Zahradní gril

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní gril

Příspěvek od scout76 »

Tepelné čerpadlo nemáme(zatím),ale jinak souhlas,že v té šachtě je to jak v Apollu. Systém trubek,ventilů,čerpadla,filtrace,solnička,řídící jednotka a nějakej bazmek s displayem.

A gril mám asi jasnej. Weber na plyn.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Zahradní gril

Příspěvek od adam w140 »

Co me na systemu upravy vody dostalo byla infuzni pumpa ktera davkovala kyselinu syrovou....
Jinak pro me v okoli je nesmysl se trapit s bazenem kdyz tu 25 mam kousek a pracuje tam letitej kamarad cili pokecame zajdu do fitka pak bazen no a cena....
Jinak ja treba pokud plavu tak nedokazu udrzet stejnou rychlost celou dobu treba po 150m zacina takova krize ktera se pak zlomi a zase po 200 uz je to lepsi a to nevim kterak s tim protiproudem ho furt menit to asi nejde ne?

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zahradní gril

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

V podstatě to funguje samo.Na zimu se konzervuje voda,vyndají se čerpadla,ostatní včetně filtru zůstává.Přes tep. čerpadlo dám plachtu.Jinak nic.Dělá to firma a jsou to 3000 Kč.Na jaře dopustím vodu ( na zimu se hladina snižuje) něco tam nalejou a instalují čerpadla vše na rychlospojky,dva dni to běží,pak se měří kvalita vody,doplní se sůl,což je u nás pytel 25 kg,počítač řekne co je třeba a upraví se dávkování chloru,my jsme na minimu.Zase 3000 a je klid.Jen průběžně testujeme 1x týdně nebo dýl kvalitu vody,což je na pár minut.Pro kontrolu,ale jinak systém sám měří a upravuje parametry.Tep. čerpadlo topí do 29 C pak je nastaveno na chlazení,to bylo loni asi 5x.Faktem zůstává účet za elektriku,páč to běží furt a několikrát denně běží filtrace,já každý týden házím do vody robota,co čistí stěny a dno,ten je naprogramován na hodinu práce,pak vyleze na schody a vypne se.Takže 6000 za údržbu a kontrolu a 17 000 za elektriku.Myslím cena přiměřená za to,co bazén nabízí od dubna do poloviny října.Nemám tam neony, disco ozvučení a jiné nesmyslné blbost jako bar,kuchyň atd.Pořídil jsem to jako relaxaci a vlastně nyní jako zdrav.zařízení pro nás staříky.Vnuk chodil na plavání za hafo peněz. Po půl roce výuky plaval jak pes a potopit se nééééééééé a stále s pásem kolem boků.Po jednom týdnu u nás,několika pohlavcích a názorných lekcích dědy plave sám,bez pásu a na jedno nadechnutí přeplave pod vodou bazén,naházím na dno jeho dinosaury a musí je všechny vylovit.Roční vnuk se vody nebojí,drží se mě za ramena a plaveme.Má pár reflexů,když plaval ve vodě u maminky v břiše,tak mu nevadí voda v nose a puse a klidně se potopí a zas vyplave,mrská nohama jako žába.Takže spokojenost a za ty prachy mě to stálo,bude to sloužit každý rok.Jo kup Webera jen si vyber,pro kolik lidí budeš grilovat.Nemá smysl kupovat velký,když by to bylo jen na několikrát v roce,když se lidi sejdou.Já mám prostřední velikost a udělám žrádlo pro 5 lidí.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zahradní gril

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re adam u mě je to standartní výkon,co nelze měnit,ale jsou pumpy s regulací síly.Chce to jen pravidelný trening.No a v dnešní době,bazén veřejný ne.Navíc já i moje paní to máme zakázáno,rybník,řeka ano.Kdykoli jsme vlezli do veřej, bazénu spousta komplikací a léčení infekcí.

