svolávačky

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: svolávačky

Příspěvek od kejb »

Stálo by za to, vytvořit Debilní kecy majitelů mercedesů. 007
Jinak OI je v jistých ohledech nejlepší a chápu, že to fandům ostatních značek nemusí být vždy po chuti ale tak to prostě je. :)
ps: Nemám ovci, aktuálně jezdím nejvíc mercedesem. *jokingly*

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: svolávačky

Příspěvek od Waterfall »

Neřekl bych, že jen majitelů Mercedesů. :D

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: svolávačky

Příspěvek od Volhovič »

Já užovkou jezdil v roce 2004 , tak moje vzpomínky nejsou zahaleny pavučinou nostalgie, která odfiltruje vše špatné- pak jsem přesedl do Warťase a najednou jsem měl auto co topí, uchladí se i v horku a naložený, zatáčí a brzdí i na sněhu a i pár bouraček jsem s ním dal zdravý díky konstrukci s šasi a pevné střeše. Pak jsem přesednul v roce 2010 do Volhy na denní ježdění a pak za rok a půl do W124 . Jel jsem i dostkrát i delší cesty několika žigulama od 2101 po 07 a všechny komunisty krom Moskviče a Zaporožce jsem i běžně opravoval. Takže Š100-120 chválit nebudu, byla ze všech aut co jsem opravoval a jezdil s nimi nejhorší pekáč a krom Trabika nejmenší kilometrová životnost důležitých částí. A kejbe nevím, proč by mojí S124 rozlouskla HTP? Skelet kabiny je ok. W116 už je horší - vydržela by o mnoho méně než nová, ale rakev to není. Volha 24 je zdravá a je z tolika plechu co 2xŠ120. Moje Carevna REZ21 ještě nejezdí ale drží po hromadě natolik, že s ní můžu taranovat stovky škodovky na potkání bez újmy :-D :-D Tedy proč mám tu na MBCC se zastávat škodovek? Nesnese srovnání nejen se západem, ale ani s žigulem nebo Warťasem. Tata měl Š120 a motor v 90 000 KO klika, válce , písty... zlepšení přišlo až u pozdějších ročníků Mka s vyztužením bloku , díky kterému se nekroutil a nešlo uložení kliky do kopru... ale kdo haní škodovky = nic o tom neví :-D

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: svolávačky

Příspěvek od kejb »

Právě, že jako mechanik víš jak jsou na tom s konstrukcí skeletu starý auta vs. nový.
Navíc je tady faktor koroze. Vidíš to všechno pokaždý, když třeba děláš klempířskou na autech který jsou od sebe 30 let.
Netvrdím, že je na tom 124 vzhledem ke konkurenci špatně, naopak ale mít přehnaný očekávání vzhledem k tomu co jezdí dneska na silnici není na místě.
Pro příklad tady před časem byla čelní saxa s 124 kupé...
Co se týká škodovek s motorem vzadu, tak užovka je snad to vůbec nejhorší, zjm. jízdní vlastnosti... Topení, tam souhlasím ale jinak? Co se týká chlazení tak ani na Transfagarash nikdo
z kluků se škodovkama neměl problém a to se jezdí i chorvatsko atp. (samozřejmě na automatický spínání ventilátoru se nespoléhá ale to snad ani nikdo příčetnej v
době kdy to jezdilo po silnici běžně.) Jeden člen měl zrovna celkem problémy s pianem 240D, celou cestu do kopce musel topit, manželka byla ráda. :D
Srovnávat volhu se škodovkou...tak asi lepší než se 124 nebo feldu s 210 ale pořád je to porovnávání neporovnatelného.
Klidně bych tady mohl psát, že jsou rusáci mrdky a že je to nejhorší v čem jsem jel a co jsem kdy spravoval (tedy po francii :D; dobrý přístup + kladivo nemusí vždy mít na konci zákonitě spokojeného mechanika).
Chápu ale, že tahle auta mají taky nějaký výhody, který někomu přijdou jako zásadní, přestože je leckdo může považovat za odpad.
S Warťasem porovnání udělat můžeme...ale s žígem?.
Osobně mám rád veterány ale určitě je nebudu doporučovat nikomu nikdy na denní ježdění ani si nebudu myslet, že moje 30 let starý auto je objektivně lepší než nový ve stejný kategorii.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: svolávačky

