Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusne"?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusne"?

Příspěvek od konyRF »

Jelikoz na me (muj sibr) nemaji mistni odbornici z fora cas, zkusil jsem na zaklade doporuceni :stern: servis Milan Uher - Vochov u Plzne. Cely tyden jsem se s panem domlouval kdy se na to mrkne a rekne jestli to nastavi/opravi nebo rekne at to zahodim. E-mailem dostal vycerpavajici popis co se s tim delo a co vse jsem zkousel. Dnes po nocni me vytahl pan Uher k nemu do Mercedes-Benz servisu. Cca 120km jednosmerne. Pri prijezdu do Vochova jsem byl mnoha cedulemi informovan ze toto je to spravne :stern: hnizdo. Koukam, pozdravim a vysvetluji, ukazuji panovi co sibr dela a nedela. Hmmm, tak at to hodim na dilnu. Pan s moji pomoci sundal dekl sibru a jal se me poucovat ze to mazani kluznych list a elementu je na hovno, ze to je problem. Odvetil jsem ze mazivo nebude pricina problemu. Uz jsem tusil ze pan ma Ahnung asi jako ja, pri operaci zaludku. Nicmene jsem cekal na nejake moudro, doporuceni ci spise pokus o nastaveni. Dockal jsem se jen odlozeneho naradi na sedacce, zniceni dvou sametek predniho pojezdu deklu, nadavani na mazivo a amaterskeho pristupu k veci. Musel jsem panovi vydatne pomahat a ukazovat mu at dava pozor na to ci ono pri vraceni deklu na auto. Nakonec mi rekl ze cely element ma velkou vuli, ze musim koupit novy, ze to vyrobili na hovno, vsechno stoji za hovno a ze mi to treba objedna. Koukl jsem na cenu 11.000,-Kc a rekl jsem ze nemam zajem. Ze to ani tisknout nechci, ze mam pristup do katalogu dilu take. Optal jsem se jeste na problem s ELR volnobehu, ale jaksi me jeho odpoved neuspokojovala. Mel jsem pocit ze o tom moc nevi. Pak jsem se ze slusnosti zeptal kolik jsem dluzen a malem jsem upadl. Pane 1.000,-Kc. Co prosim? Tisic korun.
Nezlobte se ale to vam nedam. Za to ze jste mi znicil 2 sametky po 4 stovkach a rekl jste mi, ze to ma vule coz vzhledem ke stari auta je snad jasne, vam proste 1.000,-Kc nedam. Tak mi nic nedavejte a vypadnete. Tak pane, tady mate 500,-Kc a nikdy vice. Ani se na me nepodival a sel doprdele a ja jel do druhy. Timto bych chtel podekovat panu mechanikovi s 22 letou praxi co pracoval v Nemecku u :stern: panu Milanu Uhrovi ze zniceni dilu, za umatlani deklu sibru a za vinikajici neodvedenou praci a zkusenost k nezaplaceni. Jako takto se to dle meho opravdu nedela.
Ja nejsem vyuceny mechanik, ale kdyz delam, tak delam minimalne dobre jako zdejsi mechanik a "GURU" ZADEK524.
KonyRF
Naposledy upravil(a) konyRF dne čtv 23.11.2017, 3:21, celkem upraveno 1 x.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od Přemek Doležal »

:D
Pán mi připomíná Pepíka Brachtla......fšechno je žumpa.
------------------------------------------------------------------
Nyčko je tedy situace taková, že je třeba z nějakého auta vyoperovat šíbrovou mechaniku,
a voperovat ji do tvého vozu.
Nemám, ale když budeš mít, přijeď, ať se tady nemusíme stydět před nějakým Uhrovatým mehánykem.
*drink*

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od konyRF »

To je na hovno, by rekl pan :stern: . To musis koupit novy a jen original, protoze co je na e-bay stoji taky za hovno. Je to z Polska nebo Ciny a to stoji fakt za hovno!!!!

Pro dnesek jsem z toho *tired*

m666
hvězda
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:50

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od m666 »

Tak jestli máš takovouhle fajn zkušenost tak bych doporučil dát na doporučení a osobní zkušenosti místních a pohledej si reference. Možná budeš potom lépe vědět, kam se vydat. A kam naopak ani za zlatý prase :P :P :P

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od konyRF »

Mam overene : Pavel / Melnik, Dan / Nehvizdy , Sebesta / Pelhrimov a Premek / Jihlava.