Veider
hvězdička
Příspěvky: 31
Registrován: sob 02.04.2016, 17:47
Auto: W124 Coupe

Re: Zahradní gril

Příspěvek od Veider »

Měl jsem několik let gril na uhlí. Vždycky se náš sejde velkej počet lidí a už mi taky vadilo to sraní okolo uhlí, roztápění, úklid, přihazování uhlí, čekání až se to roztopí atd.. tak jsem zainvestoval do dražšího plynovýho a nemůžu si to vynachválit. Gril teď prakticky používáme např. i na přípravu oběda. Prostě otočíš kolečkem a za chvíli je roztopeno. Chuťově mi teda žádná chuť nebo vůně jako z uhlí nechybí. Naopak oceňuju rovnoměrnost ogrilování a hlavně tu rychlost. Už nestojim jak trubka celej večer u grilu, když se sejde velká parta. Sednem, něco sníme, gril vypnem a když je chuť jedem za chvíli další kolo.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní gril

Příspěvek od scout76 »

Veider - mám to úplně stejně *thumbs up* . Takže plyn vyhrál. Díky za tipy pánové.

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Zahradní gril

Příspěvek od feketos »

35121266_1672155752898381_6721771431970996224_o.jpg
Já jsem si vyrobil tenhle nerezák a funguje náramně :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Zahradní gril

Příspěvek od adam w140 »

Ladislav.Lapáček píše: ned 19.04.2020, 23:10 Re adam u mě je to standartní výkon,co nelze měnit,ale jsou pumpy s regulací síly.Chce to jen pravidelný trening.No a v dnešní době,bazén veřejný ne.Navíc já i moje paní to máme zakázáno,rybník,řeka ano.Kdykoli jsme vlezli do veřej, bazénu spousta komplikací a léčení infekcí.
Jo jasne to je super na tve uziti nicmene ja bych se asi nudil. Plavu od malicka nikdy ne nijak zavodne jenze pak mi jeden kamarad vysvetlil co delam vsechno blbe ja skusil ty pohyby delat jinak neslo mi to a po staru uz taky ne. Nasledoval trening a vysledkem je pomerne slusny vykon - zadny zavodni ale o mnoho vyssi nez je prumer a proto mi 10m nestaci to v podstate je na jedno tempo....
z verejneho bazenu jsem si nikdy nic neodnesl tak se zatim nebojim. Reka, lom nebo piskovna neni na trening idealni i tomu se ale nevyhybam.

Aci
hvězdička
Příspěvky: 276
Registrován: sob 08.11.2008, 18:52
Auto: hodně
Bydliště: Praha / Olomouc
Věk: 37

Re: Zahradní gril

Příspěvek od Aci »

Ten úl máme v práci a je to top.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zahradní gril

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re adam já plavu prsa,teda jako žába,pomalu,konečně po 3x by pass nemohu dělat závodníka,ale pomáhá mi to.Koleno,páteř,srdce,díky bazénu to funguje.Táta mě učil kraul,on byl borec,já ten styl nikdy nezvládl na delší dištanc,chce to trening a i 25m bazén je malý.Když mi dáš ploutev,teda mono tak jedu jak delfín. teda spíš velryba.Dýchání žádný problém,vydržím 2 min a i víc.Žralok je rychlý protože jeho ploutev je vertikální,ostatní kytovci ji mají horizontálně,víc námahy,míň rychlosti.Miluji žraloky,dokonalý tvor,paryba,žijící fosílie,nemá kosti,jen chrupavky,vylomí si zub,naroste nový.Max. odolný,vysoká imunita,sežere všechno.To bychom nyní potřebovali my lidé,ve srovnání s ním bezmocní tvorové.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní gril

Příspěvek od scout76 »

2 minuty a víc pod vodou? To nedal Čepek ani Donutil 009 .

MisaBure83
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12.05.2020, 13:11
Auto: Mercedes SL450
Bydliště: Praha
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní gril

Příspěvek od MisaBure83 »

popelnice píše: pát 17.04.2020, 20:17
scout76 píše: pát 17.04.2020, 19:37 Chlapi díky za tipy *thumbs up* . Dnes jsem byl v Makru a díval se na tu jejich značku. Vedle byly ty Webery a rozdíl byl ve zpracování velký. Celkově robustní a promakaný. Tak asi přitlačím bankovky a koupím dražší. Snad budu spokojený.

Kup si ten keramickej “úl”co tam maj :hrabak: v sobotu zapálíš a další sobotu to jeste peče
https://cdn.electroworld.cz/images/img- ... 129859.jpg
Páni, to je to, o čem jsem tak dlouho snil. Cool, že police mohou být složeny, pokud nejsou potřeba, velmi pohodlné

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní gril

Příspěvek od scout76 »

Já pořídil Weber 310 na plyn. Zatím je ještě v krabici 009 .
Odpovědět