elektromobily po stopáté

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od zaibatsu »

https://auto.idnes.cz/elektromobil-nabi ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Všichni víme jaké palivo je palivem třetího tisíciletí a je na čase aby se začal nabízet motor extra vyvinutý na spalování CNG. Zemního plynu je opravdu hodně, téměř nekonečné množtví v rámci dohledu existence lidstva. Bohužel stejně jako elektřina nejde dávat do kanystru. Myslím, že elektromobilita zažívá po 100 letech "stagnace" rozvoj jen díky zeléné mánii, jako kdyby někomu ( z politiků nebo zelených mozků ) záleželo na tom co lidi dejchaj. Jde o prachy a o zisky z dotací o státu. Bez dotací a omezování SM by se nikdo o žádnou výrobu elektromobilů v masovém měřítku nepokoušel.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kesu »

Nedá mi to, jel si v nějakým (a případně jak dlouho a v jakým) elektromobilu?

Nechci tu tvrdit, že je to budoucnost pro všechny. Je mi zřejmý, že pokud se nepodaří zásadně (respektive alespoň dvojnásobně) zvýšit energetickou hustotu baterií, tak to nebude ani náhodou 100% náhrada bežnýho auta.
Ale na druhou stranu, jako druhý auto do domácnosti je to naprosto v pohodě. Krom toho provozní náklady jsou úplně někde jinde. Ono třeba za listopad jsem nechal u pumpy 14tis. kč a to jezdím 2,0 benzínovým motorem a nebyl jsem dál než jednou na Šumavě a jednou na chalupě, což ani jedno nebylo víc než 180km za den. Takže jezdit na elektřinu mohl bych klidně ušetřit desítku měsíčně. Jasně, asi s tím nepojedeš 1000km na Chorvatska nebo na hory do Itálie. Ale to firmy, který kupují naprostou většinu novejch aut nižší střední a střední třídy fakt nezajímá. Takže v okamžiku, co bude stát elektrický auto s dojezdem 300km jistých stejně jako naftovej Superb (to jenom cituju tolikrát ohranou větu), poměry na trhu se změní. A koukat bude přesně ten, co byl citovanej v článku.
Každopádně tvůj přepočet kWh na litry je naprostá blbost. Zanedbal si asi tak všechny "drobné detaily" týkající se účinnosti pohonu.
Egolf s 24kWh baterií ujel i když si jel fakt co to šlo kolem 80-100km. Využitelná kapacita bude sotva 20 a zbyla nějaká rezerva. Takže pokud s ním pojedeš tak aby ses povozil, vyškrábne se spotřeba někam na těch 20kWh. Totéž v benzínu bude 8-10l. V naftě tak 7-8. A to ale beru topení naplno a okresky 120-130km/h. Takže 20kWh naprosto hrubě přepočteno na litry nafty v nejhorší možný kombinaci bude cca těch 7-8l nafty. Klidná jízda s topením okresky 100km/h s předjížděním a normální město znamenalo u toho Egolfu 150km. Totéž s dieselem by vyšlo tak na 6l. Takže těch 20kWh odpovídalo tak asi 9l nafty.

Teď je dostupná verze s 36kWh a konkurence má snad i přes 40kWh (v ceně kolem 800 tis. Kč). Takže se dostaneš někam k 200km dojezdu běžný jízdy a odhadem tak 150 km v nejhorších pomínkách. Což je pořád prostě málo. Ale ještě přidat trošku na na druhý auto naprosto v pohodě. Pak už zbude jenom cena. Ale ono s limitem 95g CO2 na kilometr..

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kejb »

Poslední e-golf ujede i v zimě 200km.Vyzkoušeno :)

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kesu »

kejb píše:Poslední e-golf ujede i v zimě 200km.Vyzkoušeno :)
Díky za upřesnění!
Já jezdil s 24kWh baterií bez tepelného čerpadla, takže topení omezovalo dojezd dost. Měl jsi verzi s čerpadlem?

