Jak řešíte EET?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od scout76 »

Já taky netvrdím,že každý ojebává. Na to mít restauraci nebo kafírnu musí mít člověk koule a v dnešní době není taková kupní síla jako třeba před 10 - ti lety a svým spůsobem ty ojeby chápu. Jsou silnější dny,kdy jsou tržby ok a pak dny,kdy je prázdno. Myslím,že by výrazně pomohlo všem podnikatelům snížení odvodů. Jednak by zaměstnavatel mohl lidem dát slušnou mzdu a ti by si práce víc vážili a nebyly by potřeba dělat ojeby.
Vrátím se k dotacím....sice jsem proti nim,protože ku..í trh,ale zvažuji,že jich využiji,protože je to cesta jak dostat nějaké peníze z toho co platím. Jsem k tomu tak nějak donucen,protože nová technologie,která je požadována bez nich nemůže být pořízena. Vlasně může,ale za cenu toho,že to zaplatí občan x krát více a dlouhodobě.

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od AndréW115 »

Celý EET je pí..vina a jen další utahování šroubů drobným živnostníkům. Pokud to někdo vítá, jako třeba tady pan Scout, je u mě kkt a pevně doufám, že se mu to jednou vrátí! Mě se to sice až tolik netýká, jedu na faktury, ale bytostně s tím nesouhlasím. Velký ryby se budou dál smát a odserou to ti, kteří dosud vycházeli taktak.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od scout76 »

Já to nevítám. Jen mi to nevadí jako těm co nejvíc řvou a asi ví proč. Možná ti André vyhovuje platit za služby bez papíru,ale mě ne. Teď budu stavět barák a zedníci by určitě vyšli levněji jen bance by se to asi nelíbilo.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od kesu »

scout76 píše:Já to nevítám. Jen mi to nevadí jako těm co nejvíc řvou a asi ví proč. Možná ti André vyhovuje platit za služby bez papíru,ale mě ne. Teď budu stavět barák a zedníci by určitě vyšli levněji jen bance by se to asi nelíbilo.
Z mých zkušeností nevyšli, pokud je to firmička tak tomu moc nepomůže jet bez účtu. Na stavbě máš stejnak většinu materiálu, máš DPH náklady na auta a provoz firmy. Reálně ta práce není tolik a něco zaplatit musíš. Navíc všichni živnostníci mají paušál. A k tomu se stavební firmy dost sledují.
A k tomu máš na vstupu 21 a na výstupu 15%.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od scout76 »

Máš pravdu. proto se tak yudělala přenesená,protože na DPH odplouvalo spousty korun. Já myslím,že nejvíc musí EET srát rákosníky. U nich mizí stovky milionů. Nebo si myslí někdo,že hrají fér?

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od kesu »

scout76 píše:Máš pravdu. proto se tak yudělala přenesená,protože na DPH odplouvalo spousty korun. Já myslím,že nejvíc musí EET srát rákosníky. U nich mizí stovky milionů. Nebo si myslí někdo,že hrají fér?
Kterej pitomec ale vymyslel ten katalog k přenesence?! Kdyť v tom se nemůže nikdo vyznat, existují dokonce poradci, co ti za peníze zatřídí fakturu. To je taky zákon za všechny drobný:((
Proč to sakra neudělají jednoduchý, aby to nezdržovalo... Snaha zabránit těm nekonečnejm karuselům, kde mizely miliardy, je jedině chválihodná. Tohle fakt není opatření proti malejm a středním podnikatelům. Ale ten čas při podpisu smluv a při vystavování faktur, kdy dohledávám kam to spadá to je teda k nasrání. Jako kdyby to nemohlo mít jednu stránu..

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od scout76 »

Já jsem přenesenou přivítal,protože díky splatnostem jsem nemusel státu půjčovat peníze než je někdo zaplatí nám. O seznamu nevím,protože to za mně dělá účetní,která je i daňovou poradkyní. Takže je to její kolo a proti botám je pojištěná.
Mě třeba sere to,že když tvůj obchodní partner neodvede DPH,tak ho musíš zaplatit za něj ty. Od toho by měl být FÚ ne? To mi přijde jako prasárna.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od adam w140 »

