tip na druhé auto

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Jawasystem
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 14.07.2011, 18:39
Auto: W123 230E, S123 230TE
Bydliště: Praga caput regni

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od Jawasystem »

Subaru částečně znám. Vlastnil jsem Prvního forestra , Imprezu WRX 2002 s podvozkem, převodovkou a zadní špérou z Japonského Sti RA. V současnosti mám Outback 3.0, 2005 automat.
Jsou to velmi specifická auta. Skoro všechny žerou 10 a víc. 2.0 není zdechlé. Jede solidně, jako každý jiný 2litr, ale část ubere permanentní 4kola.
S občasným výletem do lesa bych volil právě Forestra. Ipreza 285koní i Outback 245koní žerou však při normální jízdě také lehce přes 10. Za mě velké překvapení. Čekal jsem permanentě 13 a víc. To Outback nežere ani v praze v zácpách. Jezdím však krom střelby s lehkou nohou.
Všechny 3litry v subaru jsou velmi dobré starší do 2004 (vhodný na plyn) i novější od 2004 (novější není vhodný na plyn). Automaty jsou zcela bezproblémové u těchto starších verzí. Nové CVT - variátory nejspíš nebrat!. NIKDY NAFTA - všechny i ty nové zdechnou brzo. Do té doby jsou to parádní nafťáky :-) Tiché, s možností vytočení. Servis jako problém nevidím, když to bude dělat Subaru znalý. Ne garážmistr zvyklý na Oktávky, ikdyž si pochvalovali montáž všeho na úrovni VW a Benze. Subaru REZNE. Elektrika funguje vždy i po 20ti letech. Klimatizace taktéž.
Jako zásadní problém vidím to, že jsou Subaru velmi drahé. Do 100000,- se špatně shání adekvátní kus. První Forestry stáli před 5ti lety 60 s 200 na tacháči. Dnes stojí 60 a na tacháči mají 300+. Novější forestry stojí to samé kilo také už snad 5 let.Stejné je to s Outbacky. Ještě k Outbacku. Projede to všude a s 3litrem je to luxusní auto, které nové stálo 1,4mio a servis auta z roku 2005 bude desítky tisíc ročně (najezdím 50000 za rok...). Dyžtak odpovím na konkrétní auta, motorizace atd. Jestli to auto má být "levné" tak atmosférické motory 2, 2.5l.Ještě jsem si vzpomněl na jednu vlastnost zcela odlišnou od Benze. Má to strašně ukecané řízení. Když přejedeš vajgl, tak poznáš jestli byl s filtrem či bez. Mě osobně to už v dnešní době nevyhovuje. Chci zatočit jednou v Praze a podruhé v Brně. Ono, když jedeš po polňačce a cítíš každy kamínek...

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od kolouch »

tisíc lidí, tisíc rad. ale radit někomu, kdo má na auto
kilo peněz aby si koupil něco na "F" nebo Subaru, které
je sice príma, ale servis není moc pro nemajetné je ošklivá sranda.
bydlím na horách a když se rozhlédnu okolo, s přihlédnutím
k omezenému rozpočtu bych koupil nějakou Dacii.
jezdí jich tu dost a fungujou. z vlastní zkušenosti bych doporučil
chevy suburban 8.generace, ale to není za sto peněz.

