Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

zz.top
hvězdička
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:33
Auto: W212 350 CDi
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od zz.top »

zaibatsu píše: Němci mají striktní fikci doručení. Podle nich máš doručeno, ovšem vymáhat to z tebe budou těžko, ve vymáhacím snadno prokážeš, že ti nebylo doručeno.
A když dáš místnímu adminovi nějakýho kapříka, tak to tady smázne, aby to nemusel němčourum poskytnout jako důkaz o doručení. :D

8040
vycházející hvězda
Příspěvky: 863
Registrován: pon 15.09.2008, 16:49
Auto: 126 500 SEL, 211 320 CDI,212 350 CDI
Věk: 76

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od 8040 »

Kyž něco podělám, tak se k tomu taky musím umět postavit. Jinak jsem sám pro sebe prase. Bohužel to neberou jako platnou minci všichni.

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od musketyr »

Ono je to s těma dopisama trochu složitější.Dřív sis nevyzvedával doporučenej dopis a byl jsi z obliga.Do jisté míry.Dnes jde dopis taky doporučeně, ale tak trochu v jiném režimu než dříve.Prostě ti pošťák vhodí oznámení a pokud nevyzvedneš dopis na poště tak ti za pár dnů vhodí pošťák dopis do schránky a je tím považován za doručený.Z tohoto úhlu pohledu nejde o doporučený dopis.Klasický doporučený dopis se vydává po předložení občanky a po podpisu.Může se oznámení ztratit a může se zratit i dopis.Pak máš prostě smůlu a nic ti nepomůže.Jde taky o to jakou barvu má pruh na dopise.Víc se k tomu nebudu vyjadřovat, nebo mě místní chytrolíni začnou poučovat a téma se zvrhne.Jako v každym jinym vlaknu.M.:S

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od zaibatsu »

musketyr píše:Ono je to s těma dopisama trochu složitější.Dřív sis nevyzvedával doporučenej dopis a byl jsi z obliga.Do jisté míry.Dnes jde dopis taky doporučeně, ale tak trochu v jiném režimu než dříve.Prostě ti pošťák vhodí oznámení a pokud nevyzvedneš dopis na poště tak ti za pár dnů vhodí pošťák dopis do schránky a je tím považován za doručený.Z tohoto úhlu pohledu nejde o doporučený dopis.Klasický doporučený dopis se vydává po předložení občanky a po podpisu.Může se oznámení ztratit a může se zratit i dopis.Pak máš prostě smůlu a nic ti nepomůže.Jde taky o to jakou barvu má pruh na dopise.Víc se k tomu nebudu vyjadřovat, nebo mě místní chytrolíni začnou poučovat a téma se zvrhne.Jako v každym jinym vlaknu.M.:S
mluvíš o doporučeným dopisu obálce typ III., tu lze vhodit do schránky po deseti dnech od marného oznámení k vyzvednutí.

pak je obálka typ I., ta se zasílá zpět bez vhození, desátým dnem je doručeno.

obálka typ II je výhradně do vlastních rukou, náhradní doručení (fikcí) je vyloučeno, tím se zasílájí trestní rozsudky, trestní příkazy a platební rozkazy.

tady je ovšem důležitý, zda to poslali prostou poštou, v takovém případě ČP negarantuje doručení a není doručeno, něco jiného je mezinárodní doručenka (je růžová), což je doporučené mezinárodní psaní, tedy takový způsob, který mají použít, aby mohli pokračovat ve správním řízení.

jinak v případě, že nevědí, jak doručit nebo kvůli jejich národnímu způsobu doručování nemají možnost doručit správným způsobem v cizím státě, mají další způsoby k dispozici. tím se rozumí dožádání státu EU a příslušného orgánu (v tomto případě přichází v úvahu PČR nebo magistrát) o doručení v souladu s vnitrostátními předpisy. v takovým případě to nahází do obálky a magistrát zde ti to třeba naskenuje a pošle do DS, pokud máš DS, protože v takovém případě tu datovku musejí použít. pak vyrozumí dožadující cizozemský orgán o datu a způsobu doručení.

doufám, že tu přestaneš házet rozumy o tom, co mj. v práci dělám...

