A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od dawider5 »

fíkus píše:Ještě bych rozlišoval kdo je uprchlík a kdo ekonomický migrant. Ty první bych házel do moře, ty druhé... taky do moře. Přijímat je jako kdybych si ustlal v klubku chřestýšů. Kousnout mě žádný nemusí, ale budu to riskovat???
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* to je přístup *jokingly* ;)

Jarda K
hvězdička
Příspěvky: 146
Registrován: ned 05.06.2011, 18:07
Auto: Jeep Grand Cherokee 2,7CRD
Bydliště: Vlašim
Věk: 53

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od Jarda K »

Problémem voleb jsou předvolební průzkumy. Média už vlastně (na základě 3.000 odpovědí !!!!) rozhodla, kdo se do PS dostane a nedostane. A vovčan má tak zúžený výběr. Bylo by fajn, kdyby voliči byli svéprávní, kašlali na průzkumy a volili dle svého (a jen svého) rozhodnutí.

Realisté. Trochu rychlokvašený projekt. Robejšek bude asi vzdělaný pán. Ale stojí za ním Dospiva. A Dospiva má rád kolem sebe StBáky jak se zdá. Takže to vypadá, že se k privatizátorovi Burešovi přidal další. Trocha paranoi: Třeba mají stejného řídícího agenta... 8) (Vazby na minulý režim tu jsou.)

Jak budu volit? To je moje věc. Rozhodně ale budu vybírat ze stran, které se netají výhradami k EU.

Heil Brusel!

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od kejb »

Jarda K píše:Problémem voleb jsou předvolební průzkumy. Média už vlastně (na základě 3.000 odpovědí !!!!) rozhodla, kdo se do PS dostane a nedostane.
Ano, to je jeden z mnoha projevů současné propagandy...
Nebo, že snad propaganda je možná jen za minulého režimu, nebo že by za tuto propagandu mohl Putin?? :D

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od K2 »

K tomu lithiu...vlastní těžba bude mít prvotní náklady asi 10 miliard Kč, pokud se během dvaceti let vytěží 10% odhadovaných zásob vygeneruje to zisk asi 3-5 miliard po započtení nákladů - neumím si představit jak by stát se svým rozhazovačným a zlodějsko-mafiánským aparátem dokázal být efektivnější než privátní sektor. Těžbu může v budoucnu vykonat pouze firma Geomet, držící licenci a všechna povolení. Firma byla založena v roce 2007 skupinou českých geologů, pracujících v AV. Nejsou to žádní blbci a moc dobře věděli, že po lithiu bude jednou neskutečný hlad. Peníze jim u nás nikdo tehdy nechtěl na průzkumné práce dát, nebylo to levné a než se dostali tam kde jsou teď vykydaly desítky milionů korun. Akcionáři firmy EMH jsou:

Rare Earth Minerals plc (registered holder HSBC Custody Nominees (Australia) Limited) 10,334,830 11.87%
Keith Dudley Coughlan(registered holder Inswinger Holdings Pty Ltd) (Note 2) 4,500,000 5.17%
Richard Keller 6,225,000 7.2%
Nefco Nominees Pty Ltd 4,027,000 4.63%
Mrs Eleanor Jean Reeves (Note 1) 3,061,872 3.52%
Citicorp Nominees Pty Limited 2,956,264 3.40%
WB Nominees Limited (clients of Walker Cripps) 2,834,411 3.26%
Mark Hohnen 2,805,750 3.22%
Pavel Reichl (registered holder Merrill Lynch (Australia) Nominees Pty) (Note 3) 2,778,672 3.19%
Hana Vanova 2,778,672 3.19%

Takže nic zázračného fondy a privátní osoby, které se nebály investovat do party Čechů s dobrým nápadem....
Samotná těžba lithia je relativně nekomplikovaná, ale zpracování přináší obrovská rizika kontaminace půdy, protože lithium se z cinvalditu dá získat buď tepelným rozkladem nebo kyselým vyluhováním, přičemž ani jedno není procházka růžovým sadem...osobně bych na těžbu napálil větší poplatky těžařům (což ale nejde jednoduše udělat) a zpracování nechal dělat někde jinde.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od Fusion »

*thumbs up*
V jiných diskuzích se plive na státní neefektivitu (leckdy oprávněně), ale pokud jde o lithium, všichni by chtěli, aby to bylo v rukách státu. Jak kdyby se každej představoval, že se mu díky tomu přisype do kapsičky nějaká ta korunka. Přitom žádná činnost státních podniků z minulosti nesvědčí o tom, že by takovej nápad mohl dobře dopadnout.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od kejb »

Tak to máš naprosto mylnou představu. Lidi si nemyslí, že se jim něco přisype do kasičky. Jenom je sere, že stát strategickou surovinu postoupí někomu za 2kč.

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od K2 »

kejb a kde jsi na ty dvě koruny přišel 009 pokud něčemu nerozumím tak o tom nepíšu *jokingly* nastuduj si Zákon o ochraně a využití nerostného bohatství, který v pozměněném znění platí od 3.března 2016 a pak nám napiš kolik se z lithia bude platit...ty dvoukoruno

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od scout76 »

Pan ministr tam má pěknej bordel :x ... Za to ho asi Andrej nepochválí.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-ch ... 1507752916" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od 126560 »

Oni stát normálně okradou a nikdo je za to ani nezmrská ?

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od kejb »

K2 píše:kejb a kde jsi na ty dvě koruny přišel 009 pokud něčemu nerozumím tak o tom nepíšu *jokingly* nastuduj si Zákon o ochraně a využití nerostného bohatství, který v pozměněném znění platí od 3.března 2016 a pak nám napiš kolik se z lithia bude platit...ty dvoukoruno
Já jsem ale psal o tom, co si myslí běžný občan 010 :-* .

Jenom pro čtenáře novinek a podobných plků dodám, že se ještě vůbec neví KOLIK lithia máme.

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od DonaldSkrblik »

Sledujete někdo tu veselou frašku z poslanecký na 24,jak od Tyla =-o jen nevím zda je to k smíchu *jokingly* či k pláči :'(
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pri ... &source=hp" onclick="window.open(this.href);return false;


https://www.novinky.cz/domaci/451993-on ... ithiu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lithium
hvězdička
Příspěvky: 436
Registrován: pon 10.10.2011, 6:58
Auto: S211 220 CDI
Bydliště: Brno
Věk: 43

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od lithium »

Ja nevim co vsichni resi ... me se nikdo neptal a ja se jen tak vykopat nedam

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: A už jsem zase velmi na.....j Lithium

Příspěvek od K2 »

A byl jste se někdo podívat na druhou stranu Cínovce? Položil jste si otázku kdo má jednodušší podmínky pro dolování? Doluje se v Německu? Co kdyby ta německá firma koupila tu českou a dolovalo se jen z té jejich 009
Odpovědět