autolednice

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

autolednice

Příspěvek od kesu »

Ahoj,
už nevím co roupama a tak přemýšlím, že bych koupil autolednici. Chtěl bych ji na takový to obyč ježdění na dovolenou se studeným pivem, na chalupu na nějaký potraviny, čas od času na piknik a pak taky když přes den má člověk najednou trochu času, tak nakoupí a aby se to pak v autě nekazilo.
Klasickou termoelektrickou už asi nechci, to je taková hračka tak na maximálně hodinu. Za půl dne je v tom všechno teplý. Neumí to zchladit nic.
Takže přemejšlim nad kompresorovou, objem tak plus mínus 30-40l, ale chtěl bych, aby se tam vešla 2l lahev.
Na 230v asi být ani nemusí..
Líbí se mi tahle https://www.mulac.cz/autochladnicky/kom ... -tb41a.htm

O moc víc se mi do toho asi dát nechce. Máte s tím někdo zkušenost a případně nějakej nápad?

díky
m

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: autolednice

Příspěvek od musketyr »

Já mám starý model Waeco a jinou bych už asi nechtěl.
http://www.coolboxes.eu/www-coolboxes-e ... -26-12-24V" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: autolednice

Příspěvek od kesu »

musketyr píše:Já mám starý model Waeco a jinou bych už asi nechtěl.
http://www.coolboxes.eu/www-coolboxes-e ... -26-12-24V" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky, na tu jsem taky koukal. Přijde mi, že ta co jsem si našel není o moc zvenku větší a je větší vevnitř. Ale nevím, jestli je to nějaký větší argument. Jak dlouho ji máš a měl si s ní nějaké problémy? A jak to chladí?

díky
martin

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: autolednice

Příspěvek od musketyr »

Mám ji 5let, problémy žádný.Samo že nejed e každej den.Když jede na max a necháš tam pivo tak bacha-zamrzne!

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: autolednice

Příspěvek od rudy320e&a140 »

kesu píše:Ahoj,
už nevím co roupama a tak přemýšlím, že bych koupil autolednici. Chtěl bych ji na takový to obyč ježdění na dovolenou se studeným pivem, na chalupu na nějaký potraviny, čas od času na piknik a pak taky když přes den má člověk najednou trochu času, tak nakoupí a aby se to pak v autě nekazilo.
Klasickou termoelektrickou už asi nechci, to je taková hračka tak na maximálně hodinu. Za půl dne je v tom všechno teplý. Neumí to zchladit nic.
Takže přemejšlim nad kompresorovou, objem tak plus mínus 30-40l, ale chtěl bych, aby se tam vešla 2l lahev.
Na 230v asi být ani nemusí..
Líbí se mi tahle https://www.mulac.cz/autochladnicky/kom ... -tb41a.htm

O moc víc se mi do toho asi dát nechce. Máte s tím někdo zkušenost a případně nějakej nápad?

díky
m
Taky by mně to zajímalo, bo stale dávám do mrazáku vložky do autoboxu když jedem Chorvatsko. Lednici na 12V již jsem měl , ale stálo to za prd. Tohle vypadá celkem interesantne . Recenze?

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: autolednice

Příspěvek od emc3250 »

Presne tuhle mam. Recenze: je bozi.
Co krome toho bys chtel vedet?

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: autolednice

Příspěvek od kesu »

emc3250 píše:Presne tuhle mam. Recenze: je bozi.
Co krome toho bys chtel vedet?
Co třeba když do ní dám nějakou dvoulitrovku pití a pár drobností (menší nákup) a pustím to. Jak dlouho cca trvá, než se to zchladí? Prostě jestli je to půl hodiny a nebo 10..
A když ji nosíš z auta s něčím vevnitř, jde to ještě nebo je to už tak nějak moc těžký?

díky moc
m

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: autolednice

Příspěvek od emc3250 »

Spis tu hodinu.
Luxus je ze v nasem Transitu (baterka asi 75ah) normalne preziju vikend a nemam potiz nastartovat zatimco v lednici je 5*.
Pres den je teda zahazena spacakama kvuli izolaci pze v aute je klidne 60*.
Tezky to je ale da se to. Ja mam teda tu o neco mensi, bez toho sedivyho pruhu. Do ty ale nevleze stojici 2l petka, musi pololezet.
Super je ze fakt chladi a to i pod nulu a ne jako Peltier kterej umi stezi 20* pod okolni teplotu a o ochlazeni teplyho piva si muzes nechat jen zdat.

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: autolednice

Příspěvek od rudy320e&a140 »

emc3250 píše:Spis tu hodinu.
Luxus je ze v nasem Transitu (baterka asi 75ah) normalne preziju vikend a nemam potiz nastartovat zatimco v lednici je 5*.
Pres den je teda zahazena spacakama kvuli izolaci pze v aute je klidne 60*.
Tezky to je ale da se to. Ja mam teda tu o neco mensi, bez toho sedivyho pruhu. Do ty ale nevleze stojici 2l petka, musi pololezet.
Super je ze fakt chladi a to i pod nulu a ne jako Peltier kterej umi stezi 20* pod okolni teplotu a o ochlazeni teplyho piva si muzes nechat jen zdat.
Jo, tak tohle napriklad jsem chtel vedet. :)

