Co se stalo s uměním...?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Thomas_124 »

Tady je to perfektně shrnuto a vystiženo:

[youtube][/youtube]


A ještě moderní "hudba"

[youtube][/youtube]

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Umění a selský rozum obyvatelstva této planety šlo Dovoleprdele, ....už dávno.
:-! :-! :-!

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Záleží na úhlu pohledu,ne vše co vytvoří ruce či zplodí lidský mozek lze nazvat uměním.Ale autoři si to myslí,za umění se vydává kde co.Též je to ovlivněno dobou vzniku daného díla,technikou tehdy dostupnou,ono vytesat něco z mramoru,nebo něco vymodelovat z hlíny a pak kvalitně odlít v bronzu,to chtělo spoustu času a ten dnes není.Třeba techniku šperků z dob faraonů dnes zvládne pár lidí,to samé platí o čínských věcech z bronzu nebo zlata,čínské lakování dřeva,intarzie,řezby.Já hledám restaurátora barok. sochy je to dřevo,potřebuji obnovit -vyřezat ruku,zatím marně,ti co jsem našel to odmítli.
Umění jako takové neřeším,tedy tu dnešní " modernu " nelíbí se mi,nechci,nepotřebuji,jsem starý muž,mám rád staré věci co fungují léta a další léta budou funkční dál.Kdo má dnes štětec z vlčích a jezevčích chlupů,klasické olej. barvy,maluje na plátno lněné nebo na dřevo či měď,odlévá mosaz,udělá tětivu z ovčích šlach,dokáže spojit prasklou čepel kovářsky,ne svařit.
Ale je to na vkusu " každého soudruha "

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1742
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od rudy320e&a140 »

Ladislav.Lapáček píše:Záleží na úhlu pohledu,ne vše co vytvoří ruce či zplodí lidský mozek lze nazvat uměním.Ale autoři si to myslí,za umění se vydává kde co.Též je to ovlivněno dobou vzniku daného díla,technikou tehdy dostupnou,ono vytesat něco z mramoru,nebo něco vymodelovat z hlíny a pak kvalitně odlít v bronzu,to chtělo spoustu času a ten dnes není.Třeba techniku šperků z dob faraonů dnes zvládne pár lidí,to samé platí o čínských věcech z bronzu nebo zlata,čínské lakování dřeva,intarzie,řezby.Já hledám restaurátora barok. sochy je to dřevo,potřebuji obnovit -vyřezat ruku,zatím marně,ti co jsem našel to odmítli.
Umění jako takové neřeším,tedy tu dnešní " modernu " nelíbí se mi,nechci,nepotřebuji,jsem starý muž,mám rád staré věci co fungují léta a další léta budou funkční dál.Kdo má dnes štětec z vlčích a jezevčích chlupů,klasické olej. barvy,maluje na plátno lněné nebo na dřevo či měď,odlévá mosaz,udělá tětivu z ovčích šlach,dokáže spojit prasklou čepel kovářsky,ne svařit.
Ale je to na vkusu " každého soudruha "
:'( :'( :'( ale jinak *thumbs up*

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Merc124 »

Jak výše uvedl L.L. jsem také staromilec a moderní umění jde nějak mimo
mě :)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od kejb »

LL:
moc nerozumim proč by se měla spojovat prasklá čepel v ohni...?

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Přemek Doležal »

.. a v čem ? V močůfce ?
:'(

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od kejb »

jakej to má význam...??

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Význam je spojit dvě ocelové věci pomocí ohně a tlaku.
:x

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Na historickou zbraň starou pár století půjdeš s autogenem nebo elektrikou?
Staré mříže jsou kované ručně a nýtované,ne svařované. Tak se musí opravit stejnou technikou jako při výrobě kdysi.Proč se stále používá klasická výheň,ne plyn,to je na dlouhou debatu o téměř zapomenutém řemesle.
Naposledy upravil(a) Ladislav.Lapáček dne stř 12.09.2018, 23:21, celkem upraveno 1 x.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od kejb »

Jo, klidně...
Protože je to nejšetrnější způsob. Zbraň jako taková je stejně už nenávratně v háji, tak se to udělá jako pěkná dekorace.
Prostě pro takovou opravu je svařování v ohni hovadina.
To je technologie určená pro něco jinýho, příp. v jiným stadiu výroby.
Navíc jsou tady elektrody na obtížně svařitelný materiály se kterejma to může i držet, vybrousí se to a vyleští a nikdo nic nepozná.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Nebude to už pravé,starou komodu opravíš jak? Naplácáš tam epoxid? Natřeš to lakem moderním,když tam byl staletí vosk? Mám známého,co se 5let učil brousit jap. meče,dalších 10 let se učil je vyrábět,dnes je to 17 let a stále je učedník.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od kejb »

To je přece ale úplně něco jinýho.
Když zlomíš nůž, meč atd...a chceš mít dál stejněj, se stejnejma vlastnostma tak si musíš udělat stejnej znova. Jakmile se to znovu ohřeje, je to v háji. Pokud jsi někdy viděl svařování v ohni, tak je to myslím jasný.
Komodu opravím tak, že buď část nebo celý díl který je špatný vyrobím podle originálu, nebudu to zestařovat, prostě to bude vidět, tak se to vždycky dělalo. Komoda nebo jinej nábytek je ale povětšinou dělanej tak (až na nějaký výjimky nelidového charakteru), že se dá rozebrat, část vyměnit a zase složit nazpět.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

"Prostě to bude vidět " a to je ono,nesmí to být vidět.Uvedu příklad z mé profese,máš zub a ten má trojí zabarvení,okluse a krček je jiné barvy,tak musím vybrat nebo namíchat komposit,aby to vidět nebylo.Starý lak na autě,i když máš orig. barvu,bude rozdíl,když se to stříkne,proto se musí míchat aby nebylo nic poznat.Někomu na těchto věcech nezáleží,mě ano.Když koveš koně,každou podkovu upravuješ zvlášť ,nejde tam naflákat předtvar odpovídající velikosti kopyta.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Co se stalo s uměním...?

Příspěvek od kejb »

Ty trvas na starych postupech a pritom jednim dechem se jim branis. :) .Oprava nabytku puvodnim postupem znamena ze to bude jak to bylo driv = bude to videt.To co popisujes neni tradicni postup. Kovani kone to je priklad zase uplne neceho jinyho. Pisu teda znovu.Svarovat tohle v ohni je blbost z technologickyho hlediska.
Odpovědět