Co kde na prodej za kolik II.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od metrák66 »

robik4 píše: úte 09.02.2021, 20:28 Nikomu neradím,co má se svým majetkem dělat. Ale ! O Tvém mamutu,jsem tady přečetl všechno, co jsi kdy psal.A řekl bych,že po případném prodeji,se neubráníš pocitu,že jsi kromě nádherného auta,prodal i kus sebe...
Pěkně přikuřuješ Robínku...až ti to cáká z papuly *jokingly* .O zázračném mamutu se tu napsalo tolik,že by to vydalo na knížku.Taky jsem si to přečetl.Jestli je to pravda,tak milej Rudy si našel dojnou krávu,která při každým vysvětlení co je potřeba vyměnit z cecku nevypouští mlíko,ale sype dukáty.A nebo je to byly jen přkrášlené bajky z vinýho opejení v kombinaci s dobrým hulením :hop:

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re metrák Moje auta jsi nikdy neviděl,neznáš jejich stav,nevíš o nich absolutně nic.To samé platí o práci mého kamaráda,on opravil opravdu hodně aut k spokojenosti jejich majitelů-Přesto tady opět blinkáš nesmysly.Že by další z Tvých frůstrací,které se opakují zde na foru ?

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od metrák66 »

Viděl jsem jenom jedno.Pravda je,že je v pěkným stavu,ale taky jsem tady za ty roky četl haldy zkazek jak vod Andrzéna.Tak pak se chlape nemůžeš divit,že se tomu výčtu co Rudi udělal a neudělal jeden pak nevěří ]:->

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od 09medved »

To Metrák66 , to je jako když tě bolí zuby.
Přijdeš s oteklou hubou,sedneš do křesla,opraví ti chybu chrupu a po té ti doktor oznámí - máte to hotový,dostanu tolik a tolik,ale pane ještě tam vedle to máte takový,no chtělo by s tím brzo( velmi oblíbený termín lékařů ) něco udělat,nebo pak to bude horší.Z toho pochopíš,že teď by to byla třeba jenom "malá" oprava,později už možná celý nový zub či více.O tom,že budeš mít oteklou a bolavou hubu kvůli zánětu,to radši nemluvě. Tak co si zvolíš? Určitě nebudeš za hrdinu a radši si to necháš brzy ne-li hned opravit i když víš,že to bude něco stát.No a taky asi nechceš chodit s oteklou hubou mezi lidi,o problému s konzumací potravin a nápojů snad ani psát netřeba
S autem to je něco podobnýho - opravit hned se to nemusí,třeba by to ještě nějaký čas vydrželo,třeba týden,třeba rok,Jenže tak nějak nechceš aby se ti to posr... zrovna ve chvíli,když budeš někde cestovat po světě.Proto když ti tvůj osobní autodoktor řekne "hele asi by to chtělo",tak to necháš udělat,protože za ty léta máš k němu tak nějak důvěru.A že to něco stojí? No za opravu zubů taky zaplatíš když nechceš vypadat jak Quasimodo ( V.Hugo- Zvoník od Matky Boží)
A na závěr pokud jsi svéprávný jedinec,tak máš svobodnou vůli rozhodovat o svém jednání potažmo o utrácení svých finančních prostředků tak jak uznáš za vhodné.Jen se musíš smířit s tím,že ti to ostatní mohou závidět

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od metrák66 »

