stahovák na pera

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: stahovák na pera

Příspěvek od kejb »

Pokud se použije dostatečný množství vázacího drátu a pořádně se to udělá, není důvod se toho bát. Jen člověk prostě musí brát v úvahu to, že se jedná o náhradní řešení, který je pracný a trvá dlouho. Osobně používám čínskej stahovák bez problémů již řadu let.

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: stahovák na pera

Příspěvek od xaler »

kejb píše: stř 31.07.2019, 18:21
robik4 píše: stř 31.07.2019, 16:57
kejb píše: stř 31.07.2019, 13:30 Robik:Ty máš na všechno přípravky originál z mercedesu z doby, kdy železo bylo železo?
Ne.Já jezdím do Nehvizd.☺
Jen jsem si vzpomněl,jak jsem kdysi měl vyndaný péro z Renaulta 20,postahovaný drátama.Leželo na chodníku a tvářilo se ospale...pak zavál lehký vánek,pero sjelo z obrubníku,mohutně ožilo a skončilo zaseklý ve dveřích Favorita,kterej stál naproti.Tak hodně zdaru všem vědeckotechnickým revolucionářům !!! 😊😉
Miluna je mechanik, proto jsem to hned zpočátku zmiňoval.
_
xaler: stahovák z lidlu? to jsem ještě neviděl, ukaž...
To byla jen poznámka, protože se mi tu místní posmívají, že používám obyčejné nářadí.
Tady máš stahovák na nevyndatelný silentbloky nápravnice na BMW E39, originál stojí tak dva a půl. Tenhle stál deset korun v místním kovošrotě.
Na dalším obrázku je originál stahovák na vodní pumpu motorů Northstar 4,6 litru vyrobený ze sousedova plotu, nefungoval, pak druhá verze co fungovala naprosto spolehlivě. Od doby co mám svářečku tak nesháním žádný přípravky. Stejně jsem je nikdy nesehnal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: stahovák na pera

Příspěvek od popelnice »

👌 pekna prace

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: stahovák na pera

Příspěvek od Ji-rka »

Ten baworáckej jsi vyřešil hezky,máme ho podle origo výkresu.Je rozdíl mezi sedanem a tourem.Ale i to je jen půlka úspěchu.Když máš smůlu,tak musí náprava ven.Na ty plovoucí čepy jsem ho koupil za litr.Máš e39?

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: stahovák na pera

Příspěvek od xaler »

Mám E39 touring 528i manuál, zadek na měchách. Je to dobrý auto, ale žádný divoch to není. Mám i trochu problém s klapkou, občas mi hodí auto do nouzáku a má hlučnější vršek motoru, podle mě vanosy. Teď bojuju se softwerem na BMW, před pěti lety jsem si koupil kabel a doteďka jsem ho nerozchodil. Teď na mě čeká neřadící E53 V8, tam už s OBD2 nepochodím. Píše to úplný nesmysly. Takže jsem v zadnici.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: stahovák na pera

Příspěvek od adam w140 »

Krasna debata o perech. Na mym seatu jsem zadni pera stlacil rukou.....😀

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: stahovák na pera

Příspěvek od PřemekD »

To Kejb
https://www.strichacht-forum.de/knowhow ... rachse.pdf

Šel tam jen stahovák s označením Hessenlink FS-3000

Myslel jsem si, že všechny tyhle stahováky jsou stejný velikosti, ale asi to tak nebude (mají ještě FS 3600 a FS 3800)

https://www.hesselink24.de/kfz-spezialw ... gKHlfD_BwE

klic

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: stahovák na pera

Příspěvek od zadek524 »

Když už se tady řešej stahováky pružin. Co optimálně použít na zadní pružiny W211? S tím mám obrovskej problém, pružinu sice dovedu vyměnit, ale rozhodně to není nic elegantního. Běžnej talířovej stahovák, kterej mám, je to takovej ten co se nejčastěji vyskytuje všude v nabídkách, ten se tady míjí účinkem. Jeho problém je, že šroubovice, která vyjíždí nahoru, nahoře drtí plastovej kolík, co přidržuje pružinu do kastle. Řešil jsem i originál Mercedes stahovák, kterej nabízí WIS, zrovna před pár dny, měl jsem ho v ruce a je to defakto stejná věc, kterou mám. Takže debilní.... :(

ALE!!!! Byl jsem před časem u Slávy Pecháčka v Libuši, zrovna tam měl jednu 211 na heveru a napadlo mě zeptat se, jak to řeší. Odpověď, že s tím není žádný problém. Vytáhle talířovej stahovák, kde ale šroubovice nevyjíždí nahoru, ale dolů, prostě jde mi naproti za klíčem. Takže s tím není žádný problém, že by mi to nahoře do něčeho havarovalo. Má ho spoustu let, mám z něj opsané údaje, ale nic jsem nikde nenašel. Třeba někdo napoví???
Na stahováku je: TISS (asi výrobce?), další nápis K22, další nápis 18000N.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: stahovák na pera

Příspěvek od miluna »

bez? https://www.youtube.com/watch?v=F3aToHw8eTE trošku pracnější ... juknu v dílně na ten Kolouchův (už mu ho taky musím odvézt zpět abych nebyl za lempla) tam se mi zdá že šroubovice frčela do sebe a nevyčuhovala?

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: stahovák na pera

Příspěvek od zadek524 »

Na tohle video jsem taky narazil, to nepovažuju za elegantní... ;)

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: stahovák na pera

Příspěvek od miluna »

Scheiße mit Ei, výsledek se počítá...
Odpovědět