poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
ice
hvězdička
Příspěvky: 282
Registrován: sob 02.08.2008, 20:30
Auto: MB 200CE 95'
Bydliště: Brno
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od ice »

Ahoj,
mam dotaz, jak se resi, kdyz mi nekdo naboura na ulici zaparkovany auto, ktery ma propadlo stk (zapomnel jsem zkontrolovat...). Ten co naboural komunikuje a je celkem v pohode.

Moc dik za jakoukoli radu.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od fokume »

Bohuzel nijak, bez stk to nema co delat na verejny komunikaci :(

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od DonaldSkrblik »

Není to pravda *stop* ,okamžitě to řeš,to jestli auto má platnou stk či ne nemá žádný vliv na to že ti někdo auto naboural,pokud jsi sním v době nehody nejel,ale máš normálně zaplacenou pojistku,tak je pojištovna škůdce zaplatí-mám stím vlastní zkušenost,kdysi-cca 5let zpátky mi zaparkovaný auto bez stk co jsem měl zaparkovaný v praze 2,odřel vedle vyjždějící a pojištovna vše zaplatila,já měl tedy ještě tu výhodu,že ten škůdce si asi taky svý auto hodně poškodil,atak ktomu volal policajty,takže když jsem v týdnu k autu šel,že ho převezu na stk,tak jsem měl za stěračem lístek od policajtů,že se mám ozvat na to oddělení a že vyšetřovali nehodu,já šel od předku auta od chodníku,takže bych si odřeného zadku na 115 tehdy nevšiml hned,ale třeba až na stk.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od zaibatsu »

řeší se to úplně stejně jako s stk, nemá to žádnej vliv. jedině havarijko by mohl být problém.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od fíkus »

STK se řeší u p.u. jen kdyby měl stav auta vliv na nehodu - a to ještě kdybys jí zavinil. Pokud mi někdo něco poškodí autem, pojišťovna to musí zaplatit i kdyby to auto stálo na cihlách a nemělo motor. (pokud mi tedy nepřejede pytlík s kilem heroinu *jokingly* )

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od popelnice »

Jj proto chtej jako prvni doklad vTP se stavem stk *thumbs up* ale kdyz to auto stalo a vinik to podepise jsou rozumnejsi :)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od fíkus »

Auto s platnou TK = možný vyšší odhad pro plnění, nepochybně. Pojišťovnu smí zajímat pouze a jen škoda na věci, kterou způsobil někdo u ní pojištěný, to jestli to stálo bez TK je fakt zajímat nejen nemá ale ani nesmí, stejně tak bez ručení, to je záležitostí úřadu. To mohou chtít taky vodu z loňskýho sněhu. Chtějí ledasco. Porušením formální povinnosti nezaniká nárok na náhradu škody, nikdy, ten zaniká v předem daných případech, například při spáchání trestného činu. A to se bavíme o případu, když autem bez TK a někoho nabourám. Budou se cukat, ale pokud se prokáže, že bych to samé udělal i s úplně novým autem s novou TK resp. že na průběh nehody nemohl mít vliv stav vozu tak budou muset platit. Že je to problém nemít TK a nabourat je snad jasný ale občas se to prostě stane. Ale tady auto stálo zaparkované, takže není o čem, budou plnit.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od popelnice »

On nikdo nezpochybnuje jestli budou plnit nebo ne ;)

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od Volhovič »

Pokud nemám TK platnou a nabourají mě, vznikla mi škoda, která se likviduje z povinka viníka.
Viník splňuje pojistné podmínky a pojišťovna hradí škodu na mém majetku bez ohledu na to,
jestli jej můžu používat jako vůz nebo jestli jej protizákonně parkuji na veřejné komunikaci, stejně tak bych tam mohl mít položenou novou šatní skříň a ta také nemá způsobilost k provozu.

Pokud nemám platnou TK a naboural jsem někoho, něco- způsobil jsem škodu, tak vzhledem
k tomu, že v tu chvíli NESPLŇUJI POJISTNÉ PODMÍNKY - mezi kterými je PLATNÁ TK platím škodu
ze svého poškozenému při velkém štěstí na základě faktury z autoservisu, při smůle pověří
ČKP likvidací nějakou pojišťovnu a ta mi pak pošle fakturu za škodu a za náklady na její posouzení a likvidaci. A to není spekulace o přejíždění pytle heroinu autem na špalkách, to je skutečnost.

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od Zviratko »

je jedno co je poskozeny, jestli auto s stk, sloupek u brany nebo dopravni znacka, s povruc se proste plni skoda
u auta bez stk by mohli maximalne zkoumat jestli to tu stk nema z nejakyho duvodu (treba ze je to shnilej vrak) a to ma potom vliv na cenu ty poskozeny veci, ale to je tak vsechno, skoda se plni vzdycky, i kdyby to byl vrak (jen skoda bude jinde)

kdyz naopak clovek jede s autem bez STK a zpusobi nehodu tak se posuzuje jestli stav vozidla tu nehodu zpusobil - pokud ne tak nema pojistovna proc neplnit, podminky pojisteni vyplyvaj ze zakona a ne z nejakych jejich podminek (kam to samozrejme napisou). Jina situace bude u peknyho auta co nema mesic STK a u votuzenyho bawa ve kterym fetka jezdila bez STK dva roky, ale to neni nase situace ;-)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od fíkus »

Já měl u Saabu propadlou TK měsíc a kousek když jsem odřel Felicii zadní dveře a zaplatili to bez řečí.

stanek
hvězdička
Příspěvky: 89
Registrován: pát 01.08.2008, 11:26
Auto: VOLVO V70 MB W204
Bydliště: tachov
Věk: 51

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od stanek »

Mně nabourali auto na parkovišti a pojišťovně byla TK u zadele.Vše zaplaceno.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od Přemek Doležal »

fokume píše:Bohuzel nijak, bez stk to nema co delat na verejny komunikaci :(
Pokud auto nejede, není STK nutná.
Pojistka být musí.
@}->--

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od fokume »

jo splet jsem to z havarijkou *drink*

Autor tématu
ice
hvězdička
Příspěvky: 282
Registrován: sob 02.08.2008, 20:30
Auto: MB 200CE 95'
Bydliště: Brno
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Re: poskozeni zaparkovaneho vozidla bez stk

Příspěvek od ice »

Ahoj,
vsem moc diky! :)
Odpovědět