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 197
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Mikesh »

zaibatsu píše:
musketyr píše:Ono je to s těma dopisama trochu složitější.Dřív sis nevyzvedával doporučenej dopis a byl jsi z obliga.Do jisté míry.Dnes jde dopis taky doporučeně, ale tak trochu v jiném režimu než dříve.Prostě ti pošťák vhodí oznámení a pokud nevyzvedneš dopis na poště tak ti za pár dnů vhodí pošťák dopis do schránky a je tím považován za doručený.Z tohoto úhlu pohledu nejde o doporučený dopis.Klasický doporučený dopis se vydává po předložení občanky a po podpisu.Může se oznámení ztratit a může se zratit i dopis.Pak máš prostě smůlu a nic ti nepomůže.Jde taky o to jakou barvu má pruh na dopise.Víc se k tomu nebudu vyjadřovat, nebo mě místní chytrolíni začnou poučovat a téma se zvrhne.Jako v každym jinym vlaknu.M.:S
mluvíš o doporučeným dopisu obálce typ III., tu lze vhodit do schránky po deseti dnech od marného oznámení k vyzvednutí.

pak je obálka typ I., ta se zasílá zpět bez vhození, desátým dnem je doručeno.

obálka typ II je výhradně do vlastních rukou, náhradní doručení (fikcí) je vyloučeno, tím se zasílájí trestní rozsudky, trestní příkazy a platební rozkazy.

tady je ovšem důležitý, zda to poslali prostou poštou, v takovém případě ČP negarantuje doručení a není doručeno, něco jiného je mezinárodní doručenka (je růžová), což je doporučené mezinárodní psaní, tedy takový způsob, který mají použít, aby mohli pokračovat ve správním řízení.

jinak v případě, že nevědí, jak doručit nebo kvůli jejich národnímu způsobu doručování nemají možnost doručit správným způsobem v cizím státě, mají další způsoby k dispozici. tím se rozumí dožádání státu EU a příslušného orgánu (v tomto případě přichází v úvahu PČR nebo magistrát) o doručení v souladu s vnitrostátními předpisy. v takovým případě to nahází do obálky a magistrát zde ti to třeba naskenuje a pošle do DS, pokud máš DS, protože v takovém případě tu datovku musejí použít. pak vyrozumí dožadující cizozemský orgán o datu a způsobu doručení.

doufám, že tu přestaneš házet rozumy o tom, co mj. v práci dělám...
Přesně tak ! Zaibatsu má pravdu a konečně to někdo uvedl na pravou míru. Je tomu skutečně tak. Přestaňte tady šířit rozumy o změnách právníka a podobně, když vůbec nevíte o čem je řeč. Můžu se klidně na univerzitě zeptat odborníka na správní právo a určitě to potvrdí. Jednou máme nějak stanovené způsoby doručování a tak to prostě platí. Přestaňte být předposraní, když Němci to v podstatě tím obyčejným dopisem jen zkouší a hrajou to na strach nebo poctivost toho adresáta. Samozřejmě potom může přijít doporučený dopis s mezinárodní dodejkou a nebo se to dá řešit tak, jak popsal Zaibatsu, ale to už je úplně jiné téma.

Každopádně kdo máte peněz dost a chcete pro dobrý pocit platit pokuty za překročení z 30 na 35 v německé vesnici, tak plaťte :D

ptak.diesel
vycházející hvězda
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 28.08.2008, 15:32
Auto: pracuj tak, aby smrt byla vysvobozenim
Bydliště: PZ,AA,ME,MB,LB/JN

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od ptak.diesel »

urcite maji nemci system...
poslali jednoduse, levne dopis obyc., nezaplatis, asi zkusej doporucene a nauctujou pak neco klidne.... anebo ne. ja nevim.

v kazdem pripade ti fairove nabizeji nevypovidat. a pak musi oni nejak dokazat kdo ridil. treba budou mit stesti a ceskej urad jim posle fotku majitele a bude shodna a s fotkou...jinak si dale neumim predstavit jak nemci budou krouzit investigativne na ceske pude/ uradech pisemne okolo majitelovo rodiny az najdou ridice a vubec to nemusi dokazat a vynalozi vic usili nez 15E.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od metrák66 »