09medved píše: pát 12.02.2021, 11:55 To Metrák66 , to je jako když tě bolí zuby.
Přijdeš s oteklou hubou,sedneš do křesla,opraví ti chybu chrupu a po té ti doktor oznámí - máte to hotový,dostanu tolik a tolik,ale pane ještě tam vedle to máte takový,no chtělo by s tím brzo( velmi oblíbený termín lékařů ) něco udělat,nebo pak to bude horší.Z toho pochopíš,že teď by to byla třeba jenom "malá" oprava,později už možná celý nový zub či více.O tom,že budeš mít oteklou a bolavou hubu kvůli zánětu,to radši nemluvě. Tak co si zvolíš? Určitě nebudeš za hrdinu a radši si to necháš brzy ne-li hned opravit i když víš,že to bude něco stát.No a taky asi nechceš chodit s oteklou hubou mezi lidi,o problému s konzumací potravin a nápojů snad ani psát netřeba
S autem to je něco podobnýho - opravit hned se to nemusí,třeba by to ještě nějaký čas vydrželo,třeba týden,třeba rok,Jenže tak nějak nechceš aby se ti to posr... zrovna ve chvíli,když budeš někde cestovat po světě.Proto když ti tvůj osobní autodoktor řekne "hele asi by to chtělo",tak to necháš udělat,protože za ty léta máš k němu tak nějak důvěru.A že to něco stojí? No za opravu zubů taky zaplatíš když nechceš vypadat jak Quasimodo ( V.Hugo- Zvoník od Matky Boží)
A na závěr pokud jsi svéprávný jedinec,tak máš svobodnou vůli rozhodovat o svém jednání potažmo o utrácení svých finančních prostředků tak jak uznáš za vhodné.Jen se musíš smířit s tím,že ti to ostatní mohou závidět
To si mě pobavil čéče *jokingly* .Srovnávat auto s chozením k zubařovi je úplně mimo.K zubaři chodím na preventivní prohlídky,abych neměl zuby jak noty na buben a nikdy mi zubař neřekl,že vytrhne nebo zabrousí tenhle zoubek,páč je starej a líbil by se mu jinej.
A automechanici jsou verbež vychcaná,která se nestydí naůčtovat i to co kolikrát nevyměnili.Značkovej servis ti zase preventivně vymění všechno i když není třeba,páč to zaplatíš.
S tím posledním se musí tak nějak v této Böhmen počítat automaticky.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Zajímavé přirovnání tuším se tomu říká prevence.Naštěstí je manuál,kde je napsáno,co se musí udělat po xy km.Toho se držím a díly z vrakáče nemontujeme.Mě se to vyplatilo,auto nikdy nestálo pro poruchu.Co se týká odvedené práce na mamutovi,bylo to na foru jako fotodokumentace.Já mám sbírku CD,kde je většina oprav.Co se týká zdejších mechaniků,znám jen Přemka,Merce a Zadka,jim svěřím auto i kreditku.Jen jsou daleko,tak několikrát poradili na dálku.No a na motory byl Pavel G,ten už s námi není.Co se týká značk. servisu,tak na medvědy jen do Reichu ale na servis Honda v Ústí mohu pět jen chválu,starali se o Hondu i Patrola,max. vstřícnost,přijeli,odvezli,opravili,přivezli.Na běžné ježdění máme nyní 2 nová auta,doufám že poslední,na důchod,takže jen servis.Ale zas díky značk. servisu,vše je doložitelné jsem prodal Patrola velmi dobře.Takže " clara pacta boni amici " a myslím,že to tak má být.Tedy mezi slušnými lidmi,s těmi neslušnými se nestýkám
Re metrák jo furt kuřivo od Mac Baren a Dunhilla,víno z Francie,neb moravští vinaři už neví,co by chtěli.Merlot,oblast Lanquedoc.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od metrák66 »

Zajímavý je,že značkový servisy u těch míň obvyklých aut fungují dobře.Mám dobrou zkušenost se Subaru a dřív s Nissan v K.Vary.Koncern si je nejspíš moc jistej v kramflecích,že se chovají jako dobytek.Stejně tak ti šašci v K.Varech a Ústí co se tváří jako hogo fogo firma.Taky jezdím jen do říše,protože mají jinej přístup a ceny jsou taky trošku jinde.Jinak za dobrou službou se vyplatí cestovat nebo si ji nechat přivízt třeba od Brna(garážový vrata Ampel za pár korun z kvalitních materiálů),ale kreditku bych nikomu nedal *jokingly* .Víno nepiju,ale chutnalo mi v Itálii,když došla zásoba kvalitního žita ]:->

