Jablkamilci, poraďte prosím.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
zz.top
hvězdička
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:33
Auto: W212 350 CDi
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Jablkamilci, poraďte prosím.

Příspěvek od zz.top »

Byl jsem premluven na prechod z Androida na ovoce. V me mobilni draze jsem zkusil vse co se prodavalo, /tedy od Dancala/ ale az ted jsem trosicku zklaman. Spoustu veci na ktere jsem byl zvyklej mi u tohoto stroje chybi.(IP7) Nepritomnost 3,5 jacku je mi u zadku, ale NFC mi fakt chybi. Ruzne mam vylepene tagy, ktere jsou mi ale uplne k nicemu. V aute v drzaku se mi automaticky zaplo nahravani jizdy na kameru, doma vyply vibrace a zaplo Wifi, po prichodu do prace aktivovalo zvoneni na max a presmerovani hovoru ze sluzebniho na soukromej, a tak podobne. Placeni mobilem je taky vyhoda. Teda byla. Mam jen dve slova. Zklamani a tragedie. Displej bude asi casem matnej jak igelitka z Tesca, pac takovy ty sprcky coby ochrana mobilu me moc neoslovujou. Neni pro tyto telefony nejaka aplikace, ktera by umela alespon priblizne neco takoveho? Treba podle GPS, Bluetoth nebo beteesky prepinat ruzne profily? Dik, ZZ.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Jablkamilci, poraďte prosím.

Příspěvek od Fusion »

NFC je trochu škoda ale nedávno vydali 70 stránek o bezpečnosti s detailním popisem proč jsou některý věci zakázaný. Je to především pro firmy, aby měli jistotu, že se citlivý data ze zaměstnaneckých telefonů nedostanou ven. No a NFC je pouze pro platby, tj. z bezpečnostních důvodů pro nic jinýho.
Kdo se trochu zajímá o bezpečnost nikdy nepřejde na Android. Jedna taková zajímavost je náhodná rotace MAC adresy při sondování dostupných routerů (na Linuxu a Androidu lze nastavit s trochou snahy taky), protože když jdeš dejme tomu Prahou a telefon si brnká do wifi sítí, člověk s přístupem k těmto routerům ví přesně kde se pohybuješ. A to nemusí ani sám znát polohu routerů, protože defaultně Androidy bozujou GPS polohu routerů a čím víc Androidů se připojí, tím přesnější je poloha. Kdysy se tomu říkalo wardriving a dneska je to běžná praxe ve prospěch Googlu.

O obrazovku se neboj, mám 3 roky starou 6 bez obalu, denně v kapse a škrábanců pár téměř neviditelných čárek.

Autor tématu
zz.top
hvězdička
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:33
Auto: W212 350 CDi
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Jablkamilci, poraďte prosím.

Příspěvek od zz.top »

Fusion píše:
O obrazovku se neboj, mám 3 roky starou 6 bez obalu, denně v kapse a škrábanců pár téměř neviditelných čárek.
Prave ze bojim. Mam ho dva tydny, a uz je na nem dvoucentimetrova osoupana matna skvrna od neustaleho malinkeho pohybu v pouzdre na opasku. Pohybuji se v prostredi s vyskytem velmi abrazivniho prachu, a je to na displeji videt. HTC s GGlas byl mnohem lepsi a odolnejsi. (a jemnejsi)

Autor tématu
zz.top
hvězdička
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:33
Auto: W212 350 CDi
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Jablkamilci, poraďte prosím.

Příspěvek od zz.top »

Tak jsem to vyresil jak nejlip to slo. SGS8. *thumbs up*

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jablkamilci, poraďte prosím.

Příspěvek od Zviratko »

iPhone je (doslova!) jedine zarizeni, kteremu se da po bezpecnostni strance verit. Dani za to je, ze hromadu veci neumi. Tak to proste je.

Na druhou stranu, veci jako "prisel jsem nekam tak zapnu wifi" ti u iPhonu resi proste trvale zapla Wifi, protoze to spolehlive nic nezere, zatimco u Androidu se to casto resi.
A tak je to se vsim.

Bohuzel presne ty NFC tagy mi taky chybi, ale ruku na srdce - je to gimmick, a po tydnu zapomenes k cemu jsi je pouzival...

Autor tématu
zz.top
hvězdička
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:33
Auto: W212 350 CDi
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Jablkamilci, poraďte prosím.

Příspěvek od zz.top »

Zviratko píše:
Bohuzel presne ty NFC tagy mi taky chybi, ale ruku na srdce - je to gimmick, a po tydnu zapomenes k cemu jsi je pouzival...
To jo, ale vzpomenu si hned v noci, kdyz telefon zacne hulakat vedle v mistnosti misto toho aby jako vsechny slusne vychovane mobily jen svitil, a spolu semnou toho otravu ignoroval. Ale jen doma. Ne treba v restauraci, kde je hluk, a nahlas byt muze.
Odpovědět