Příspěvek od Volhovič »

Já vím, že spousta lidí ruský auta nenávidí a spousta lidí nesnáší dvoutakty a že oboje by měli pravdu v celé řadě argumentů proti nim. Třeba teď jsem o víkendu složil hydrauliku brzd a spojky na carevně a nešlo nic odvzdušnit a kapalina mi stříkala do manžet a tekla po pedálech... už jsem se s tím setkal dříve , tak jsem vyndal dvojitou pumpu (kus litiny s dvěma dírama a nádobkou v jednom) sundal jsem víko a zjistil, že nemá dovrtané vtoky do válců... a nebyla to replika z UA ale 30letá uloženka CDENAnO B CCCP to samé nová spínací skřínka- po týdnu jsem zjistil, že funguje pouze v mezipolohách...jsou to lemplové. Nebo třeba vnitřek Wartburga působí oproti Šdodivce velmi spartánsky a plechově ve W311 je dokonce ozvěna- ano s tím jsem jezdil taky měl jsem ho 4 roky - dva roky práce a dva roky ježdění max 300km jedna cesta častěji po okolí. Mimochodem W311 je celej pocínovanej a pokud není po bouračce přeskládaná plechařina (náhradní díly cínované nebyly) tak je většinou až neuvěřitelně neshnilej krom míst osekaných od kol od kamínků... nevím proč to neměl MB v těch letech když stál 6x tolik.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: svolávačky

Příspěvek od kejb »


eklasse
hvězdička
Příspěvky: 368
Registrován: pát 22.01.2016, 19:47
Auto: E 220 CDI

Re: svolávačky

Příspěvek od eklasse »

Ten Wartburg *thumbs up*

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: svolávačky

Příspěvek od zaibatsu »

tvl w212 tam maj sekci s 5 listama možných problémů... se v tom Stuttgardtu už úplně posrali nebo nevim.

oprava: 6 listů

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: svolávačky

Příspěvek od metrák66 »

kejb píše: pon 15.07.2019, 17:20 tak trochu k tématu :D :
https://auto.bazos.cz/inzerat/106960889 ... a-120L.php
Se pán posral v kině....Trošku...

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: svolávačky

Příspěvek od Ji-rka »

Mrkni na YT kanál Cestuj klasikou.Tak týpek shání pro klienty a nebo sám prodává.Nedávno sháněl rapida a hnoje co jsi koupil před pár lety za 30,tak dnes lítaj za 350 000.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: svolávačky

Příspěvek od kejb »

JJ nostalgická vlna, na ní to jede...Nakoupit před lety T603, 1000mb, rapidy, péráky...tak by si z toho dneska člověk postavil slušnej barák bez hypotéky.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: svolávačky

Příspěvek od Waterfall »

A nejlepší na tom celým je, že to ani nebylo tak dávno. Žádná doba pro pamětníky. Stačí si vzpomenout cca 10 let zpátky na "šrotovné", kdy se lidi zbavovali i takových aut, za které by dnes tu novou Dacii koupili full keš.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: svolávačky

Příspěvek od robik4 »

Ale zase za to mají krásné nové stroje...😂😂😂

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: svolávačky

Příspěvek od Waterfall »

No myslím, ve většině případů nebyly krásné ani tehdy, natož teď. Dnes už však nejsou ani nové. :D Blbý je, že ani dostatečně staré, ani dostatečně nové...takže jsou to už vlastně jen křápy.

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: svolávačky

Příspěvek od 09medved »

jenže on i ten tehdejší křáp měl v sobě něco z elegance
ML5JVZWK.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět