Tohle je náš člověk.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fíkus »

BMW M5 je ale pojem sám o sobě a ten "prodává"... když řeknu kdekoliv "mám em pětku" tak každý ví že ostrý BMW. Když řeknu "mám é55" tak další dotaz bude "to je nový Hyundai na elektriku?" Dokonce ani AMG známka není tak pod kůží jak M od BMW. Tak to prostě je, BMW = sport, Mercedes = kloubouk a pupek + automatic getriebe V8.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od scout76 »

Souhlasím. Tak to bylo je a bude. Až na pár vyjímek,který jsou dostupný jen určitýmu okruhu lidí.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fokume »

Fuson: uz za dob 722.3 u identickych motorizaci psali lepsi zrychleni u automatu, tak to asi tak hrozny nebude, navic 722.3 až .6 řaděj nejpohodlnějc. Jako alternativu manualy u silnych motoru nabizet urcite mohli a klienty by si to naslo. Oboje ma svoje +-.


Drifter Amon Oliver se svym tymem se pustil do prestaveb z fabriky pouze automatovych MB, pouziva 6kvalty z BMW.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Volhovič »

Fíkus- pravda je, že kdyby mě někdo řekl, že si koupil E55, tak bych myslel, že je pasák a koupil silnici na Cínovec :D *jokingly* ]:->
A kdyby řekl slovák - pojděm zablbnuť na e peděsiať peťke, tak první moje myšlenka by byla, doporučit mu nějaký privát :-)) a ne M5 Nooo tady na severu má tento model zvučné jméno 009

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Waterfall »

Já bych jen rád viděl, kolik lidí tady odsud by umělo reálně využít potenciál starý E55 s tím líným automatem. *jokingly*
Všude slýchám, jak mají starý Mercedesy pomalý řazení...ale v současnosti je to všechno asi tak, že i s E200 a starým 4-kvaltem můžu být na silnici nejrychlejší. To nemluvím o tom, že stačí, když tu někdo napíše, že jel po okresce 160 a už je u minimálně půlky zdejšího osazenstva pyrát, nebo rovnou vrah. Takže otázka rychlosti odřazení/podřazení u 722.4/5/6 dnes zde jaksi pozbývá významu. *jokingly*

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fíkus »

"Doprdele proč nejedeš/neuhneš" - nejčastější věta nebo pomyšlení kamkoliv jedu čímkoliv kromě nákladního auta. 8)

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Volhovič »

Waterfall *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
Moje řeč- všichni závodníci s milisekundama a pak
někam jedu vydechlou rezavou herkou 80kW na 1800kg
a musím předjíždět celou kolonu, na což potřebuju tak 5km výhled *jokingly*
A co v té koloně jede, kolikrát čumím a přemýšlím, jestli se nový 5er dělá i ve
verzi HTP nebo kde je problém, že jeho řidič nejeví ani známky toho, že není vlečen na
laně tou Felicií co jede před ním a nemůže předjet přeložený náklaďák... a všichni jedou
70 km/h a já předjíždím sedm aut a koukám, jak jeden jediný mě následuje (stihli by to
všichni i kdyby si u toho četli noviny... ) PROČ? Napadne 3cm sněhu a všichni už nový zimáky
a já deset let starý se 4mm a jsem já a další třeba dva ze 30, kdo ráno do práce nejede celou cestu 30 , v zatáčkách i za 1... PROČ?
Měli by s narůstající hustotou provozu v autoškolách klást důraz na plynulost provozu a tragédy a antitalenty, kdo jede při zkouškách na dvojku 25 příkopem a psychicky nezvládá plynulou jízdu běžným tempem aby neztratil kontrolu, tak takový by měli být odporoučeni do "zvláštní autoškoly" jako hloupatý děti, co jsou poslány do "zvláštní" Proč ne? A dokud se to nenaučí, nedostane řidičák. A taky bych zavedl každých pět let přezkoušení z testů - křižovatky, přednosti, značky, policista řídící dopravu atd. Tolik lidí, co nedá přednost zprava nebo jí dostane a nejede a čumí, co se děje... Před desítkami let to jistě šlo přehlédnout a taky předjet, ale dnes už je to problém. A na takhle zaplevelené silnici fakt milisekundy automatu člověk asi málokdy užije. A to jezdím často po okrese a okolí v noci... okolo 2 ráno je pro mě silnice ráj [:-}

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Fusion »

Ani tvůj tragikomickej fíkusoidní příběh nemění nic na tom, že ta převodovka dělá z toho auta noční můru. To není jen můj pocit, na to každej kadí, je to obecně známej problém, kterej těm autům ubírá na hodnotě. Na AMG motorech není co vytknout (až na pár typů), proto je v Americe hlad po těch překopávkách.
fokume píše:Fuson: uz za dob 722.3 u identickych motorizaci psali lepsi zrychleni u automatu, tak to asi tak hrozny nebude
Téměř každej automat dosáhne 100km/h rychleji, než manuál. Jde o rychlost manuálního přeřazování tzv. tiptroniků, steptronik, apod.
fíkus píše:Tak to prostě je, BMW = sport, Mercedes = kloubouk a pupek + automatic getriebe V8.
To je nesmysl, důkazem jsou současný AMG. Klobouk a pupek by to stejnak nepoznal.

E39 M5 byla pouze v manuálu ne kvůli tomu, že by na tom trvali, ale M by si nedovolilo dát do auta převodovku, u které se dá mezi přeřazením stihnout oběd. První SMG nebyly bůhví jakej zázrak, ale oproti AMG té doby to je nebe a cecky. I Tiptronic v RS6 byl tehdy rychlejší.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od kejb »

Kolik lidí dneska umí řadit?. V 99,9% případů bude automat vždy rychlejší.
__
Provoz na silnici je jakej je, osobně jsem radši, když lidi jedou 70, než když je každej závodník jako třeba 15let dozadu. Lidi jsou hovada a podle toho taky jezděj.
Pro drtivou většinu lidí je to jen přeprava z bodu A do bodu B.
Na nějaký to promile fandů, vyznavačů aut se pochopitelně ( v rámci pohledu většinové společnosti ) nebude brát zřetel. To je naprosto přirozený.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fokume »

nevim jak rs6, ale obecne je tiptronic z let 2000+ horsi nez 722.6

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Petr H. »

Manuální řazení = řidičská puberta

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od scout76 »

009 taky to tak vidím.

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1742
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od rudy320e&a140 »

kejb píše:Tohle ale není bohužel náš člověk.
Náš člověk nevlastní mercedes. Nejvíc nenávidí klasické mercedesy a to hlavně 124, zjm. pro jejich vlastnosti.
Každý, kdo 124 jezdí (nedej bože v běžným provozu) je pro něj element, který je třeba odstranit ze silnic.
:x
Jj, pro to už radši nedávam W124 jak ji opečovávám *in love*

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od scout76 »

Nebude to tím,že už na ní není barva :D ?
Odpovědět