Jaký mobilní telefon?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od scout76 »

Naopak. Telefon je od slova telefonovat a klidně bych se bez všech těch chujovin obešel. Uznávám,že spousty věcí využívám,ale na druhou stranu se stávám otrokem toho krámu.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od Fusion »

'Telefon' se tomu říká jen ze zvyku. Je to mobilní nebo kapesní počítač. Spíš nerozumím proč si někdo stěžuje, že to má moc funkcí, když se dá koupit "obyčejnej mobil" za cenu protektorové pneumatiky.
Podle mě je to frustrace z neochoty nebo nezkušenosti s ovládáním. Přitom s tím nemají problém ani 3 letý děti.
Furt to ale nevysvětluje proč za to takovej neumětel ty peníze utratí. Nekoupím si přece auto, abych si stěžoval, že mě to sice doveze kamkoliv, ale mě by stačilo jezdit do fabriky sockou. Logika některých lidí je úchvatná.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od miluna »

Za cenu protektorované pneumatiky je akorát nějakej klump, mě osobně by se líbilo něco tak za 15 - 20 s hliníkovým tělem klidně monochromatickým displejem, malinké, placaté možná s foťákem.... Jenže vývoj se přeorientoval z busines zařízení na frikulínský sračky. To, že to nevydrží víc jak dva roky jen potvrzuje to, co si myslím.
Fusion - jsou lidé, co si libují v aktualizacích, nastavování, přeinstalování, restartování, já to naopak bytostně nesnáším. Miluju věci, co se bez toho obejdou a dlouhodobě fungujou. Bohužel znám pár lidí, co se IT živí. Všichni do jednoho mají jednu věc společnou - smrdí. To není invektiva ale konstatování.
Doufám, že si firmy vyrábějící telefony uvědomí tu obrovskou díru na trhu. Nokia s vyprodanou 3310 tu asi ukázala cestu a to se jedná o totální lowcost. Jak je mi jasné, že se najdou uživatelé, kteří využívají potenciál dotykového ,,telefonu,, se všemi možnostmi co nabízí, tak na druhou stranu spousta lidí nevyužíje možnosti ani trošku a používá telefon pouze k telefonování.
A když člověk vidí někde v čekárně nebo v restauraci lidi jak matlají prstem po skle a nevnímají co se kolem děje tak by blil. Nejvíc jsou restaurace s nápisem: WIFI nemáme zkuste se bavit mezi sebou!

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od Fusion »

Žádná díra na trhu není. Po hliníkové 3310 touží pár exotů, a jestli ti smrdí nebo se cítí být frikulínama netuším, ale většina Nokií byla určená frikulínům. Business byl jen komunikátor a to byl v podstatě první kapesní počítač. Jestli ti paměť slouží, byznysům byly určeny pak hlavně PDA, který stály majlant a jejich používání bylo trestem.
Většina toho, co píšeš je z frustrace a neznalosti. Např. znám lidi s plně funkčním, denně používaným iPhone 4 a 5. Těm už táhne na 7 a 5 let. Příště nezapomeň poznamenat, že všechny nový auta a zařízení jsou spotřebák (i když byly už od prům. revoluce), a že se zlý korporace snaží ti vnutit novinku každýho půl roku (přestože marketing tak funguje od pravěku). Gratuluju ale, žes našel obrázek hospodské cedule, která přijde technickým antitalentům hrozně vtipná. Zvlášť v době LTE.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od miluna »

Mám frustraci tak maximálně z lidí, co si myslej, že i ostatní potřebujou šmudlací displej.... dneska už to serou i do aut, v kombinaci s černým lesklým plastem, to působí obzvláště luxusně, tedy do té doby, než na to někdo sáhne. Haptika těchhle blbin v autě je mizerná, prsty poskakujou a člověk se musí soustředit na to, co a jak prstem dělá, kdežto knoflíkem se dá točit i popaměti. No jo ale Fúsión povídal, že to tak všichni chtěj...

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od Fusion »

Můžeš přesně citovat kde sem napsal že všichni musí mít dotykáč?
Nesnaž se podsouvat nesmysly jen protože nemůžeš najít rozumnej argument pro přežitý typy telefonů ve vlákně, kde se ptal původně ne na tvůj názor, ale na doporučení toho, co evidentně nenávidíš.
O autorádiích (dneska multimediální počítače v autě) nebyla vůbec řeč a zase podsouváš svou fantazii. Podle mě jsou k ničemu ne kvůli dotyku (pokud máš problém, nechal bych si doktorem zkontrolovat motoriku), ale kvůli rychlýmu zastarání.

Jinak nevím co je to šmudlátko, ale vzhledem k tomu, že na ně furt někde šaháš a prsty ti po nich poskskujou, radši bych nezacházel do detailů. Někteří tu prej nejsou tolerantní vůči takovým zálibám.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od miluna »

jsou věci, od nějakejch lidí, který bych rád slyšel osobně...

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od Fusion »

A proč si nepořídíš todle?

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od miluna »

za prvý je to Lowend a za druhý není k sehnání: http://mobil.idnes.cz/nokia-3310-je-jak ... b_nokia_jm" onclick="window.open(this.href);return false;

SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od SEMRY »

Tak můj KeyOne je v reklamaci. Odlepil se display.... *tired*

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od Fusion »

miluna píše:za prvý je to Lowend a za druhý není k sehnání: http://mobil.idnes.cz/nokia-3310-je-jak ... b_nokia_jm" onclick="window.open(this.href);return false;
No tak před 15 lety by to stálo dvacku *jokingly* Nevím jakou máš představu, 8810? Pěkná vyjde na desítku a pak jakýsi sběratelský stojí snad pade.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od miluna »

Koupím si další SE T 700, mám s nimi jen dobrou zkušenost. Je pravda, že origo měl lepší životnost než refurb ale i tak je to dost dobrý, když vezmu v potaz mé zacházení a prostředí, ve kterém telefon musí fungovat.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od adam w140 »

Chtel bych poopravit me hodnoceni jablka 5se - fungoval do odjezdu na dovolenou dobre pak zhasnul. Uzuz jsem schranoval € na jiny aparat a po dni nefungovani vstal z mrtvych nechal se nabit a zacal i fungovat. Uz ale jde pomalu a baterka spatna (cely den vydrzi jen s tezi) a celkove to vypada na konec

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od Fusion »

5se nic není. Předpokládám 5S, tzn. baterka stará 4 roky, a ty si myslíš, že bude mít výdrž jako novej?
Ušetřím tě toho trápení a dám ti za něho 500,-

Laja22

Re: Jaký mobilní telefon?

Příspěvek od Laja22 »

*thumbs up* :D

dam 600,-
Odpovědět