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kejb »

Tohle mělo 36kWh a bez čerpadla.
Uvnitř to samozřejmě není na tričko :-$ .
Jinak to má dobrej odpich ale jinak...
Nevím, co by mě mělo přesvědčit si to koupit.

sádrák
vycházející hvězda
Příspěvky: 756
Registrován: sob 16.08.2008, 20:20
Auto: MB W115 a mnoho dalších starých strojů
Bydliště: Boleslavsko

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od sádrák »

Nevím, co by mě mělo přesvědčit si to koupit.

No a to je právě ono. Zatím je to jen pro excentriky, nadšence a bohatý, ale jako běžný masový produkt za rozumnou cenu to prostě není. Takže držím palce ať se to otočí, protože už mě dnešní projev mého dýzlu s Euro 6 fakt drtí :-! A to mám spalovací motor fakt rád..

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kesu »

kejb píše:Tohle mělo 36kWh a bez čerpadla.
Uvnitř to samozřejmě není na tričko :-$ .
Jinak to má dobrej odpich ale jinak...
Nevím, co by mě mělo přesvědčit si to koupit.
Hele já s tím byl docela spokojenej, odpich slušnej, reakce na plyn naprosto briskní. Já najezdím asi tak 10tkm cestama kolem 1000km za den. Pak nějaký víkendy do 200km denně, ale každej den sedím v autě a ujedu po městě 30-150km. Garáž se zásuvkou mám. A v rodině jsme dva řidiči a máme tři auta. Já bych tu pro Egolf místo určitě našel..

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kesu »

sádrák píše:Nevím, co by mě mělo přesvědčit si to koupit.

No a to je právě ono. Zatím je to jen pro excentriky, nadšence a bohatý, ale jako běžný masový produkt za rozumnou cenu to prostě není. Takže držím palce ať se to otočí, protože už mě dnešní projev mého dýzlu s Euro 6 fakt drtí :-! A to mám spalovací motor fakt rád..
O tom mi povídej..
Jezdím teď půl roku s 206kW 2,0 Supem a celou dobu to kritizuju, jak to dole netáhne a do 3tis otáček nejede. Jenže teď mám na pár dní 140kw TDI a to je teda studená sprcha:(
A za tohle v každý druhý diskuzi někdo nadšeně bojuje..

Zvláštní je, že z toho Egolfu jsem jeden den přelezl rovnou do žehličky a na reakci na plyn mi to přišlo dokonce velmi podobný. Jako já si plánuju koupit PHEV, protože se mi ta technika líbí. Elektro auto bude, ale až to ještě trochu spadne. Ten Golf je přes milion..

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kolouch »

pokud budeme pohánět tyhle samohyby
elektřinou vyráběnou pravěkým způsobem
a ještě "protaženou" chem-fyzikální uličkou,
tak jsou celý elektromobily k ničemu.
maximálně to bude pro určitý ekonomický
skupiny cesta k hromadě prachů.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Chabej argument neb se zdrojama el. se dá do budoucna laborovat, kdežto s ropou ne.
Navíc pokud bys chtěl být echt obnovitelnej a nezávislej, nainstaluješ si na střechu panely, který dneska nestojí skoro nic a můžeš regulovat třeba jen nízkej tarif. Mě to netrápí, ale kdybych musel bydlet na severu u nějaké uhelné elektrárny, kvůli které se v inverzi nedá dýchat a vidět, doufal bych, že to brzo zavřou.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

Bejvávalo. Hůř je v Praze nebo Brně než u uhelné elektrárny.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kesu »

scout76 píše:Bejvávalo. Hůř je v Praze nebo Brně než u uhelné elektrárny.
Tak to je jedna věc, ale ono se s tím Egolfem fakt nejezdilo špatně. Ten nástup výkonu byl jako u starejch aut okamžitej.

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kolouch »

obávám se ,že ekologická stopa táhnoucí se za každým elektromobilem
se s obyčejnou uhelnou elektrárnou může v klidu měřit.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

kesu píše:
scout76 píše:Bejvávalo. Hůř je v Praze nebo Brně než u uhelné elektrárny.
Tak to je jedna věc, ale ono se s tím Egolfem fakt nejezdilo špatně. Ten nástup výkonu byl jako u starejch aut okamžitej.
Já mám teď z půjčovny naftovyho s DSG a dnes jsem si to celkem užil mezi irskýma vesnickama *thumbs up* .
Odpovědět