poraďte mi jaký kompresor

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od musketyr »

Pěkný, ale pro příležitostné použití je cena naprosto mimo realitu.

Autor tématu
Tom2082
vycházející hvězda
Příspěvky: 782
Registrován: úte 26.08.2008, 7:54
Auto: W124 TD 300 turbodiesel sportline

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od Tom2082 »

Merc124 píše: čtv 21.03.2019, 20:39 a kolik na to je peněz ? já už písťák moc nechci, mám radši šroubové kompresory, jsou malé a nedělaj takový bordel *jokingly* třeba tenhle ]:-> https://www.svarecky-obchod.cz/kompreso ... 2-230v.htm
hm, pěkný ale tohle bych fakt asi nezdůvodnil... :-/

kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od kopr »

Tohle téma me aspoň donutilo u toho mého Schepachu vyměnit olej....

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od miluna »

Blbý je, že máš naprosto odlišný požadavky: Malej - tzn slabej, nízkej tlak a nízké množství vzduchu. Pojízdnej - to je stejný jako u bodu 1. Kompresor se vždy kupuje na základě předpokládané spotřeby vzduchu, no a to jsi neuvedl. Ofukovací pistole se dělají různé, některé do 100l/min jiné zase 300l/min. Z toho je potřeba vycházet a v každém slušném obchodě s kompresory a vzduchotechnikou ti poradí.
Mám takový dojem, že toužíš po takovém tom Baumax/Lidl jednoválcovém prdítku za zhruba trojku, co se dá relativně snadno přenášet. Ofukovat se s tím dá, jen to je do deseti vteřin prázdné a čekáš a čekáš a randál a skoro nic se neděje. Lepší by bylo o řadu výš (tak zhruba 7-10tis Kč) pořád je to dost hobby produkt (který pravděpodobně budeš ale profi zatěžovat) Což přináší samozřejmě různá omezení.
Tady je trošku test: https://vas-pomocnik.cz/kompresory/ a ten Vítěz se nejeví jako úplnej sráč. Na Alze ho mají za rozumné peníze. Jen musíš počítat s gumovým zpětným ventilem (má omezenou životnost když neodkaluješ) a zinkovými doplňky které se ale dají snadno vyměnit za železo nebo mosaz.
Zkus na uvedené čištění pistoli Tornador, dost to používám na auta, interiéry i motory a motorové prostory na starých autech, občas s tím přejedu třeba domácí vysavač (Dyson co se celkem blbě čistí) a i když spotřeba vzduchu není úplně nízká, funguje to bezvadně. Ničím jiným třeba nevyčistíš v závodním autě zaprášenou naflockovanou palubku.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od fíkus »

Šroubový kompresor je naprosto nevhodný k příležitostnému použití. Nesnáší neustálé spínání. Měl by běžet pokud možno stále a nebo nafoukat velký vzdušník a pak sepnout až za dlouhou dobu a běžet zase třeba pár desítek minut. On už nikdo nenapíše, že se častým chodem krátkou dobu prostě ničí. Obchod nutí lidem i pro ně naprosto nevýhodné věci. Jediná výhoda je tišší chod.

Autor tématu
Tom2082
vycházející hvězda
Příspěvky: 782
Registrován: úte 26.08.2008, 7:54
Auto: W124 TD 300 turbodiesel sportline

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od Tom2082 »

