K Babišovi.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: K Babišovi.

Příspěvek od Martin Košnar »

Láďo není pravda, že za léky neplatí. Všeobecně rozšířený hoax.

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: K Babišovi.

Příspěvek od Martin Košnar »

Studenti z řad Romů jsou motivováni stipendii podmíněnými studijními úspěchy a prakticky nulovou absencí. Není jich moc. Ale myslím, že tohle je cesta.

Finanční gramotnost je dnes součástí každého školního vzdělávacího programu. Musí. Nicméně určitě mi dáte za pravdu, že když je nějaké chování zakódovane desítky let v rodině, výuka na ZŠ to nezmění hned. Úspěchy jsou, ale je jich furt málo.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: K Babišovi.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Martine,pokud ukážou papír ze soc. úřadu neplatí.

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: K Babišovi.

Příspěvek od Martin Košnar »

Nebudu se hádat.

Vyjádření MPSV ČR

Lidé, kteří byli uznáni za osoby v hmotné nouzi a pobírají některou z dávek pomoci v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení nebo mimořádnou okamžitou pomoc), jsou podle zákona o veřejném zdravotním pojištění zbaveni pouze povinnosti úhrady regulačních poplatků.

Avšak tento ani jiný zákon je nezbavuje povinnosti hradit samotné léky!

Pokud by si šel pro léky, které jsou hrazeny pacientem - nebo kde je spoluúčast pacienta, pak musí tyto peníze zaplatit jako každý jiný!

Na základě informací ministerstva zdravotnictví má lékař možnost každou nemoc řešit lékem bez doplatku. V případě, že takovýto lék není možné ze zdravotních důvodů předepsat, může příslušná zdravotní pojišťovna uhradit ve výjimečných případech zdravotní péči, jinak zdravotní pojišťovnou nehrazenou, je-li její poskytnutí z hlediska zdravotního stavu pojištěnce jedinou možností. Výše uvedené poskytnutí zdravotní péče je ve většině případů vázáno na předchozí souhlas revizního lékaře.

Text řetězového e-mailu tuto skutečnost překrucuje ve smyslu "Já zaplatil 500 - on nic". Tak to prostě není! I příjemce dávky by musel těch 500 Kč mínus poplatek za recept zaplatit.

Mgr. Viktorie Plívová
vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: K Babišovi.

Příspěvek od kejb »

V tomhle tedy musím souhlasit s ká dvojkou...
Navíc vytváření pracovních míst bude za chvíli potřeba nejen pro menšiny.
Řešit cikány mi nepřijde vhodný, problémy jsou někde jinde. Hlavně, to co se nikdy nepodařilo, myslíte, že se to podaří dneska?
Analogie je třeba integrace muslimů...
Soustředil bych se na důležité proměnné...Osobně mě 800 nechává naprosto v klidu, stějně tak , že si někdo chodí pro dávky za nic. Erár živí spoustu pijavic (ano, zaměstnávají je třeba doporučovaní kandidáti na ministerský post ;) ), černý duše atp...

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: K Babišovi.

Příspěvek od konyRF »

Kejb-K2-MartinKosnar = tito chlapci maji pravdu. Cikany neporesil zadny system, ani Adolf, ani komancismus, ani Slovensky pristup a neporesi je ani pseudo-demokracie. Kdyby jste videli, vedeli kolik parazitu si plati nas soused Nemecko a dalsi skvele "duhove" zeme EU, tak by jste cikany vubec neresili. V tuto chvili je to marginalni problem i kdyz souhlasim ze je k to posrani a k vzteku. Je to nefer, ale co je v zivote fer? Co kdy bylo v zivote uplne spravedlive? Jen jedinna vec a to je zubata s kosou. Vzdelany clovek se musi umet nad spoustu veci povznest. Az bude u nas statni aparat fungovat na vybornou, nebude tam banda nezodpovednych diletantu a prizivniku, nebudou odtekat miliardy z republiky ci do jejich kapes, pak se muzeme soustredit na veci typu cikan a davky. Jenze to se tady nikdy nestane. Nemame na to jako "cesky narod" a bohuzel nikdy mit nebudeme. Prvni Republika je nenavratne pryc a doba se otocila chybnym smerem. Penize jsou MODLA a dokud nebude totalni zkaza lidstva nic se nezmeni. Mimochodem, moje rodinna bydli v Sokolove a tak znam a vim co jsou cikani zac. Spise mam obavy, co bude,az se uplne zavre Sokol. uhelna a vse s tim spojene. Nejakej smesnej BMW polygon to nezachrani a kde nic tu nic. Lazenstvi a turismus se bude dlouho vzpamatovavat z krize. To mi dela vrasky. Taky se muze stat SCOUTE76, ze budes se zbrani vruce branit svoji firmu a nebudou to cikani kteri polezou pres plot.... .

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: K Babišovi.

Příspěvek od scout76 »

SUAS se úplně nezavře,protože se snaží najít alternativu. V pár věcech s nimi spolupracujeme a myslím si,že mají slušně našlápnuto. Samozřejmě nebudou mít tolik míst,kolik propustí lidí,ale většina těch propuštěných je nepoužitelných. Ti použitelní si práci najdou(třeba i na tom polygonu) a ti nepoužitelní budou s hnědočechy pobírat dávky. Problém zaměstnanců ze SUAS je ten,že nejsou zvyklí pracovat v takovém tempu jako v privátním sektoru. Někteří z nich nejsou zvyklí pracovat vůbec.
Je to smutné jak si zvou za hranicemi do kožichu blechy.

