Hydraulický hever sám sjíždí-doporučte nový

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Hydraulický hever sám sjíždí-doporučte nový

Příspěvek od kejb »

Pokud to potřebuješ jenom občas, koupil bych nějakou čínu do litru a bral bych spíš ten s rovnou trubkou pro zvedání, protože v případě té zahnuté je to pakárna při spouštění dolů.

Autor tématu
kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: Hydraulický hever sám sjíždí-doporučte nový

Příspěvek od kopr »

Možná to tak dopadne. Tenhle stál kolem pětikila a poctivě sloužil cca 10 let, takže se vyplatil. Jen je mi líto fungovat konzumním způsobem vyhazovat a kupovat nové.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Hydraulický hever sám sjíždí-doporučte nový

Příspěvek od kejb »

Rozumím tomu přístupu ale když započteš svůj čas, chemikálie, barvy, oleje...
Jinak ale, jestli tomu heveru mechanicky nic není, musí fungovat, nebo jsi na závadu nepřišel, nebo je to blbě složený.

zz.top
hvězdička
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:33
Auto: W212 350 CDi
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulický hever sám sjíždí-doporučte nový

Příspěvek od zz.top »

Podobnej problém jsem měl s paleťákem. V práci ho technici "opravili", ale nedržel. Odkoupil jsem ho za cenu šrotu a objednal nové kroužky. Pěkně vyčistil od hnusného oleje, dal nové co šlo a..... NIC!!! Jelikož jsem tam dával všechno přesně jak bylo předtím, udělal jsem i stejnou chybu. A to tu, že dal simeringy opačně. Po řehození už zvedá a drží jak má. A nikomu to neříkejte, zvedám s tím i manželky WV při přezouvání. K tomu jsem si navíc koupil v Auto Kelly obyčejný hever + hobby toto, a jsem spokojen. Tři auta jsou hotová cobydup. 007

Autor tématu
kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: Hydraulický hever sám sjíždí-doporučte nový

Příspěvek od kopr »

Možná mě máte za blázna co se snaží opravit hever za 500,- ale prostě nemám rád spotřební způsob života: když se něco po.... vyhodit a koupím nové. Prostě mi to nedalo a dal jsem si ještě jednu důkladnou rozborku. Při té první jsem dal nové všechny 0-kroužky a nepomohlo to. Jediné co jsem nevyměnil byla gumová manžeta uvnitř hydraulického pístu. Když jsem to rozhodli tak jsem našel na stěně hydraulického pístu dva kanálky, prostě na hrubo udělané rýhy. Když jsem to pořádně prohlídl tak na konci těch kanálků byl ostrý vyčnívající otřep, který poničil tu gumovou manžetu a tudy se vracel olej a hever klesal. Otřepy jsem zabrousil 1000 papírem. Nestal však problém s gumovou manžetou rozměr 30x16x7. Ve speciálce na gumové výrobky v Lišově měli jen 30x18x7, která byla samozřejmě na nic. Naštěstí ochotná mi paní mi slíbila ze zkusí hledat u dodavatelů. Druhý den volala že sehnala 30x16x6,5 což bylo v pohodě. Takže zborka nový olej a hever šlape. Investice cca 100,- čas nepočítám mě to za ten Dobrý pocit stálo.

8040
vycházející hvězda
Příspěvky: 863
Registrován: pon 15.09.2008, 16:49
Auto: 126 500 SEL, 211 320 CDI,212 350 CDI
Věk: 76

Re: Hydraulický hever sám sjíždí-doporučte nový

Příspěvek od 8040 »

Takhle by to mělo být normální. Je to o radosti z toho , že něco umím a nemám obě ruce levé. *thumbs up*
Odpovědět