Mušketýrskej přeci ví o čem mluví a dává samý dobrý rady.Třeba tomu Kubasovi s tou bouračkou.Co jsem slyšel,tak na tu radu pořád čeká :D .Kdo jezdí do říše,tak pokutu rád zaplatí,páč když ho tam vyčapou,tak už to za takový drobky většinou není.Polemiku o nějakým doporučeným nebo nedoporučeným dopisu nechám odborníkům.Já si přebírám všechno,páč se nepotřebuju schovávat kvůli 15 ojrům ]:->

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od musketyr »

Dementrák se chytil a nejen on.Kubase neřeš.Jo to si slyšel jsi špatně, naše komunikace totiž proběhla přes SZ aby byla ušetřena demetních komentářů.Kdo chce pochopí co jsem chtěl říct, kdo nechce, bude se vsírat.Jako každé jiné téma zde.Máte chlapci mooooooc mindráků a škoda že je řešíte zde.Tak pic.MS
Dál v tomto tématu nereaguji na jakékoli komentáře na mne.Jistě budou výživné.Já prostě na vaši hru nepřistoupím a komunikovat s vámi nebudu, páč nemusim. :) :) :)

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od zaibatsu »

jinak co se konkrétně týče německa, tak v německu mají osobu blízkou. jednou jsem to řešil, je to někde kolem §50 jejich přestupkovýho zákona (jestli dobře vzpomínám, Widrigkeitsegesetz). poté ti ovšem správní orgán může nařídit vést knihu jízd, přičemž je velký flastr za to, když máš špatně vyplněno. tím předchází zneužití osoby blízké. jenže pro čecha by to platilo pouze v německu. takže můžeš užít osoby blízké, ikdyby kontrovali knihou jízd, záleží na tom, jak často tam jezdíš a hold si ji vypíšeš... pak je vše v souladu se zákonem.

Philip
hvězda
Příspěvky: 1412
Registrován: čtv 07.08.2008, 11:37
Auto: W115/W116/W201/W129/W463/W464

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Philip »

Má někdo reálnou zkušenost co se děje, když se nic neděje ?
Tj. adresát ponechá obyčejný dopis bez reakce nebo placení ?

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od metrák66 »

musketyr píše:Dementrák se chytil a nejen on.Kubase neřeš.Jo to si slyšel jsi špatně, naše komunikace totiž proběhla přes SZ aby byla ušetřena demetních komentářů.Kdo chce pochopí co jsem chtěl říct, kdo nechce, bude se vsírat.Jako každé jiné téma zde.Máte chlapci mooooooc mindráků a škoda že je řešíte zde.Tak pic.MS
Dál v tomto tématu nereaguji na jakékoli komentáře na mne.Jistě budou výživné.Já prostě na vaši hru nepřistoupím a komunikovat s vámi nebudu, páč nemusim. :) :) :)
Já slyšel přímo od toho,kdo mu dal kontakt k vyřešení,že si se na něj vykvák.Mindrákem netrpím,ale blbí lidi mě zvedaj ze židle.Maucta

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od metrák66 »

Philip píše:Má někdo reálnou zkušenost co se děje, když se nic neděje ?
Tj. adresát ponechá obyčejný dopis bez reakce nebo placení ?
Z vlastní zkušenosti vím,že pokuta nezaniká a polizei si tě odchytnou později a pak je to daleko dražší.Prodal jsem dodávku,kde byla pokuta za mě a pána pak odstavili a chtěli to něm :D .Radši jsem to máznul,protože mě pán na férofku napráskal,že tenkrát to auto neměl.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od zaibatsu »

Philip píše:Má někdo reálnou zkušenost co se děje, když se nic neděje ?
Tj. adresát ponechá obyčejný dopis bez reakce nebo placení ?
já neponechal bez reakce, napsal jsem, že využívám osoby blízké podle německého přestupkového zákona, basta
Odpovědět