W126 - oprava po nehodě

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
šroťák
hvězdička
Příspěvky: 107
Registrován: sob 20.09.2008, 21:09
Auto: trabant
Bydliště: vRakovník - Dereisen
Věk: 44

W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od šroťák »

tak dneska mi pán s felicií nedal přednost a naboural mojí krásnou nikdy nevařenou čínu v původním stavbu....nikde ani flíček koroze.... :'( Policie to sepsala, nafotila....jednoznačně jeho vina. Ale co je mi to platný....že *tired*
Pojištovák -likvidátor má přijet do 2 dnů na prohlídku......tak jsem moc zvědavej jak to nacení. Testaci hv nemám a předpokládám, že pro pojišťovnu je to 35 let starý krám- takže nejlépe totálka za deset a nazdar! Já chci ale auto opravit do původního stavu, to jsem jim zdůraznil!!! žádná totálka samozřejmě !!
Máte někdo nějaké rady a zkušenosti jak postupovat? Mohl by mi někdo zjistit ceny dílů co jsou zničené? (Nemyslím sundané z vraku a rozlámané a schnilé jak brambory) Dveře včetně plastů, plast podběhu, podběh, lem zad blatníku....(poklice, ráfek- to snad čert vem)

Kdo by to případně dal do pořádku? Doporučíte nějaký kvalitní servis s lakovnou??? Praha a středočeský kraj....?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
šroťák
hvězdička
Příspěvky: 107
Registrován: sob 20.09.2008, 21:09
Auto: trabant
Bydliště: vRakovník - Dereisen
Věk: 44

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od šroťák »

nejhorší je, že ani po super opravě už to nikdy nebude jako dřív.... *tired* :'( :'(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od Neny »

Ty jo to je škoda, uplně vidím jak to bolí :( Možná tu mám nějaké dveře, kdyby jsi nesehnal...

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od miluna »

Dveře jiný pěkný se koupit dají, ne? Ten lem bych spíš klepal než měnil. Nejhorší bude lak, vystárlej odstín trefit je skoro nemožný a skončí to lakem celýho boku.

enougher
kometa
Příspěvky: 2477
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od enougher »

No kazdopadne postup je takovy
Pojistovna musi stanovit obecnou hodnotu vozu coz je problem
Klidne to na pojistovnu opravim takze si to nech ofotit
hlavne jakmile to napise totalku tak to nepodepisuj
Novy zadni dvere stoji 13000 to je charita a uvidime jestli se da sehnat i ten valcha plast


Dej sem fotky celyho auta kolem dokola at se na to podivam
Naposledy upravil(a) enougher dne pon 15.10.2018, 18:25, celkem upraveno 1 x.

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od Laďa-K »

Sice neporadím jak postupovat po nehodě ale všichni co jezdí yougtimerama by si měli udělat klubovou veteránskou testaci, pak to pro pojišťovnu není starej krám ale historické vozidlo... Já dal SLC rovnou na veteránský abych nemusel řešit emise+stk a navíc retestaci.

W463
hvězda
Příspěvky: 1410
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od W463 »

]:-> nikde se tim ale nikdo nechlubi :x

"Pojistovna nemůže rozhodovat, jestli poškozený (řidič) se rozhodne pro totální škodu, či chce dané vozidlo opravit. Nový občanský zákoník říká, že pokud poškozený trvá na navrácení do předešlého stavu, pojistovna je povinna danou věc do tohoto stavu navrátit."

"V případě, že klient trvá na opravě vozidla, tak v souladu s občanským zákoníkem má právo na to, aby bylo opraveno. Dokonce bylo judikováno, že i oprava nad dvojnásobnou hodnotu vozidla, je ještě oprava přijatelná,"

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od Merc124 »

Hlavně při jednání s pojišťovnou mít sebou dobrýho a vostrýho právníka. ;)

Autor tématu
šroťák
hvězdička
Příspěvky: 107
Registrován: sob 20.09.2008, 21:09
Auto: trabant
Bydliště: vRakovník - Dereisen
Věk: 44

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od šroťák »

právníka nemám :( Proto se ptám co dělat abych neskočil pojišťovně na nějakou vyfikundaci.
enoughterovi posílám fotky.....volal jsem teď,ale nedovolal, asi už je moc hodin. Chci to uvést do původního stavu a nic nepřiplácet- rozhodně jsem o takovoudle akci nestál a auto se opravou rozhodne nezhodnotí- naopak už je trvale znehodnocený, předtím nikdy bouraný ani vařený nebylo. O laku ani nemluvě-potřeboval jsem opravit pár oděrek a velmi zkušený míchač barev ani po hodině zkoušení nenašel to pravý....po těch letech už odstín asi nevypadá jako když byl nový .. :(

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od scout76 »

Laďa-K píše:Sice neporadím jak postupovat po nehodě ale všichni co jezdí yougtimerama by si měli udělat klubovou veteránskou testaci, pak to pro pojišťovnu není starej krám ale historické vozidlo... Já dal SLC rovnou na veteránský abych nemusel řešit emise+stk a navíc retestaci.
J.j. Kubass byl přesně případ proč je testace nutná. Nicméně řešit to lze,ale budou se cukat.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od Merc124 »

šroťák píše:právníka nemám :( Proto se ptám co dělat abych neskočil pojišťovně na nějakou vyfikundaci.(
das ist schade =-o v dnešní době musíš mít kolem sebe dobrého právníka. Projeď si internet a určitě nějakýho, co se zabývá touto problematikou najdeš. Ve finále zažaluješ viníka v obč.pr. sporu o finanční újmu, ale to je na betonovou čekárnu. A dal bych to opravit na Chodov do MB anebo do Stuttgartu do Classic Centra a je to ]:-> https://europeforvisitors.com/germany/c ... mation.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
šroťák
hvězdička
Příspěvky: 107
Registrován: sob 20.09.2008, 21:09
Auto: trabant
Bydliště: vRakovník - Dereisen
Věk: 44

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od šroťák »

no myslim že z toho neštastníka s Felicií nedostanu nic, Neměl ani 500 korun na pokutu co dostal :( Jsem rád že má alespoň zaplacený povinný ručení. Schválně to neudělal, starej chlap, ročník 52....prý mě neviděl, asi koukal po silnici výš a já už byl přímo před ním když se rozjel...


Dám to opravit komukoliv, kdo to je schopný udělat pořádně a pojišťovna to zaplatí...Stuttgart už je asi moc *jokingly*

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od Přemek Doležal »

Mistra na to mám, ale dvěře je třeba dát jiný.
@}->--

Autor tématu
šroťák
hvězdička
Příspěvky: 107
Registrován: sob 20.09.2008, 21:09
Auto: trabant
Bydliště: vRakovník - Dereisen
Věk: 44

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od šroťák »

enoughter: rychlý fotky už v šeru ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

enougher
kometa
Příspěvky: 2477
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: W126 - oprava po nehodě

Příspěvek od enougher »

Postup znáš
Prohlídce řekni že bude faktura že servisu
Odpovědět