Tohle je náš člověk.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Tohle je náš člověk.

Příspěvek od 126560 »

http://moje.auto.cz/mercedesar/kupak.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Merc124 »

já se mu vůbec nedivím :) je to hodně tendeční, ale asi nekecá 8)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od kejb »

Tohle ale není bohužel náš člověk.
Náš člověk nevlastní mercedes. Nejvíc nenávidí klasické mercedesy a to hlavně 124, zjm. pro jejich vlastnosti.
Každý, kdo 124 jezdí (nedej bože v běžným provozu) je pro něj element, který je třeba odstranit ze silnic.
:x

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fokume »

pekne napsany, ten clovek chodi i sem
Naposledy upravil(a) fokume dne pát 01.12.2017, 15:54, celkem upraveno 1 x.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Ji-rka »

A když tu neni,tak to sem natlačí někdo jinej aby se nezapomnělo 8)
Pán mi oživil jak jsem si po Citroenu ZX koupil W124 a tím uzavřel éru PSA a nastartoval německou :-) *thumbs up*

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od 126560 »

kejb píše:Tohle ale není bohužel náš člověk.
Náš člověk nevlastní mercedes. Nejvíc nenávidí klasické mercedesy a to hlavně 124, zjm. pro jejich vlastnosti.
Každý, kdo 124 jezdí (nedej bože v běžným provozu) je pro něj element, který je třeba odstranit ze silnic.
:x
Nerozumím. Můžeš mi to přiblížit.

rubigs
hvězdička
Příspěvky: 319
Registrován: úte 01.02.2011, 15:55
Auto: W124 250Dt, CLK 430
Bydliště: Plzeň

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od rubigs »

Ji-rka píše:A když tu neni,tak to sem natlačí někdo jinej aby se nezapomnělo 8)
Pán mi oživil jak jsem si po Citroenu ZX koupil W124 a tím uzavřel éru PSA a nastartoval německou :-) *thumbs up*
Mám to podobně, akorát jsem přesedlal z XM na W124 a přišlo mi to jako kostitřas, ale kvalita a jednoduchost přesvědčila.. *thumbs up* @=

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od kejb »

126560 píše:
kejb píše:Tohle ale není bohužel náš člověk.
Náš člověk nevlastní mercedes. Nejvíc nenávidí klasické mercedesy a to hlavně 124, zjm. pro jejich vlastnosti.
Každý, kdo 124 jezdí (nedej bože v běžným provozu) je pro něj element, který je třeba odstranit ze silnic.
:x
Nerozumím. Můžeš mi to přiblížit.
Přijde ti, že je to tady fórum plné fandů klasických mercedesů?.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fíkus »

Mně se nejvíc líbí jak tu zejména ti, co klasickým Mercedesem ujedou pár km ročně a nebo ho ani nemají hlásají co všechno je a není možné a že to přeci musí z těch či oněch důvodů vědět lépe než někdo jako já, kdo klasikama najel skoro milion za těch 24 let co jezdím. Vždycky jsem měl 20 a více let starý auto a nikdy jsem zdaleka neměl takový potíže jako jsou třeba s W210 320 TE 4 matic kterou mám taky.

Joe
vycházející hvězda
Příspěvky: 610
Registrován: stř 06.08.2008, 9:47
Auto: W11, W107, W112, W129, W210, W211, W221
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Joe »

Jedna věc je přesednout z Opelu Astra do W124, to pak je páníček plný emocí. Druhá věc je sednout do W124, když jsi odjel 130 000 km ve W221. To je pak to pravé fandovství, to je láska k hvězdě, to je ten poslední pravý Mercedes, poctivý, úžasný, vykovaný z ingotu,...
Ale prdlajs pánové, vydržel jsem to týden v létě a bylo po enthusiasmu. Zase jsem zalez zpátky do kelímku (zdravím Dana Koloucha) W221. :)

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 41

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od Waterfall »

W124 beru jako auto, co vzniklo v první polovině 80-tých let. Ve své době to byla špička. Dnes to už je jen nostalgie, ale to auto prostě bylo tak dobré, že na tom lze za určitých předpokladů normálně jezdit i dnes. Pochopitelně to nepůjdu srovnávat s dnešním autem střední nebo snad vyšší střední třídy. To už je snad každýmu normálnímu jasný, že to ta čtyrka neustojí. Ale pro mě je to auto srdeční záležitost a budu ho mít vždycky rád a vždycky se budu snažit nějakou doma mít, opečovávat jí a občas si dopřát tu radost ze svezení. Ono už za chvíli u těch nových aut nebude moc možností slyšet a vidět opravdou benzínovou R6-ku - tu hovadskou kovadlinu, co vypadá jako motor z náklaďáku. :)

lelicz
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 09.06.2011, 20:27
Auto: 124 1.4 turbo 170k, Alfa Giulia 510k, Jeep 717k
Bydliště: Praha
Věk: 40

