Jakou svářečku?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

SantaJenda
hvězdička
Příspěvky: 141
Registrován: sob 26.08.2017, 15:08
Auto: S210/420,S210/320cdi, hovnaj santa fe 2,7 a další

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od SantaJenda »

koupil jsem OMI 206 absolutní spokojenost. Plazmu jsem vzal nějakou polskou promo něco něco a dobrý jen se peru s nastavením manuál nahovno...bude to chít vychytat

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Brabus63 »

adam w140 píše: sob 04.04.2020, 11:25 Tak ja to uplne jako chybu nevidim kdysi jsem svarel jakousi svareckou iskavar a kit 225 byl proti tomu vybornej. Jako novy to stalo masli a pak jsem to za mensi cenu poslal dal a to mi prijde fer. Koupil jsem si mobilnejsi mensi a teprve casem zjistil o kolik je lepsi. Asi proto se mi zda kit 225 sracka. Dnes uz co2 svarim minimalne ale i tak citim ze by to chtelo neco jinyho.
Neřeším, já ji už ani nemám, pořídil jsem větší a silnější Co2, které má vysoký zatěžovatel. Ale pokrok nezastavíš, to je pravda, jen ty staré stroje většinou víc vydrží... jen ta poctivost něco váží..

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

To je pravda stara svarecka vazi jeste mnohem vic jenze to ve svy dobe melo hroznou hodnotu. Dnes jsou ty stroje taky a jeste lepsi ale malo kdo da 10x tolik co tyhle nase stroje.
Jinak ja uz co2 skoro nepouzivam ted jedu elektrody a mam legraci z toho jak nejslabsi cinskej stroj nejsem schopnej prehrat i kdyz varim dlouho. Kleste me prez rukavici pali ze je neudrzim kostra taktez ale ze svarecky fouka chladny vzduch. Asi si budu muset koupit kabely.

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od musketyr »


Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Waterfall »

Osobně jsem nikdy nesvařoval, ale okolnosti přinutily vyrobit nějaký konstrukce v zahradě. A není na škodu se zase něco začít učit. Nejdřív jsem si půjčil transformátorovou elektrodu Parkside. Můžu říct, že s tím jsem neudělal vůbec nic...kor když to bylo v zahradě na prodlužováku. Pak jsem se naštval a rozhod jsem se koupit si vlastní svářečku. Rozhodl jsem se pro invertor Kitin.
https://svarecky.heureka.cz/kuhtreiber- ... AUEALw_wcB
S tím se dokonce povedlo udělat použitelný sváry i mně, co nikdy svářečku v prackách nedržel...a to jsem si k tomu ještě objednal i elektrody, který pro moje svařování nebyly tak úplně vhodný. Výhodou zmíněného inertoru je necitlivost na délku přívodní šňůry. Lze ho bez problému napájet i ze šmejdový elektrocentrály, nebo použít 100m polskou prodlužku z kabelů průřezu 1mm2...a furt to vaří slušně. :)

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

Zajimala by me ta spatna centrala ktera da svarecku...??? Jinak ta vyborna cinska predrazena svarecka mi kolikrat vyhodila i 16 jistic.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Waterfall »

To je centrála, ktorá sice má dostatečný výkon, ale nemá slušný stabilizátor napětí. A že máš doma špatný jističe nemusí být problém svářečky. :D

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Volhovič »

Já dřív používal 150A Iskravar CO a v něm nejsou tlumivky a v garážích novej jistič Bčko lítal při plném výkonu pořád, ale doma přes starý černý jističe - ty jsou pomalejší, než moderní Béčka to drželo. "motorový" jistič mi do garáže čez neschválil, bo mám rozvod hliníkovými dráty a rozvaděč je o pět garáží vedle a tedy výměna = problém. No ale nová mašina už tlumivky má a tak to maká doma i v garážích v pohodě, jen nesmím pro plný výkon používat rozdvojky a levné nebo dlouhé slabé prodlužky, mám na sváření šestimetrovou s voděodolnejma a nárazuvzdornejma koncema a kabel bago dvakrát takové, co běžně a hodně těžkej.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od kejb »

První svářečka se kterou jsem svářel byla hodně těžká bez chlazení a s kabelama tvrdýma jak beton, který při mrazu smotat bylo nemyslitelný.
Regulace probíhala přepojením zástrčky *jokingly* a měla asi 120? si už nepamatuju. To bylo ale ještě v osmdesátkách a byla to dobrá škola sváření navíc ve spojení s tehdejším kolísáním napětí . 007 .

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

Kitin vyhazovala jistice i vsem zakaznikum - ne vzdy ale vetsinou. Tak asi meli teda vsichni spatny jistice.

Iskavar tlumivku zrovna ma ale nema zase spousty jinych soucastek ktere jsou treba jo a 150A? To je jen napsano na ty svarecce nejaky cislo ale proud to realne neni.
Cerne jistice jsou mizerny a v kombinaci s hlinikem je pozar na dosah. Kdyz nevyladne pri pretizeni temer nikdy trpi vedeni. Kdo chce kam......
Invertory jsou dobry a vyvoj jde vpred. Vcera jsem mym cinskym vyvaril habadej elektrod v kuse bez prestavky (na stejnou praci mel iskavar 2 pauzy) a hned po dokonceni jsem sundal rukavice hledal kde je zahratej a nic nikde proste studenej!!! Ma jen 120A.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Waterfall »

A co to bylo vlastně za KITIN-a, co shazuje všem ty jističe? Předpokládám, že asi ne 150A malej invertor... :) B-čkovej 16A jistič umí shodit i blbej audiozesilovač, pokud do něj nějaká lama práskne 1kW trafo a 50G filtrační kýbly bez softstartu. Ale slušný zařízení by snad mělo mít napájení pořešený bez podobných efektů.

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od K2 »

Nikdy bych neřekl, že se budu zabývat svářením :-D nicméně mi ve sklepě leží asi 5 let hromada třímetrových jeklů odhadem metr na metr a tak jsem pročetl tuhle diskuzi a vybral LASTON MINI-160HT - jen nevím jakou si koupit helmu vůbec se v tom neorientuju...nějaká rada by pomohla díky

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

Byla to kitin 165 a jasne jde to nahodit neni to jen o jistici.

Kukla kdyz ma za neco stat stoji vic nez svarecka. Vyssi rady kowax nebo i jine vyssi rady bez ohledu na znacku. Samostmivaci kukly za 700 jsou strasny - nici oci maji maly pruzor tak je kulovy videt a jeste ke vsemu vyrobci uvadi ze je solar jenze bez baterek nefunguje a baterie nejde vymenit.
Za me teda na mensi obcasne prace lepsi obyc kukla s cernym sklem kdyz se s ni nekde flakne nebo ukradne je skoda minimalni a rozhodne se nevybije baterka! Komfort praci je ale horsi

luky-hroch
hvězdička
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27.02.2019, 15:28

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od luky-hroch »

Tak na to bude nejlepší bude si přečíst tento článek: https://www.svarecikukla.cz/blog/jak-vy ... -inventor/ - tam najdeš všechny informace :) Případně jim zavolej, rádi ti pomohou.
Odpovědět