Nový Mercedesí přírůstek

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Volhovič »

Páni kolegové a přátelé ,
s potěšením se musím jít pochlubit s novým kusem ve vozovém parku :-)
Byl jsem s kamarádem odsud kouknout na nějaké Mercedesy na prodej a on si nakonec
koupii rozmyslel - prostor, čas, práce, specifikace vozidla atd- tyto preference se pořád vyvíjejí.
Prodávající má natahané z Rakouska auta - asi 5x W124 300D/DT vše 4matic a krom jednoho vše s dovozovou TK ,
stejně jako 2x 300D piáno a 1x Brouk (který mě nezajímá , bo ty auta jsou hezký na dívání , ale technicky a ergonomicky se mi hnusí)

Já koupil W124 300D 4matic AT a hlavně je to moje milovaná lišta :-) Auto má 260 na tacho , čemuž stav a celková funkčnost odpovídá.
V Rakousku bylo sice pár let odstavené, tedy jsou orezlé a tužší brzy, ale brzdí vše i parkovací. Má všechny blatníky celé nové, pěkný
látkový interiér z takové té lišťácké hrubé látky - tu jsem měl v mém prvním MB a vyhovuje mi .
4matic funguje bez problému, nic nebliká a nesvítí , jen na rozmočené louce při zkušebce probliklo tuším ASD nebo co jako že maká zrovna - no rozjezdy na blátě jako s pásákem :-) fakt pecka ! Nic nehučí, necvaká, poloosy zjevně dobré... ABS funguje bez chyby.
Já nic kupovat nechtěl - byl jsem tam jako koukač na korozi a sčítač nákladů na opravy... kupující couvnul a já si řekl, že to tam nenechám
stát a jedniný kus v ceně do 3000e jsem koupil. Sice je na něm potřeba udělat heverdíry, dveře u řidiče, vpředu geometrii a pneu, poopravit semtam kosmetiku , trošku povařit v P podbězích - nikdy nevařeno krom výměny Z blatníků a má zdravé P špice podběhů - což je u mě rarita. No práce dohromady na tom je, kdybych to měl platit tak za 15000 na kastli a plus všechny náplně asi nějaké potrubí , hadičky, brzdy ... dalších 10 ale mě to bude bavit dělat :-) A díky nízkému nájezdu bude výsledkem auto s nějakou hodnotou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Volhovič »

Není nad to mít zase v bojové pohotovosti Mercedesí minisraz :-D (W116 a Volhy jsou v garážích a přes zimu budou spát)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

rubigs
hvězdička
Příspěvky: 319
Registrován: úte 01.02.2011, 15:55
Auto: W124 250Dt, CLK 430
Bydliště: Plzeň

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od rubigs »

Dobře ty *thumbs up*

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od robik4 »

Ať Tě nový Mercedes jen těší a dělá Ti radost !👍

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6239
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Merc124 »

dobře jsi udělal, tak to snad dovezeš na další sraz *thumbs up*

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Volhovič »

Děkuji a ano, určitě přivezu :-) Ale budu potřebovat řidiče, bo W116 tentokrát nesmí zůstat doma :-) Když už je zasklená a ještě mě letos pár týdnů povozila :-) a konečně do ní neteče.
Jinak už se těším na běžky! U nás na Adolfově se nesolí , tak to prubnu hnedle pořádně :-)

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od 09medved »

A co že to na tom sněhu chceš prubnout? Běžky nebo 4matic?Já bych se osobně přikláněl ke :stern: bo běžky mi, co by chlapci v městě vyrostlém, zrovna moc neříkají :ramena: Jo byl jsem párkrát na horách,ale po několika pokusech :kolo: to stejně vždy skončilo u grogu nebo svařáku. Ale jinak docela pěknej kousek,tak ať je ti ku radosti a sousedům trnem v oku ;)

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Volhovič »

Děkuju! No auto musím prubnout :-) Sousedum to bude spíš trnem v nose :-D až to v mínus deseti nadlábnu :-D Ale já vždycky hned jedu, tak to je jen jako když vykvete šeřík .....a člověk do něj zahučí cestou z hospody ALE hned vstane :-D což se dá.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od adam w140 »

To samy jen v benzinu jsem mel a vyjelo to vsude. Metrovou kopu snehu stazenou z parkoviste jsem pojal jako parkovaci misto. Bacha ale na brzdy ty jsou skoro stejny jako u zadohrabu a dost to nekdy prekvapi. Nicmene stara oktavka 1 4x4 neni zase o moc horsi s 1/4 cenou za provoz.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Ji-rka »

Máš to pěkný Pepo :-) A cena fajn.

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Volhovič »

Se doufám taky zastavíš kouknout :-) Od posledka je Carevna v provozu, W116 oplašená kolem dokola, toto přibylo... jezdil jsem už 300D kombikem nebo ještě Audinou , když jsi tu byl? A co ve světě vrtulí nového? :-)

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Ji-rka »

janý,že jo.Ozvu se a dohodneme :-D Na carevnu jsem zvědavej taky.Když jsem u tebe byl,tak už jsi měl kombíka a prodával jsi toho 300TE.A vrtule....přes noc ji tiše baští koroze :-D

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Nový Mercedesí přírůstek

Příspěvek od Volhovič »

Tak bez toho hnití to není ono :-) to bychom pak byli nafoukaní, jak intercooler v pozinkované Audině :-D kdybychom nejezdili rezavýma autama
Odpovědět