miluna píše: ned 24.03.2019, 10:21 Blbý je, že máš naprosto odlišný požadavky: Malej - tzn slabej, nízkej tlak a nízké množství vzduchu. Pojízdnej - to je stejný jako u bodu 1. Kompresor se vždy kupuje na základě předpokládané spotřeby vzduchu, no a to jsi neuvedl. Ofukovací pistole se dělají různé, některé do 100l/min jiné zase 300l/min. Z toho je potřeba vycházet a v každém slušném obchodě s kompresory a vzduchotechnikou ti poradí.
Mám takový dojem, že toužíš po takovém tom Baumax/Lidl jednoválcovém prdítku za zhruba trojku, co se dá relativně snadno přenášet. Ofukovat se s tím dá, jen to je do deseti vteřin prázdné a čekáš a čekáš a randál a skoro nic se neděje. Lepší by bylo o řadu výš (tak zhruba 7-10tis Kč) pořád je to dost hobby produkt (který pravděpodobně budeš ale profi zatěžovat) Což přináší samozřejmě různá omezení.
Tady je trošku test: https://vas-pomocnik.cz/kompresory/ a ten Vítěz se nejeví jako úplnej sráč. Na Alze ho mají za rozumné peníze. Jen musíš počítat s gumovým zpětným ventilem (má omezenou životnost když neodkaluješ) a zinkovými doplňky které se ale dají snadno vyměnit za železo nebo mosaz.
Zkus na uvedené čištění pistoli Tornador, dost to používám na auta, interiéry i motory a motorové prostory na starých autech, občas s tím přejedu třeba domácí vysavač (Dyson co se celkem blbě čistí) a i když spotřeba vzduchu není úplně nízká, funguje to bezvadně. Ničím jiným třeba nevyčistíš v závodním autě zaprášenou naflockovanou palubku.
no nevím jestli má dost odlišný požadavky....
zkrátka je to na profouknutí malých direk u žaluzií kde jssou filtry, velký chuchvalce vezme vysavač ale ty dírky jsou už taky dost zanesený takže řešení se kjeví jako profouknutí, a foukat dýl jak 10 vteřin stejně nevydržím...a krom toho se to dělá 1-2x do roka plus nafouknutí pneumatik taky 2x do roka..
Nechci právě kompresor typu OBi, nebo baumax, pač to musí nějaký pátek vydržet na další pak nedostanu přidělený peníze zase x dobu a zase kupovat něco úplně profi za těžký peníze je taky nesmysl vzhledem k četnosti použití, proto s etu snažím si nechat poradit.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od miluna »

Mám taky v dílně toho levnýho prcka Gude asi deset let, jezdil po závodech, pršelo na něj, fouká gumy který nejsou v dosahu hadice velkýho kompresoru, nikdo ho moc nešetří ani nemazlí. Stál tenkrát asi 2,7 a jednou dostal olej, protože zrovna zbyl tak rovnou Castrol RS 10W60. Tlakovej spínač je na max až začíná propouštět sichrventil. Hned na začátku asi po měsíci se rozpadla lišta, co v ní byly výstupy a regulátor. Nahrazeno kusem vhodně rozvrtaného šestihraného železa s vytočenými závity a dány mosazné rychlospojky místo těch chromovaných atrap. Od té doby vydrží neomezeně dlouho natlakovaný a jiné závady nebyly. To by asi na to tvoje pofoukání co popisuješ stačilo.... Koukám, že nějak podražil https://www.gude.cz/olejove-kompresory/ ... -gude.html

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od Přemek Doležal »

Přesně tohleto mám už asi 25 let. Jen se to jinak jmenuje, cena byla podobná. Jak píše Miluna, foukalo to 18 let v dílně všechno, od tý doby to vozíme po závodech, a vrčí to někdy i dlouhý minuty v kuse, protože vyfoukat bordel z brzd a z celý buginy je docela záhul.
Olej jsem měnil asi 3x. Nafouknutý skoro na max to vydrží půl roku, myslím, že když ho teď fouknu do zásuvky, tak od loňskýho října nesepne.

kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od kopr »

Co je pro kompresor lepší??? Nechat ho natlakovaný. Po každém použítí vyprázdnit? Nebo je to jedno? Používám ho pouze příležitostně cca 1x za měsíc.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od Přemek Doležal »

Proč bys ho před použitím vždy tlakoval ?
Jediný co je namáhaný je tlakový spínač, a ten to vydrží dalších 45 let.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od Volhovič »

V návodu od mého Scheppachu co jsem dával link píšou, že se má po použití vždy vyfouknout... aby se nenamáhal redukční ventil a spol

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od kejb »

Dobry je ho obcas vypustit, vcetne kondenzatu.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od Volhovič »

Joo pravidelné odkalování je nezbytné hlavně speciálně před lakováním. Ještě mám kvůli lakování na jednom výstupu odlučovač vody.

Autor tématu
Tom2082
vycházející hvězda
Příspěvky: 782
Registrován: úte 26.08.2008, 7:54
Auto: W124 TD 300 turbodiesel sportline

Re: poraďte mi jaký kompresor

Příspěvek od Tom2082 »

Čenda píše: ned 24.03.2019, 23:12 Nakonec stejně koupíš ten z Lidlu. ;)
Malej, levnej, v té přední "kapse" je všechno, co potřebuješ... Prostě praktická věc, na pár fouknutí do roka naprosto v pohodě.
Nakonec koupeno tohle a už mi ho posílají:

https://www.naradiprofesional.cz/135333 ... kompresor/

tak jsme zvědavej
Odpovědět