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: autolednice

Příspěvek od kesu »

emc3250 píše:Spis tu hodinu.
Luxus je ze v nasem Transitu (baterka asi 75ah) normalne preziju vikend a nemam potiz nastartovat zatimco v lednici je 5*.
Pres den je teda zahazena spacakama kvuli izolaci pze v aute je klidne 60*.
Tezky to je ale da se to. Ja mam teda tu o neco mensi, bez toho sedivyho pruhu. Do ty ale nevleze stojici 2l petka, musi pololezet.
Super je ze fakt chladi a to i pod nulu a ne jako Peltier kterej umi stezi 20* pod okolni teplotu a o ochlazeni teplyho piva si muzes nechat jen zdat.
Díky, to je dobrý výsledek. Nad tou menší jsem taky přemýšlel, ale je menší jenom na výšku a do kufru bych nad ní stejnak nic nedal. Krom toho ta větší má v ceně madla a koš, takže vyjde nastejno.
Trochu přemejšlím, jestli nevezmu o dost menší, nějakou 18l, ale spíš objednám tu 41l.

díky za odpověď

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: autolednice

Příspěvek od kesu »

Tak jsem nakonec vzal tu 41l, díky za rady. Lednice je zvenku docela velká a těžká i samostatně. Spíš to vidím tak, že ji v autě pustím a v koši do ní přenesu potraviny než ji nosit celou. Výška i s kovovou klecí je cca 345mm, takže se tam vejde 2l pet. Když se vyndá klec tak má i vybrání na větší lahev.
Oproti 31l verzi je výhoda v tom, že stojí skoro stejně a v ceně jsou madla a vnitřní koš. Strojní část je patrně identická pro 31 a i 51l veze.

Drobný testování:
Při 230V se chová stejně jako při 12V.
Na 14,4V odebírá při běhu naplno 3,1-3,4A. S kompresorem na eco pak 1,8-2,2A.
Z pokojových 22 stupňů na nulu to trvá prázdné lednici 35minut. Následně jsem vložil 0,7l Lahev šampusu a po dalších 30 minutách je v lednici mínus 14 stupňů a lahev má na povrchu cca 6-10 stupňů.
Po dalších 45 minutách, tedy 105 minutách od zapnutí mají stěny v lednici cca -25 stupňů, vzduch pak -18 a lahev vložená později na povrchu -1 až +2 stupně, tedy přechlazená.

Celkově to vypadá, že mám konečně lednici, co v autě i něco opravdu vychladí...

takže díky všem za rady!

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: autolednice

Příspěvek od 09medved »

taky uvažuju o něčem na letní dny.Nemám moc velký nároky,chci aby v tom pití nebylo teplý což se u těch levných "plasťáků" moc zaručit nedá,dále aby to nebylo moc těžký na manipulaci a samozřejmě přenosný no a poslední možnost volby 12V/230V.To co se tu zmiňovalo nevypadá zle,jen mi to přijde zbytečně moc velký.Docela by se mi líbilo tohle:
http://www.icera.cz/autolednicky-autole ... el-b12-24v" onclick="window.open(this.href);return false;
Sice má jen napájení z auta,ale to by řešil případný adapter,tedy pokud by bylo třeba.Nemá někdo zkušenost s tímto modelem?

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: autolednice

Příspěvek od kesu »

09medved píše:taky uvažuju o něčem na letní dny.Nemám moc velký nároky,chci aby v tom pití nebylo teplý což se u těch levných "plasťáků" moc zaručit nedá,dále aby to nebylo moc těžký na manipulaci a samozřejmě přenosný no a poslední možnost volby 12V/230V.To co se tu zmiňovalo nevypadá zle,jen mi to přijde zbytečně moc velký.Docela by se mi líbilo tohle:
http://www.icera.cz/autolednicky-autole ... el-b12-24v" onclick="window.open(this.href);return false;
Sice má jen napájení z auta,ale to by řešil případný adapter,tedy pokud by bylo třeba.Nemá někdo zkušenost s tímto modelem?
Ahoj,
právě ten odběr jsem zkoušel doma na obyčejným modelářským zdroji. S těma proudama by to utáhl i obyčejný adaptér. Nad touhle malou jsem taky přemejšlel, protože se vejde mezi sedadla a taky oproti té mé váží polovinu. Příkon kompresoru je oproti té 35W oproti 45 u té mé, ale objem je míň než poloviční. Předpokládám tedy, že se vychladí ještě rychlejc.
Reálně tahle půjde přes rameno vzít do auta plná, to u té mé asi nepůjde.
Já ale chtěl, aby se tam vešel nákup a 2l lahev. Chtít to je na pití tak bych určítě vzal tu, co jsi postoval ty.

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: autolednice

Příspěvek od 09medved »

mě se právě líbí ty rozměry,docela pásne na zadní sedadlo na střed a ničemu to nepřekáží.Dvě,tři PETky a něco málo na sváču to pojme a nic víc nepotřebuju.Ta tvá větší je libovka,jen rozměry jsou spíš do kufru ale zase ten větší prostor má taky něco do sebe právě třeba když máš nějakej nákup nebo když jedeš ze zabíjačky,no to je dilema.... :-/ :-/ :-/

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: autolednice

Příspěvek od kesu »

09medved píše:mě se právě líbí ty rozměry,docela pásne na zadní sedadlo na střed a ničemu to nepřekáží.Dvě,tři PETky a něco málo na sváču to pojme a nic víc nepotřebuju.Ta tvá větší je libovka,jen rozměry jsou spíš do kufru ale zase ten větší prostor má taky něco do sebe právě třeba když máš nějakej nákup nebo když jedeš ze zabíjačky,no to je dilema.... :-/ :-/ :-/
U mě vyhrála cena, protože ta větší stála o 2 tis víc než ta 18l. A když se k té 31l přičtou madla a koš, tak vyjde ta větší dokonce levněji. Navíc ta 31l má plošný rozměry stejný a je akorát nižší, což dle mého nepřináší výhodu. Váží navic skoro stejně.
Ale ta malá je tak na výlet a na pár studenejch piv na piknik. Zase když jedu na chalupu, kde není obchod, nakoupím na víkend někde přes den a můžu to vozit celej den s sebou a pak se zase chodí ta větší.
Odpovědět