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

máš pravdu 100 lidí/100 chutí, založil jsem vlákno z důvodu, jestli náhodou nevypadne z někoho něco zajímavé,ale více/ méně vždy každý doporučí známé auta (pochopitelně). Děkuji všem za názor, zúžím hledání asi na Subaru Forester 2. generace nebo Mitsubishi outlander 1. gen. věřím, že když se podaří sehnat auto s reálnými 200tis km, tak udělá ještě službu.
Já jsem byl vždy vysazený na mercedes, později, jelikož už prostě mouchy nešly sehnat a 211 jsem se bál, tak mě osud přivedl třeba k jaguáru x typu nebo už zmíněnému Suzuki a musím říct, že obě auta měly nějaký charakter, který jsem si našel a auto jsem nikdy neměl potřebu shazovat. něco, jako s babou :) na každé hledám to pěkné. Tu Suzuki jsem si doslova zamiloval - neskutečný prostor - přestěhoval jsem se, tažné a 4x4, která mi dává úplně nový rozměr využití - možná je to blbost, ale když vyzvednu dcerku ze školky a jedeme se podívat na pasoucí se koně v kopci na louce mě neskutečně baví, to prostě z mercedesem nejde. koncern mi přijde hrozně nudné auto obecně, ale zase 7míst je super třeba když jedu s rodinou na výlet vezmeme i babičky a pod. piáno a podobně mi doma neprojde, i když přepínám doma televizi já :)

Jawasystem: forester 2.genrace, 2,0 - je tam něco vyloženě špatně? dočetl jsem se koroze zadních kapes a problémové nivo, co motor? byl případně problém s LPG?

Jawasystem
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 14.07.2011, 18:39
Auto: W123 230E, S123 230TE
Bydliště: Praga caput regni

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od Jawasystem »

U 2. gen je cca stejný podvozek, jako 1. gen. Podvozkově to je vlastně zvedlá Impreza s jinou kastlí.
Zadní nivo odchází pravidelně cca do 200 000km u první verze. U druhé si nejsem jist. Cena je cca 7-9000 za tlumič. (lze přestavět na obyč bez niva). Standartně mají nivo všechny. Poznáš to podle sedlé zadní části, ale nevzpomínám si, že bych viděl sedlou 2. generaci. U První je to časté.
Výhoda druhé gen. je možnost buďto 92 a nebo ideálně 116kw. Nevím, jak s plynem do 116kw verze. Musel bych také zapátrat na fórech. Já měl 1. gen. 92kw. Pozor na množství oleje v motoru. Vyloženě problémová je konstrukce výstražné kontrolky oleje, která, když se rozsvítí, tak už motor nemá optimální množství.. Má nízkou olejovou vanu a už nemusí při odlití mazat dobře v zatáčkách. (platí však hlavně pro oturbené Imprezy, ale Forestry kvůli cca identickému podvozku lidi také rádi prohánějí). Takže hlídat olej. Pozor na přílišnou ovalitu-klepání pístu. Tradyčně 4.píst. Boxery jsou tradičně náchylnější na olej, kvůli stékání oleje z ležatých pístů. Tak nějak klepou skoro všechny zejména oturbené Imprezy. Forestry moc ne, ale zase většinou všechno klepe pořád stejně i po 100 000km. Musí to zmizet do pár minut po nastartování. (pak není důvod se tím vzrušovat,ale...) Neturba bez automatu mají všechny Forestry i Imprezy redukci. Výborná věc - zapínatelná a vypínatelná při jízdě takže zdvojnásobí všechny rychlosti vpřed a zpátečky máš 2 :-). Na pohonu může odejít středová viscospojka, ale nebývá to časté.Odzkoušíš tak, že při pomalé jízdě s plným rejdem vpřed i vzad nesmí auto "poskakovat". Tzn. viscospojka už neumí pustit rozdíl v otáčení předního a zadního kardanu a nápravy se hádají. U 2. gen je tradičně drblá polokoženka na řidičově sedačce i ve 150 000km. Tenhle matroš si tam fakt mohli odpustit(vydrží málo, nebo tam měli dát tu koženku co je v piánu :-).

