HELP - el parkovací brzda Vito W447

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od miluna »

Nedávno jsem měnil zd. brzdy (kotouče a destičky) na V 447. Včera se rozsvítila na přístrojovce chyba parkovací brzdy. Píše to nefunkční brzda ale ta normálně funguje, jen při povolení je lanko povolené natolik, že škrtá o manžetu kloubu poloosy (to se zase na hvězdárně konstruktéři vycajchnovali). Delphina mi do jiný jednotky než motoru nevleze. Je nutno dělat nějaký základní nastavení, nebo co se tam pokazilo???

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od kejb »

Nevim jak u tohoto ale u nekterych :stern: to jde bez diag - tlacitko na volantu (to vlevo pro pohyb nahoru) drzet 3 sekundy - potvrdit - trip - brakereplacement,potom se musi laborovat s brzdou a zapalovanim nepamatuju si to uz a nevim jestli to pujde tady...Mozna by se dalo neco vyguglit, nebo poradi Merc nebo nekdo...

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od miluna »

guglil jsem a nevyguglil

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od robik4 »


Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od miluna »

tak na těch videích není k nastavení ELEKTRICKÉ parkovací brzdy NIC

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od miluna »

Jak píše Kejb: Klíček do první polohy, kilometry na displeji, podržet na volantu současně vlevo Ok a vpravo položené sluchátko no a jsem v servisním menu, jenže tady mi to píše - parkovací brzda, závada a tím končím, dál nemůžu nic.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od kejb »

V tomhle stadiu jsem to takhle nikdy nemusel řešit mám Star. Nicméně před výměnou desek se to musí dát do servisní polohy/základního nastavení (dle výrobce auta) ,vrátit zpátky a provést základní nastavení. Tohle se dá udělat i bez diagnostiky (celej postup - ten co jsi popisoval), když se to ale vymění bez diag (což někdy funguje a nemusí se do toho nijak pak dál zasahovat) a mám to problém, potom asi jen diag...

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od Neny »

Miluna: taky jsem z toho byl jelen u Véčka W447, psalo to závadu jak píšeš Ty. Měnil jsem zrovna destičky, sundal jsem brzdiče, kotouče, mrknul na pakny, rozhejbal pakny, trochu promazal, složil a funguje to doteď. A to se u auta s cca 48tis km zasekla zadní ručka, proto jsem to celé rozebíral :(

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od Neny »

Miluna: jo a dělal jsem to bez Starky :)

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od miluna »

Odpojil jsem baterku, zitra uvidím. Něco se tomu nelíbí a nevím co. Normálně se to zabrzdí akorát při odbrždění to motá strašně dlouho (asi na konec kam jen to jde) a lanka je tam příliš. Až tolik, že se dotýká manžety poloosy.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od kejb »

Ty desky co jsi vyndal byl v jaký kondici?

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od miluna »

kotouče koroz , jedna deska (vnější pravá) plech, vnitřní 3mm. L strana byla stejně po cca 3mm

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od scout76 »

Já se tomu nedivím,že je to taková sračka,když komponenty :stern: vyrábí rumuni a podobná verbež. Probíral jsem dnes bordelem v garáži a v krabici s díly co mi zbyly po C204 jsem našel kabeláž s cedulkou Made in Romania. Pak se to nemá srát. Dnes nám opět o sobě dal vědět jeden z Actrosů,když se rozhodnul stát parním strojem(patrně se neotevřely ty žaluzie na chladiči a prdla expanska než stačil sjet sníženou rychlostí na parkoviště). Tak skvělý dělá Mercedes auta Merci *thumbs up* . Zlatej koncernovej MAN.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od miluna »

U předchozího modelu W639 jsem se zadní brzdové destičky naučil dělat, že dokonce vydržely a sjely se obě až na plech rovnoměrně. Zakládal jsem k tomu kdysi téma s dotazem, kde se samozřejmě nic mimo keců nevyřešilo (kluzné plechy pod destičky ani zatlačení pístku bez přípravku to opravdu nezpůsobují) jek tvrdili místní ubermechanici. Kupodivu, na vině je nekvalitně vyrobený brzdový třmen z přetavených nočníků někde z Turkmenistánu, kde se vyběhají otvory pro vodící čepy a nevhodně zkonstruovaný brzdič se začne vyklánět do strany. Stačí zajistit dostatečným mazáním pohyb brzdiče po destičce a brzdič se sice stále vyklání, ale dokáže se vracet. Problém vyřešen. Co se ale událo zde, nedokážu zatím rozklíčovat, všechno pohyblivé, volné a opotřebení jedné destičky dvojnásobné proti té druhé. To ale nijak nesouvisí s chybou ruční brzdy. Je tam asi implementováno: Brzda vázne, povolit na max, to že se při tom lankem rozmašíruje manžeta nějak těm konstruktérům co to vymýšleli nějak nedošlo.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - el parkovací brzda Vito W447

Příspěvek od Přemek Doležal »

Začíná to jít fšechno doprdele. :'(
Odpovědět