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: K Babišovi.

Příspěvek od konyRF »

O použitelnosti lidí mám stejny názor jako ty. Pár jich znám osobně a hnal bych je klackem hodně daleko. Jestli bude existovat zajímavá alternativa v SUAS tak to jen přivitam. Nemám bohužel informace jako ty. To je dobra zpráva. Já ti nevím, tomu BMW polygonu věřím méně a méně s mých informací. Bude to jen hrstka nejschopnějších lidí z regionu, zbytek si obstarají sami. Lopaty nepotřebují.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: K Babišovi.

Příspěvek od scout76 »

Rozjíždí se víc projektů. Třidirna odpadu,průmyslová zóna (oproti Chebu,Ostrovu trochu pozdě ),v elektrárně se má předělat technologie na alternativní paliva,ETI pravděpodobně taky projde rekonstrukcí. Jsou podepsána memoranda o spolupráci a vypadá to opravdu na dobré cestě. Jediný problém je,že se začalo příliš pozdě. My budeme příští týden dělat palivovou zkoušku na teplarně na bezemisni alternativní palivo. Začne se další fáze rekultivace šachty (Stará Chodovská se před pár týdny dodělala). Nevypadá to úplně blbě. Ti,kteří budou propuštěni se budou muset kousnout a začít pracovat. Do zaměstnání se chodí pracovat a ne jen pro výplatu. Snad to některým z nich dojde.

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: K Babišovi.

Příspěvek od Martin Košnar »

kejb píše: čtv 19.11.2020, 19:08 V tomhle tedy musím souhlasit s ká dvojkou...
Navíc vytváření pracovních míst bude za chvíli potřeba nejen pro menšiny.
Řešit cikány mi nepřijde vhodný, problémy jsou někde jinde. Hlavně, to co se nikdy nepodařilo, myslíte, že se to podaří dneska?
Analogie je třeba integrace muslimů...
Soustředil bych se na důležité proměnné...Osobně mě 800 nechává naprosto v klidu, stějně tak , že si někdo chodí pro dávky za nic. Erár živí spoustu pijavic (ano, zaměstnávají je třeba doporučovaní kandidáti na ministerský post ;) ), černý duše atp...
Souhlas, akutní problémy jsou jinde a jsou "méně vidět". Já k tomu rád přikládám tu analogii s vietnamskou menšinou (a určitě jsem to tu už psal), která většině nevadí, protože jsou tiší a nejsou moc vidět. Asi jim ani nevadí to, že převzali skoro komplet výrobu a distribuci drog v ČR. A samozřejmě se podílejí i na další kriminalitě. To budeme víc řvát, že nám cikán vykradl zahradní domek.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: K Babišovi.

Příspěvek od kejb »

Spousta lidí říká, že rákosníci jsou pracovitý a makaj atp.
Se vždycky ptám - a co ten u nás?. Máme zde jednoho prodejce, kterej má malej krámek s potravinama, každou chvíli zánovní káru, v obchodě je nepříjemnej, pořád se dívá na net a nekomunikuje, již před lety upravil pracovní dobu - ve všední den do 17, sobota do 12, neděle zavřeno a když přijdeš ve čtyři, tak už mají vytřeno a dívaj se na člověka jako bába ze sámošky za socíku (ta už měla taky hodinu před vytřeno).

Když řešíme ty drobky, tak co třeba cizinci co u nás studují VŠ v češtině?
Máme jich ca 25 000 a stát přispívá na každého (je jedno zda soukromá nebo státní škola) 43 000.
To je další důvod, proč není na důchody...

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: K Babišovi.

Příspěvek od scout76 »

Asiati jsou pracovití a velice rychle se dokážou přizpůsobit podmínkám trhu po všech směrech. Co nikdo neřeší je jejich šedá ekonomika. Tam by se taky nějaká ta miliarda vykutálela.
Všímáte si,že teď se už mluví kolik miliard bude stát to a to a každýmu to přijde normální? Před cca. 25 - ti lety když někdo řekl,že to bude stát (třeba) 200 milionů,tak jsme si to nedovedli představit co stojí takový balík.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: K Babišovi.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re kejb no a naše administrativa na všech úrovních,tisíce zbytečných úředníků,ministerstva blbých vyhlášek a nesmyslných nařízení plná zbytečných lidí.Ono by se našlo dost peněz,jen chtít.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: K Babišovi.

Příspěvek od Merc124 »

Ladislav.Lapáček píše: pát 20.11.2020, 18:31 Re kejb no a naše administrativa na všech úrovních,tisíce zbytečných úředníků,ministerstva blbých vyhlášek a nesmyslných nařízení plná zbytečných lidí.Ono by se našlo dost peněz,jen chtít.
to máš Láďo pravdu, státních zaměstnanců je jako sraček a furt je jich málo *jokingly* protože všechno ty pičusové jen komplikují a tudíž musí být více a více úředníků *jokingly* ale ono se asi nechce :-$

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: K Babišovi.

Příspěvek od scout76 »

Někde jsem kdysi četl,že za C.K bylo na celý čechy cca. 1680 úředníků. Souhlas s vámi pánové. Na kdejakou blbost je v této zemi lejstro a reportovat se za chvíli bude i to,kolik toho člověk nakadí.
Odpovědět