Zdanění starých aut.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od big.trucker »

ha ha, zas jen vymýšlí jak z lidí vytáhnout další prachy....

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od dawider5 »

šmejdi nedaj pokoj! mě ze starýho auta nikdo nedostane 007 zrovna pokukuju po novém daily vozu *jokingly* ale nebude to fabia 1,0tsi nýbrž nějaké letité SDIčko po rakouské bábě 007

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od scout76 »

Už jsem tu o tom psal minulý rok. Aktuálně se připravuje ekovýpalný na EU3 a s placením silniční daně pro běžného občana si taky koketuje už nějakou dobu. Argument,že lidi nemají na nový auto začíná být slabý,protože jednak se CZ prodává celkem hodně nových aut a současná ekonomická situace občana tomu taky moc nenahrává. MPO je problematika starých aut zcela u zadku a nic nekoná a ani konat nebude. Vidím to tak,že starý pastoušky dostanou stopku do center měst a pomalu lidi připraví na silničku,aby se nacpala kasa.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od adam w140 »

Od kdy ma prijit ta buzerace za eu3?

bmgx
hvězdička
Příspěvky: 290
Registrován: úte 08.11.2016, 4:30
Auto: W201, S124
Bydliště: Jihlava / Brno

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od bmgx »

adam w140 píše:Od kdy ma prijit ta buzerace za eu3?
Copak buzerace, ale výpalné... :(
O prachy jde až v první řadě.... :x

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od fíkus »

Poplatek za starý auta je věčný kšeft do kterého každý rok spadnou další a další auta. Přitom nechápu o čem to mluví - proč by se mělo něco omlazovat? Jediný důvod? Vyhazovat fungující věci může jen kripl a nařizovat to lidem může jen praotec všech kriplů. A o ekologii nikomu nejde ani na 99 místě. Na žádném místě. Nejde o nic jiného než to že si z motoristů stát dělá dojnou krávu. Nic víc. Dobře. Ok, poplatky. Ale na transparentní účet a z něj platit pouze a jedině opravy a výstavbu silnic. A ne že to sociálně komunistická vláda rozdá potřebným - čti "svým voličům" a na jiný věci. Ani tak nejde o stát ale aby bylo z čeho rozdávat voličům těch co rádi berou druhým. Když kolem sebe koukám v Praze tak vidět jedničkovou octávku nebo nejstarší fabku už je pomalu vzácnost. Vyložených sraček a starých aut typu felda nebo starý VW, Peugeoty atd. ubylo razantně - tedy pokud jde o Prahu a okolí.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od fíkus »

Výpalný vedlo k jediné věci - z objemu peněz na nákup aut se vzaly peníze. Takže překvapení - auta zestárly ještě rychleji než před výpalným. Ze biopaliva a tyhle "pobídky" ke spotřebě by měl někdo viset. A co nejdřív.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od fíkus »

Zapomněli ale ty čuráčci do té statistiky doplnit, že nové vozy najedou značné násobky km proti starým paštikám. V tom je ten fór. Kolik mých zákazníků má starý auto, ale ujede s ním do pár set km ročně? A přitom jsou to třeba auta z roku 1970 na normál papírech a takové jedno zkazí průměr velmi. Reálně na silnici starých aut moc nejezdí (nad 15 let). Jen idiot si může myslet že výběrem peněz za starý auta se něco změní. Jedině tak to, že ten kdo tohle zavede tak příští volby nevyhraje a další vláda to zruší jako součást volebního programu. EU nám nic takového nenařizuje, tyhle hovna tu vymýšlíme sami.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od popelnice »

teda Fílo ty jsi se rozvášnil takhle nad ránem 009

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od fíkus »

No co, dodělal jsem XJ 40 a zítra se pěkně svezu. Já jsem už dávno psal aby se zavedl pro každé auto starší 10 let až do 30 let stáří (nad 30 let bych osvobodil) poplatek řekněme 1000 kč který by se každý rok zvedal o 200 kč takže za auto 30 let starý by se platilo 5000 kč ročně. A peníze použít výhradně na zlepšení silnic. To jsou jasný miliardy do rozpočtu MD. Už to mělo dávno být. Žádný výpalný a podobný pí..viny. Dal bych možnost platit to měsíčně aby ekonomicky slabší neměli takový problém a bylo by. To co plánují bude zase paskvil.

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od big.trucker »

vůbec nevidim důvod kupovat nový auto, a i když bych si mohl třeba novou oktavku v klidu koupit, tak proč? najezdím tak do 10tis km ročně, většinu tady okolo domu... do práce to mam 3km na zahradu 2 km a na to mi moje auto za 20tis bohatě stačí, sice bere 10l nafty ale to je tak všechno. až se zastaví tak ho hodim do popelnice a koupim zas něco takového. Stát si asi představuje že si vezmu nějaký ten hezky tučný ůvěrek a koupim si za milionek hjundajstomic nebo jaxe to jmenuje a budu jezdit na baterky. :-!

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od big.trucker »

scout76 píše:Už jsem tu o tom psal minulý rok. Aktuálně se připravuje ekovýpalný na EU3 a s placením silniční daně pro běžného občana si taky koketuje už nějakou dobu. Argument,že lidi nemají na nový auto začíná být slabý,protože jednak se CZ prodává celkem hodně nových aut a současná ekonomická situace občana tomu taky moc nenahrává. MPO je problematika starých aut zcela u zadku a nic nekoná a ani konat nebude. Vidím to tak,že starý pastoušky dostanou stopku do center měst a pomalu lidi připraví na silničku,aby se nacpala kasa.
co takhle čtu na netu, tak nový auta kupují spíš firmy než soukromíci... v mym okolí nevim opravdu o nikom kdo v poslední době šel do krámu a koupil si novou kiju....

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od fíkus »

Lidi si kupujou nový auta ale většinou (soukromě a masově) takový, který dojezděj ještě dřív než já přestanu jezdit W124 a přesednu do W115. To je totiž ten pokrok. To dobré už tu bylo. Auta typu Dacia Logan nebo ix20 jsou na pár let a tradá do šrotu. Pár drahých rozbitých věcí v kombinaci s totální nezajímavostí a nízkou cenou z nich udělá pro majitele odpad. A 15 let starý je rok 2003... což vlastně nejsou morálně ani na pohled žádný starý auta.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od fíkus »

Hodně "starých" aut pošlou do šrotu emise díky přísnosti. Vymontované nebo nefungující DPF, špatné vstřiky atd. Pro většinu takových majitelů bude "lepší" jít a koupit něco co ještě v prdeli není.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Zdanění starých aut.

Příspěvek od kejb »

fíkus píše:Lidi si kupujou nový auta ale většinou (soukromě a masově) takový, který dojezděj ještě dřív než já přestanu jezdit W124 a přesednu do W115. To je totiž ten pokrok. To dobré už tu bylo. Auta typu Dacia Logan nebo ix20 jsou na pár let a tradá do šrotu. Pár drahých rozbitých věcí v kombinaci s totální nezajímavostí a nízkou cenou z nich udělá pro majitele odpad. A 15 let starý je rok 2003... což vlastně nejsou morálně ani na pohled žádný starý auta.
Se podivej na ceny jetych dacii ;) 010
Odpovědět