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od Merc124 »

to Metrák66 : člověče, to vypadá, že jsi pracoval ve spoustě značk.servisů *jokingly* když to tak dobře víš ;)
"Značkovej servis ti zase preventivně vymění všechno i když není třeba,páč to zaplatíš."
vono totiž se mění věci dle předpisu výrobce a dle roků event. kilometrů je prostě to a to na výměnu, tak to je a jiný to nebude ;) a kdo na to sere a tvrdí, že všichni automechanici jsou "vychcaní" tak je mimoň nebo debil, pardon, myslím menší IQ *jokingly* nebo je sám vychcan =-o Každého věc jak k čemu přistupuje. Ale třeba L.L. má rozum na svém místě a Ruda není žádnej obkladač, ví co se musí a co je třeba, a prosazuje standardy jako v MB. A tak to má být a tak je to správné ]:-> Já osobně spoustu zákazníků radši pošlu jinam, když se snaží mi nabulíkovat, že se to tak nemusí dělat a že je to zbytečně drahý apod. ať si to na vlastní kůži vyzkouší jinde, já mám práce dost a rozumných klientů taky [:-}

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od kejb »

U starýho křápu se mechanik musí řídit nejen předpisem výrobce (kterej nepočítal, že to někdo bude 30 let používat) ale i svojí hlavou. Tak to prostě je...

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Před 2 lety šly do prodeje A 8 nádherný auta,max. výbava.Byly z flotily firmy,cena i pro Čecha příjemná.Měly nalítáno přes 160 000,většinou po dálnici a vůz čekal servis.Jeden pac. to koupil,byl upozorněn,že brzy bude další servis, pojezdil,poslechl,zajel.Dle manuálu servis za 40 000.Neposlechl,opička nedostala banány a ................... Nakonec prodal.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od scout76 »

Ty servisy se týkají z velké části náplní a filtrů. Že by se měnily dle pokynů výrobce třeba jednotky jsem nezažil *jokingly* . Značkové servisy v této zemi jsou většinou na zoufalé úrovni a příkladem mi byl servis :stern: NA v Brně,kde mi pán na dílně řekl,že začneme tímhle čidlem,protože je to nejlevnější. NAkonec museli vyměnit turbo u kterého nedali na hadici sponu,hadice vypadla a auto vyházela olej a mít za volantem dementa,tak je po motoru. Podobnou zkušenost má s :stern: K.Vary a Praha. I s náklaďáky jezdíme do SRN,kde opravdu opraví a ví co dělají.
Podobné zkušenosti mám se servisy VW.

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od PřemekD »

Česká společnost bohužel hodila učně přes palubu jako nějaký méněcenný druh. Každý soudný rodič udělá všechno proto, aby jejich potomek tomuto prokletí uniknul. Pak to často dopadá tak smutně.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od scout76 »

Problém je,že dnes nikdo nechce makat rukama a přemýšlet u práce.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od Merc124 »

klíč píše: sob 13.02.2021, 11:25 Česká společnost bohužel hodila učně přes palubu jako nějaký méněcenný druh. Každý soudný rodič udělá všechno proto, aby jejich potomek tomuto prokletí uniknul. Pak to často dopadá tak smutně.
co to meleš =-o jaká "česká společnost" ? "Soudný rodič" co to jako je ? *jokingly* Základ je vždy v rodině, pokud rodiče jsou dementi a vychovají ze svých dětí blbce bez morálky a slušného chování, tak to potom dopadne tak jak to dnes je. Každej chce být mgr. bc. a tak pod. a pak čumí jak trubky, že není zedník, instalatér, elektrikář a třeba i ten automechanik nebo autoelektronik apod. Takže ať se každý chytne za svůj rypák a pak plácá moudra ]:->

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Co kde na prodej za kolik II.

Příspěvek od PřemekD »

V Německu dostává učeň Lehrgeld, v posledním ročníku je to cca 600 eurů za měsíc čistého a ve škole i na praxi se dočkají elementárního respektu. U nás se dočkají akorát ... V D, ačkoli mají taky lockdown, a to i ve školách, praktická výuka běží dál.
Odpovědět