Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :-(

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
kubass
hvězda
Příspěvky: 1341
Registrován: pát 01.08.2008, 10:09
Auto: Fiat 600 a Fiat Tipo 1.4 T-Jet 120k
Bydliště: já so z Hané
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od kubass »

Tak, dneska byl u mě pán, jehož pozice se jmenuje technik, všechno si sepsal, nafotil, a ten to předá likvidátorovi, ale ztoho co napsal je mi jasny, že ztoho chcou udělat totálku sráči...

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od trojan »

A proč se tak čílíš? Buď rád . . .

schicklgruber

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od schicklgruber »

Za totálku u starýho auta?

To bude skákat radostí až do stropu, nehledě, že se pak něco třeba zase stane a to dostane už úplné kulové, protože to auto mělo již v minulosti totální škodu.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od fíkus »

Scout - bohužel zaplatí jen do 3,5 násobku platu, všechno kdyby hrubě porušil zákoník, třeba chlast atd. Ale proč vám to nechtěli dát? Co byl důvod?

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od scout76 »

Tu odtahovku nám popotáhnul polskej kamion u nás na place. Polák sice byl donucen čekat na policajty(chtěl jet do pryč),ale na jeho pojišťovně to nenahlásil. Prostě zmrd. Tak nám to zaplatila naše pojišťovna a bude si to vymáhat z kanceláře pojistitelů (nebo jak se to jmenuje).
Jinak z pojistky na blbost (mají ji téměř všichni zaměstnanci) nám plnili cca. 3 x a že toho ti naši šulini stihli za ty roky zkurvit :( .

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od scout76 »

Kubass - tak držím palce,ať z nich vypadne co nejvíc. Kdyby si měl tu testaci,tak by se vyjednávalo líp. Totálka v tvém případě bude asi průser.Pokud tedy neexistuje nějaká jiná cesta co ti slíbil tajně přes SZ prozradit jeden čaroděj.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od trojan »

Neviděl bych to tak černě, akorát holt nesmí kejvnout hned na první nesmyslnou částku co mu pojišťovna napíše na papír :-) Kubass tady měl myslím hned na začátku docela skromnej výpočet škody, se kterým bych se osobně nespokojil.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od scout76 »

To je pravda a určitě by měl mít někoho,koho by se pojišťovna měla trochu bát,protože se budou snažit ho ojebat a prodlužovat placení. Dnes jsme mluvil s bývalým šéfem a koupil na Táborsku firmu,která krachla kvůli požáru. Neměli prachy na obnovu,naskákaly dluhy a firma šla do kopru. U nás byl před dvěma lety taky požár a nebýt banky,která mi stojí za prdelí,tak bych firmu asi těžko znovu rozjížděl.
BTW. požár u nás byl 7.7.2015 a zaplatili až 23.3.2017,ale u auta to bude rychlejší.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od fíkus »

Já osobně Ti klidně udělám zadarmo detailní rozpočet na uvedení do předešlého stavu jako podklad pro vymáhání škody a když mu tohle udělají další dva servisy plus to sepíše advokát tak peníze vysolej, to nebude milion aby se soudili. Kamarádovi museli zaplatit nový blatníky na LR Series 2 za 60000 kč, z Kypru mu přišly v bedně poslední na "celém" světě. Do auta po kompletní opravě z nových dílů totiž při první jízdě na STK nacouval Tranzit valník... Pech.

Hlavně - bourané auto i když je opravené sebelépe má cenu vždy nižší, takže o nějakém zhodnocení po opravě nemůže být řeč. V praxi co jsem řešil tak pokud platili nový věci tak chtěli účty od těch věcí a do koruny to cálovali. Jak máš rozpočty ze servisů plus znalce na stanovení ceny před nehodou a advokáta tak peníze dostaneš na 99% adekvátní, ne pár korun.

lithium
hvězdička
Příspěvky: 436
Registrován: pon 10.10.2011, 6:58
Auto: S211 220 CDI
Bydliště: Brno
Věk: 43

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od lithium »

schicklgruber píše:Za totálku u starýho auta?

nehledě, že se pak něco třeba zase stane a to dostane už úplné kulové, protože to auto mělo již v minulosti totální škodu.
nemas pravdu, mel jsem se 124 nekolik nezavinenych nehod, z toho 2x totalku a obe jsem dostal proplacene

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od fíkus »

Jasný, pojišťovna platí skutečnou škodu, a ta vznikne když máš auto a někdo tě trefí, i kdyby to bylo stokrát přes totálku.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od Petr H. »

Totálka je název výpočtu škody, je to metoda, nic víc. Neplést se stavem auta, dík. :)

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od Laďa-K »

Jsem docela zvědavej jak toto celé dopadne a kolik nakonec vyplatí pojistovna, jen pro zajimavost jsem koukal do tabulek a Fiat 600 ve stavu 3 4500e, stav 2 7500e, tabulky jsou 2 roky staré ale zásadní rozdíl nebude.

Autor tématu
kubass
hvězda
Příspěvky: 1341
Registrován: pát 01.08.2008, 10:09
Auto: Fiat 600 a Fiat Tipo 1.4 T-Jet 120k
Bydliště: já so z Hané
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od kubass »

Ted mi volali z pojistovny, ze vlastne policie este nerozhodla kdo je vinik, takze proto to vse tak trva, coz znamena, ze se taky muze stat, ze dostanu hovno...

Autor tématu
kubass
hvězda
Příspěvky: 1341
Registrován: pát 01.08.2008, 10:09
Auto: Fiat 600 a Fiat Tipo 1.4 T-Jet 120k
Bydliště: já so z Hané
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabouranej veterán, jak to chodí? PS: Došlo už i na mě :

Příspěvek od kubass »

Laďa-K píše:Jsem docela zvědavej jak toto celé dopadne a kolik nakonec vyplatí pojistovna, jen pro zajimavost jsem koukal do tabulek a Fiat 600 ve stavu 3 4500e, stav 2 7500e, tabulky jsou 2 roky staré ale zásadní rozdíl nebude.
Ano tak to je, a muj byl rozhodne lepsi stav 3, a ja si ho cenim na 4000€+ jak jsem uz psal na zacatku :/
Odpovědět