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od lelicz »

126560 píše:
kejb píše:Tohle ale není bohužel náš člověk.
Náš člověk nevlastní mercedes. Nejvíc nenávidí klasické mercedesy a to hlavně 124, zjm. pro jejich vlastnosti.
Každý, kdo 124 jezdí (nedej bože v běžným provozu) je pro něj element, který je třeba odstranit ze silnic.
:x
Nerozumím. Můžeš mi to přiblížit.
To by mě taky zajímalo, co tím chtěl básník kejb říct. :-)))


Mimochodem, autorem toho textu na auto.cz jsem ja, koukam ze uz je to 7 let co jsme pro to auto tehdy jeli... od ty doby jsem mel dalsich cca 40 aut, od starych za 5000 korun po uplne nove vozy, takze bych rekl ze muzu celkem srovnavat (plus jsem jezdil XY novinarskymi/predvadeckami). To auto v clanku byl u me obrovsky zlom v premysleni o autech a pristupu k nim. Vlastne, dost mozna nejen pristup k autum, ale i ke spouste dalsich veci.

W124 dlouho predstavovala obecnou vhodnou alternativu k novym vozum z ruznych kategorii typu novych a zanovnich oktavek/aster/nizsich trid. Naprosto tam hrala ekonomika te alternativy, stejne jako uroven vybavenosti, etc. Za stejny nebo mensi penize mel clovek o neco lepsi auto. Tohle zezlo dost prevzala v dnesni dobe W210, skvely auto, kde se realne lame obdobi mezi klasickym a modernim mercedesem. Dneska kazdodenne jezdit ctverkou jiste jde, jen moucha bude o neco pouzitelnejsi, a zatim moucha neni v kategorii veterana, kteryho budes uz opecovavat a fakt ho chtit zachovat, protoze dalsi uz proste nebudou a zacina tech peknych byt opravdu malo.

Coupe v clanku ma jiny clen fora, nebo nevim jestli je celn fora, ale rekl bych ze se dostalo do dobrych rukou. Druhe coupe z clanku skoncilo taky tady na foru u starostliveho majitele, takze i ti fandove se zde najdou, akorat se tu kazdodenne neprojevuji, jenom prijdou treba na PYWO. :-)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fíkus »

Každý taky čeká jiný zážitek od jízdy autem, někdo jízdu autem třeba nenávidí i kdyby jel Rolls Roycem. Já chci vědět že jedu v autě, že to auto má motor, převodovku, a pak taky ještě něco navíc. Ruku na srdce, dnes už prostě není žádný auto "něco". Ještě kolem 80 -ých let to bylo jinak, dnes je třeba AMG leckdy jen žumpa s nápisem, tehdy to byla většinou záruka vyššího výkonu a dalších úprav a bylo to daleko exkluzivnější. I auto neměl každý kdo má do zadku díru, natož Mercedes, ani v Reichu. Byla to celkově dražší věc.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od popelnice »

fíkus píše:Každý taky čeká jiný zážitek od jízdy autem, někdo jízdu autem třeba nenávidí i kdyby jel Rolls Roycem. Já chci vědět že jedu v autě, že to auto má motor, převodovku, a pak taky ještě něco navíc. Ruku na srdce, dnes už prostě není žádný auto "něco". Ještě kolem 80 -ých let to bylo jinak, dnes je třeba AMG leckdy jen žumpa s nápisem, tehdy to byla většinou záruka vyššího výkonu a dalších úprav a bylo to daleko exkluzivnější. I auto neměl každý kdo má do zadku díru, natož Mercedes, ani v Reichu. Byla to celkově dražší věc.
Žumpa s nápisem *thumbs up* zas koňak :-/ :D

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tohle je náš člověk.

Příspěvek od fíkus »

Sorry, ale C200 CDI a na něm pár plastíků a vzadu nápis AMG? Tak to není žumpa? AMG je pojem ve smyslu výkonu.
Odpovědět