V mym oboru je to sranda protoze kdyz namontujes neco za 17t. Mas na tom 20% zaplatis 2 lidi naradi auto pak jeste nekoho na kanclu zbyde ti prodelek protoze nedavno mi vypravel jeden "zamestnanec" ze chce za praci 3t. Firmy zivi velke ksefty ktere tu a tam nekdo zas nezaplati. Hodne firem je na pokraji smrti treba i 20 let dobre fungujicich ale tohle je pro ne posledni rana. Me je to fuk ja si delam sam ale jak bylo receno vyse - nemam chut ani motivaci cokoliv delat - neschanim praci nechci uz zamestnance nechci provozovat kancelar - to vse produkuje dane vseho druhu. Prace mi tedy zatim spis pribyva ale kdyby ne jdu na pracak kterej me bude zivit protoze pak mam narok jeste na prizpevek na bydleni. Samozrejme ze budu pak pracovat na cerno a stat bude misto prijmu mit na moje zivobyti mit ale ku..a vydaje. Nemyslete si ze je to nejakej napad ojedinileho pripadu (u me to nejspis takovy horky nebude) ale podle statistik tyhle stavy pomerne rostou.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od scout76 »

Já myslím,že jako árijec tu podporu mít dlouho nebudeš :D .

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od Volhovič »

Každej, kdo něco dělá, byť i načerno vytváří hodnoty a vydělané peníze utratí za palivo, potraviny, chlast atd, ze kterých jdou do státu daně a tak i črné peníze se částečně vlastně zdaní a i černý živnostník přinese státu nějaký výnos a pokud tedy někdo si platí minimum jako OSVČ a tváří se , že nevydělává, tak je to lepší, než když se na to prostě vykašle a bude někde postávat jako ovce ve frontě na práci u Babiša...

EET je největší průzkum trhu, v naší historii a zajímavý věci se začnou dít teprve, až si z něj Andrej udělá nějaký výstup a zaměří konkrétní cíle.

Pak si z naší ekonomiky prostě udělá svůj svět, kde si všichni zase budeme před stranou a vládou rovni a nikdo už si nebude kupovat ty drahé Mercedesy :-(

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od Petr H. »

tak jsme dnes měli kontrolu z finančáku na EET, v protokolu bylo napsáno, že se "odtajnili"
Tak takhle my to tady v tom našem státě máme.... Máme tu "tajný"...
Teď chodí, ale to už měli snad dřív. Výdej účtenek není povinnost od 1.12.2016. Jinak jsem zaznamenal zdražení v restauracích. Jakože ne o 3% jak se píše, ale asi o 20-25%. Tak nevím, viděno optikou Babiše - jsou to odkopaný zloději všichni... :x

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od scout76 »

Takže to funguje v podobném duchu jako ČOI =-o ? U nás moc nepodražili.

schicklgruber

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od schicklgruber »

Co tak sleduji třeba ve Zlíně, tak končí pár malých obchodů s blbostma a majitelé většinou říkají, že budou mít jen Eshop. A ve spoustě rodinných firem slyším, že jestli bude chtít někdo platit hotově, tak mu bude vystavena faktura a zaplatí to na účet.

Píš bych řekl, že pokud tu byla šedá ekonomika, tak tímhle bude ještě větší. Dobře víme co bylo za prohibice....


A zdražení v restauracích alespoň v okolí moc taky neproběhlo. A EET položí jen toho kdo v tom chodit neuměl. Navíc náš štědrý sociální a jiný podporovatelský systém. Kdo ví jak na to, tak mu stačí jediné. Ráno nevstát do práce. :-D

Věděli ste třeba že pokud jako zaměstnavatelé nebudete vzdělávat a školit zaměstnance, tak je tu možnost aby ÚP vaše zaměstnance proškolil a ještě vám i uhradí náklady, to je co? *jokingly*

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od scout76 »

To si trochu pleteš. Pracák má (občas) programy,který slouží k vzdělávání zaměstnanců a zaplatí jim třeba papíry na ještěrku. Jde to z nějakých operačních programů pro zaměstnanost z EU fondů. Zítra mám návštěvu z pracáku,tak se jich na to zeptám,ale ty programy jsou vždy jen určitou dobu.

schicklgruber

Re: Jak řešíte EET?

Příspěvek od schicklgruber »

Hele nepletu. Jistě ještěrka, svářečák, ŘP. sk. C atd to jsou rekvalifikace.

Ale ještě je tu tahle věc, když prostě nebudeš mít čas nebo se ti prostě nebude chtít vzdělávat tvé zaměstnance, tak tu práci předáš ÚP a oni ti je proškolí tebe to nebude nic stát a ještě dostaneš prachy na jejich výplaty :-D

Mám na pracáku známou a do Zlína hledají teď 3 pracovníky na tohle místo. ;)
Odpovědět