Temto lidem verim a znam je. Jenze kdyz jsou opravdu daleko, nebo jsou zahlceni praci, nebo tuto praci neprovadeji kam se mam jeste obratit?
Jako ja sam fakt zvladnu hodne, ale obcas potrebuji konzultaci ci pomoc za kterou jsem ochoten i zaplatit. Tady na sibru jsem se vykous a nemuzu najit pricinu problemu. Pokud je pricinou vybehani a opotrebovani elementu staci mi to rici. Zaridim se, ale prvotne analyzuji, opravuji a teprve potom menim.

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od emc3250 »

Haha. Pan Uher je znamy. Hlavne teda tim ze je drazsi nez origo MB a taky tim ze je to smejd. Ja mel 124 po svagrovi kterej k nemu pred mnoha lety jezdil. Vejfuk Eberspacher za 36k. Silentbloky stabilizatoru vycpany kouskem remenu. Zadni brzdy nefuncni (total rezavy kotouce), ze prej to ty auta delaj kdyz se vozi jen ridic. =-o
A tak. Bylo toho vic.
A protoze je to uz opravdu hromadu let tak fakt nechapu jakto ze jeste provozuje zivnost s tutim pristupem.. *stop*

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od 09medved »

nestálo by třeba za to založit tu samostatný téma "servisy" a tam si psát poznatky jak o těch slušnejch co svý práci rozumí *thumbs up* , tak i o těch no prostě o těch druhých :( =-o :-!
Určitě je tu dost těch,co si na autě toho moc neudělají a aspoň by pak nemuseli jet 100km k nějakýmu trotlovi co všemu rozumí ale hned pozná,že všechno stojí za hovno .Je to pak zbytečně zkaženej den

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusn

Příspěvek od konyRF »

Na jednu stranu by to nemuselo byt opravdu spatne. Klidne servisaci na jakekoli typy a druhy vozidel. Ale vis jak to je. Spousta lidi neumi byt soudna a treba nemusi mit den ani mechanik.
Aby se tu pak nereseli jen "Scheiße" a pravda by byla jinde.
Musel by to nekdo alespon trochu managerovat.

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od konyRF »

emc3250 píše:Haha. Pan Uher je znamy.
A protoze je to uz opravdu hromadu let tak fakt nechapu jakto ze jeste provozuje zivnost s tutim pristupem.. *stop*
Alespon jsem to potvrdil a muzu rici ze se pokazde do telefonu vychloubal kolik tam ma aut a jak nestiha. Kdyz jsem prijel mel vymeteno a to doslova.

KonyRF

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusn

Příspěvek od emc3250 »

Jinak ten mechanismus z ebaye mam ale jeste jsem nemel vuli (cas) to namontovat a zjistit jestli je to nahovno nebo ne. Stalo to asi 1700, nevypada to tak dobre jako origo webasto (sem tam otrep, matna barva) ale jinak to asi i mozna funkcni bude. Rozhodne to nema takovy vule jako ten co mam na aute no.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusn

Příspěvek od fokume »

Pred par rokama jsem prodaval havarovanou 124, zavolal tenhle pan, ze si to veme. Zitra prijedu, zitra zase zitra atd.. nakonec, ze stoji u nich pujcit vlek deset tisic nebo kolik to rikal a uz se neozval

swizz
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: sob 10.01.2015, 13:06
Auto: AMG C36 a par dalsich "podznacek"

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak slusne

Příspěvek od swizz »

konyRF píše:Tady na sibru jsem se vykous a nemuzu najit pricinu problemu. Pokud je pricinou vybehani a opotrebovani elementu staci mi to rici. Zaridim se, ale prvotne analyzuji, opravuji a teprve potom menim.
a tohle znas?

http://archiv.mb124.de/index.php?title= ... chiebedach" onclick="window.open(this.href);return false;

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 200
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusn

Příspěvek od Mikesh »

Tak díky za tip, kam nejezdil :-! A to jsem o něm vážně uvažoval protože to mám skoro za humny. No asi si to hodně rozmyslím.

Napadá mě: nemáte někdo zkušenost s Mercedes Centrum Pejsar a synové - Křenovy na Domažlicku ??? Případně nějaký jiný osvědčený fachman na západě Čech se slušným přístupem, co se nesnaží šidit nebo dělat z lidí blbce? Díky

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusn

Příspěvek od fíkus »

Ty jsi potřeboval opravit šíbr? Nějak jsem to tady nezachytil...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Mechanici, chovate se ke svym zakaznikum taky tak "slusn

Příspěvek od fíkus »

fokume píše:Pred par rokama jsem prodaval havarovanou 124, zavolal tenhle pan, ze si to veme. Zitra prijedu, zitra zase zitra atd.. nakonec, ze stoji u nich pujcit vlek deset tisic nebo kolik to rikal a uz se neozval
To ty vleky půjčuje jeho brácha nebo syn ne? *jokingly*
Odpovědět