Soumrak dieselů...

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Soumrak dieselů...

Příspěvek od fíkus »

https://auto.idnes.cz/diesel-emise-zaka ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Nedávno jsem tu psal, že lidem stačí pouhé vyhrožování politiky že se něco zakáže a nebo že bude krize a ono to funguje, jak se píše ke konci článku. Tleskám všem ovcím.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od popelnice »

Objevil jsi ameriku :D

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od fíkus »

Neobjevil, jen naznačuju že kdyby se lidi víc bránili těmhle nesmyslům tak to vypadá jinak.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od kejb »

Lidem je to jedno, lidi chtějí to, co je trendy a to prostě dneska diesel není. Přestože před pár lety byl. Stačí trochu mediální masírky a je vše jinak.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od kesu »

fíkus píše:https://auto.idnes.cz/diesel-emise-zaka ... tomoto_fdv

Nedávno jsem tu psal, že lidem stačí pouhé vyhrožování politiky že se něco zakáže a nebo že bude krize a ono to funguje, jak se píše ke konci článku. Tleskám všem ovcím.
To je jedině dobře, stejnak nafta v osobním autě nemá krom ekonomiky žádnej smysl. A to je daný daňovým zvýhodněním nafty v Evropě v minulosti a k tomu benevolentnějším euronormám pro diesely.
Pak jsou tu emise pevných částic u všech starých a emise dusičnanů u všech nových dieselů. Mimochodem právě dusičnany jsou nejvíc překračovaný emise spolu s benzo/pyreny. Ostatně viz tady:
http://mpp.praha.eu/app/map/atlas-zivot ... misni-mapy" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tunelblanka.info/dopady-proj ... -2-mereni/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ostatně po dieselgate se bojí většina automobilek nasadit diesely do USA s tím, že nesplňují reálné emise naprosto běžně dosahované i deset let starými benzíny.

Dobrovolně by v dieselu nikdo nejezdil, kdyby se zapomněly ekonomické důsledky. Teď jsme na tom navíc jako Evropa docela dobře, tak je nejvyšší čas trošku zlepšit podmínky podél silnic. Ano, za vysokootáčkovej benzínovej desetiválec bych bojoval, ale za nějakou dieselovou R4 nebo V6 fakt ne.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od popelnice »

Ale kdyz bude apokalipsa, armagedon, ter. utok a nepujde elektrina tak do kamen nachčiješ friták a jedes nebo kdyz dojde benzin a nafta :D

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od fíkus »

Ač zastánce rychlé benzínové jízdy diesel má hodně výhod při jízdě v otáčkách maximálního momentu. To že se z dieselu udělala tak složitá věc je samozřejmě na hovno. Apokalyptickým vozem je spíš něco starýho s karburátorem a na dřevoplyn. A nebo zase zpátky ten kůň, to je obnovitelný zdroj a nikdo ho nikdy nezakáže. Já ho dokonce mám takže jsem v klídku. *kissing*

On diesel je dost problematicky opravitelný co se týká vstřikování - bez speciálního nářadí to jde dost špatně, jen odhadem nastavit trysky je dost práce. Myslím že když nastane něco co bylo v Mad Max tak lidi budou mít jiný starosti než čím pojedou. Já jen pevně věřím že dožiju se svojí starou technikou a hotovo. A když to vidím se to blíží jistotě.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od popelnice »

Mas kone lotuse rover mercedes 007 ty ses proste spokojenej parchant *thumbs up* tak nechapu co furt delas tady

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od scout76 »

Ty nastavuješ trysky odhadem? Co je prosím na moderním nafťáku špatně?

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od popelnice »

Podle ouška 007 spatne je ze to nechlasta a nedela kraval :D

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od fíkus »

Myslel jsem to s tryskama tak, že daleko lépe na koleni opravím benzínové auto s karbecem. Vlastně ani karbec mít nemusí když bude na dřevoplyn. U dieselu, i starého je problém s přesnými součástkami choulostivými na čistotu paliva. Jinak samozřejmě mám na trysky pumpu s manometrem *jokingly*

Ano, jsem spokojenej, to nepopírám. A nějak nerozumím lidem kam se ženou a co pořád chtějí "víc a víc". Že v autech už se toho nedá moc zkokonalovat si mysleli lidi už kolem roku 1915... A vlastně měli tak trochu pravdu, protože dokonalosti rozhodně dnešní auta nedosahují, ve smyslu všech ohledů. Auto z roku 1915 půjde provozovat a opravit donekonečna, dnešní i starší auta prostě "odejdou" tak, že se to nevyplatí opravit. Jak říkám, auta u mě končí rokem 1995, spíš dřív a okolo let 1960 - 1980 je to TOP, spíš do ropný krize, pak to začalo stát za hovno. Opravovat starý pěkný auto může člověka i bavit, ale dost pochybuju že se někdo třepe na to aby se hrabal v novým sráči, to prostě bere jako práci, začal opravovat auta a "jde s dobou". Kohokoli se zeptám z mechaniků tak nadávají na nové vozy co se týká oprav a když vidí čím jsem přijel tak následuje "jo, tvl, to byly ještě spolehlivý jednoduchý stroje, to bude jezdit vždycky". A kdo se v tom nevyzná tak vidí jen starý auto, nic víc.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od fíkus »

[quote="popelnice"]Mas kone lotuse rover mercedes 007 ty ses proste spokojenej parchant *thumbs up* tak nechapu co furt delas tady

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od popelnice »

A resil jsi nekdy neco na pred/povaleckym aute ? Shanel jsi na to neco? Vyrabel?renovoval ? Jezdil s necim takovym?
Pochybuju jinak by jsi nic takovyho nevypustil ;)

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od fíkus »

popelnice píše:Podle ouška 007 spatne je ze to nechlasta a nedela kraval :D
U mě je nízká spotřeba osobáku do 10 litrů. Co je nad už je vyšší spotřeba a nad 20 l/100 km už je i pro mě docela velká. Jezdil jsem denně Tatra 613, Mercedes W116 350 SE, Saab 2,3 Turbo, pod 15 to bylo málokdy ale stálo to za to. A už se těším na tankování plných nádrží u Range Roveru, to budu mistr světa v tankování se spotřebou okolo 16-20 litrů. A střídat to budu s W115 240 D 3.0, to taky bere 12 jak nic, v zimě pak S124 @}->--

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Soumrak dieselů...

Příspěvek od scout76 »

Ano,to už jsem měl možnost ( a nejen já) číst asi 100 x a zcela jistě nebudu ochuzen o to čtení do budoucna. Smiř se s tím,že pokrok nezastavíš a to že uznáváš techniku jen do jisté doby je tvoje postižení. Já mám rád dokonalejší,propracovanější věci a myslím,že nejsem sám.
Odpovědět