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od dako5 »


Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

ono to je celkově asi pořád +/- stejné auto, ne?(myslím ty generace) mě se konkrétně takový ten "zamračený" líbí asi nejvíc.

https://auto.bazos.cz/inzerat/104088164 ... w-2004.php

ještě se tě zeptám, jak velký problém je u těhle aut nájezd 400 ti km - byla v inzerci dokonce jedna 3. gen - koupený u nás, garážovaný, opravdu pěkný za pár kaček...

tohle mi přijde taky celkem zajímavé jen ten původ...
https://auto.bazos.cz/inzerat/103205794 ... er-4x4.php

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

dako5 píše: ned 12.05.2019, 18:37 A co třeba tohle? Zvládne LPG? https://auto.bazos.cz/inzerat/104377409 ... ma-Alu.php
taky jsem na něj koukal, jen jako druhé auto mi to příjde, jako celkem nákladný kočár a mám s tím trošku problém, jako s 1. generaci forestra a to ten až moc asijský, starý vzhled...

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od robik4 »

Tak ten asijský vzhled,to tak nějak provází napříč...😉

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

venek neřeším,ale vnitřek je úlet :)

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od robik4 »

Tak to je fakt 😁 I když oni mají ty interiéry bestiální taky komplet...Ale důležitý je,že to fakt nejsou špatný auta ! Tak Ti přeju hlavně šťastnou ruku při výběru.👍

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

no zatím jen tak sonduji možnosti... náhodou ten forester v 2.gen je celkem v pohodě i legacy později už to má takové evropštější...

Jawasystem
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 14.07.2011, 18:39
Auto: W123 230E, S123 230TE
Bydliště: Praga caput regni

Re: tip na druhé auto

Příspěvek od Jawasystem »

https://auto.bazos.cz/inzerat/104088164 ... w-2004.php
Pěkné auto s typickým opotřebením řidičovi sedačky na ten nájezd. Jen se mi zdá, že ten zadek tahá po zemi (nivo mrtvé). Jinak by se to jízdou vyliftovalo nahoru i s těma pneumatikama uvnitř...

https://auto.bazos.cz/inzerat/104377409 ... ma-Alu.php
Ten rakušák z venčí hezký (rez dyžtak hledej kolem čelního okna nahoře a na sloupcích - tam se objeví nejdřív spolu se zadníma lemama pod plasty)
Ale ten nájezd pochybuji. Té sedačce bych tipoval minimálně 100, ale spíš víc stočeno. Tady byl interiér ještě hodně kvalitní. Jinak bezproblémový motor. (v automatu však líný). A právě jak jsem psal výše - to auto je drahý . Je to staré auto a když připočteš servis + dovoz STK.... Dobrá cena by byla 50 max 60 000,- na českých SPZ. Ta auta mám rád, ale je to veterán. Ta cena by seděla jen kdyby fakt mělo najeto to co inzerují. Sesle by ale byla nejspíš celkem netknutá.

Jawasystem
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 14.07.2011, 18:39
Auto: W123 230E, S123 230TE
Bydliště: Praga caput regni

Re: tip na druhé auto

Příspěvek od Jawasystem »

Subaru se 400 na tacho bych vzal za příznivou cenu s tichým motorem. Outbacky to občas mívají. Ještě starší verze mívali občas přes 500, ale ty kolem roku 2002 myslím dřív zreznou :-). Holt to jezdí často v břečkách a stavěli to japonci, kteří nesolej...

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: tip na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

na toho stříbrného taky koukám, jen bych to taky viděl na to nivo...

https://auto.bazos.cz/inzerat/104049832 ... 20-LPG.php tohle vypadá pěkně, ale prostě tu 1.gen moc nechci a těch 400 ...ještě když na to nespěchám

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: tip na druhé auto

Příspěvek od adam w140 »

Resil jsem podobny problem proste auto s taznym na 3,5 tuny ktery realne uveze tak 4,5. Suburban byl vybornej napad. Par dalsich aut by se naslo ale meli spolecny jmenovatel - pro me ukrutny a neakceptovatelny vydaje na provoz. Vzdyt jen prezuti na zimu a pak na leto bude za kilo a to je jen zacatek. Nakonec musela uradovat t4
Odpovědět