu že je to shit, jen proti Mercedesu (bavíme se o době do roku 1990) to bylo prostě horší. Byly Mercedesy a ostatní auta. BMW dělá auta o téměř 50 let kratší dobu, to prostě někde musí být vidět. 170 bylo lidovější auto, to je fakt, ale lidový rozhodně ne. Prohlédni si lidový auto té doby - dvoutakt 600-1000 ccm, nebo čtyřtakt taky do litru, max 1200. 1500 ccm už byl "motor". BMW začalo s výrobou aut licenčním Austinem... Tedy autem ze země kolébky a hrobu automobilového průmyslu. (viz. British Leyland a podobný srandapodniky, dva výpotky z té doby mám doma a je to horší než žigulík - zpracováním)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od kejb »

Fiat se taky vyrábí dlouho a že by to byl nějakej etalon, to se nedá říct. ;)
Ještě tady můžeš napsat, že je E500 lepší než M5...aby to bylo komplet. :)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od fíkus »

To už jsou jiné roky, řeč byla okolo 1980 a lehce po a před. A pak píšu že po roce 1990 to BMW začalo dohánět. Fiat ale nezačal vyrábět auta s heslem "Nejlepší nebo nic". To je mimochodem slogan, který se mi moc líbí a snažím se ho aplikovat i na jiné věci... popravdě to jde z tuha.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od kejb »

psal jsi:
bavíme se o době do roku 1990
Takže i auto z roku 1990.
Nebo se z toho zase snažíš vymluvit... ;)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od fíkus »

Ono to není ani tak že BMW se zlepšilo ale Mercedes se zhoršil... ale to je fuk. Z ničeho se nevymlouvám. Původně jsem psal o E24 a podobných. A ty prostě horší byly. Ne špatný, ale horší, to je rozdíl a Mercedes v té době byl výjimečným autem takže horší bylo ledasco a nemuselo to znamenat že je to úplný shit.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od fíkus »

Koupil jsem si ten Autotip klassik. O té W109 6,3 tam píšou, že to bylo lepší pohodlím než Rolls Royce... a že hvězda znamená to nejlepší co jde koupit. :) zítra si užiju rozebírání té výstavy v Arkádách, je pojištěná na 250000000 eur, 28 dní stálo 250000 kč pojistka a to v té ceně pojistky není Parsifal, ten je pojištěn extra.

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od sněhulák »

Teddy_NB píše:
Fíkusovo názoru rozumím, ale asi je to daný i tím, že prostě dělá hlavně mercedesy a už v tom chodí.
Kámoš co dělá hlavně BMW,říká to samý, jen naopak )
Fikus než si před pár lety koupil čtyřku, tak znal mercedesy akorát z chodníku.
To že se tady sám pasoval do role "odborníka" na :stern: nemá smysl komentovat :x

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od kejb »

ten v tom musí dělat leta, ke každýmu problému má co říct, navíc má v podpisu, že to spravuje... :)

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od metrák66 »

Jeho zákazníci jsou jako paní Columbová.Žádnej z nich tu nedal jedinej koment.Možná se bojí přiznat částku,kterou jim naůčtoval ]:->

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od kejb »

Něco je v sekci 115...

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od scout76 »

Závidím vám,že máte čas. Já jsem ještě neotevřel poslední dvě čísla AMS Classic ani posledního Autotipu Classic :( .

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Autočasopisy a články o Mercedesech

Příspěvek od fíkus »

metrák66 píše:Jeho zákazníci jsou jako paní Columbová.Žádnej z nich tu nedal jedinej koment.Možná se bojí přiznat částku,kterou jim naůčtoval ]:->
Prostým faktem je, že 90% zákazníků nechodí na žádná fóra včetně tohoto a dokonce docela dost jich nejezdí ani na srazy. Docela koukám co tu je za auta o kterých "nikdo" neví kromě těch kteří je potkali na silnici. Jasně jsem tu psal že jsem to dřív (Mercedesy) dělal jen pro sebe, a mám je průběžně od roku 1994.
Odpovědět