Zákaz výroby Fábie combi.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od 126560 »

Tak nějak se propadám do beznaděje.
https://dfens-cz.com/jak-eu-zakazala-pr ... bii-combi/

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 197
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Mikesh »

Ne, že bych oplakával zrovna Fábii, ale článek popisuje problém přesně. EU nás chce donutit k elektromobilitě i když jí reálně skoro nikdo nechce a bez tohoto zvýhodnění by o ta auta prostě zájem nebyl. Tím si ale Evropa závislá na autoprůmyslu pod sebou podřezává větev.

V Bruselu prostě sedí zeleno / rudí fanatici, co si melou svou navzdory 95% normálních obyvatel Evropy a je nejvyšší čas je odtud vykopat, než nás uvrhnou do středověku.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Volhovič »

zelenomrdi zakopat je všechny do hnoje . fóbie mě líto není ale kde se toto šílenství zastaví :-(

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Merc124 »

no, asi žádná "škoda" *jokingly* vono ani už v číně tu škodovku nekupují, za poslední tři roky propad na trhu v číně až na dno, možná tam škodovka skončí úplně =-o tady je na fabky s baťohem taky názor :
https://www.garaz.cz/clanek/ctvrta-fabi ... .seznam.cz

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Waterfall »

Mikesh píše: pát 27.08.2021, 8:25 Ne, že bych oplakával zrovna Fábii, ale článek popisuje problém přesně. EU nás chce donutit k elektromobilitě i když jí reálně skoro nikdo nechce a bez tohoto zvýhodnění by o ta auta prostě zájem nebyl. Tím si ale Evropa závislá na autoprůmyslu pod sebou podřezává větev.

V Bruselu prostě sedí zeleno / rudí fanatici, co si melou svou navzdory 95% normálních obyvatel Evropy a je nejvyšší čas je odtud vykopat, než nás uvrhnou do středověku.
Naprostý souhlas. O nějakou fábii tady vůbec nejde.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Volhovič »

Merc124 píše: pát 27.08.2021, 12:39 no, asi žádná "škoda" *jokingly* vono ani už v číně tu škodovku nekupují, za poslední tři roky propad na trhu v číně až na dno, možná tam škodovka skončí úplně =-o tady je na fabky s baťohem taky názor :
https://www.garaz.cz/clanek/ctvrta-fabi ... .seznam.cz
¨
Autor článku buď není tak odvážný nebo tak informovaný nebo si dal méně práce , než Dfens , který to vysvětlil tedy na 100% na rozdíl od tohoto.
Zajímalo by mě proč .

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od scout76 »

Mě přijdou tyhle pidi kombi naprosto k hovnu 009 .

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od 09medved »

správnej kombík co do velikosti byl Favorit v provedení pro pohřební službu
7_1_55144__2015-10-24_16-12-33_6.jpg
a nebo pak Felicie Laureta
small.skoda-felicia-pick-up-laureta.jpg.4d732fa3065c50a519694f7cabede9a9.jpg
do těchto aut se aspoň něco vešlo ]:->
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Mysak230E
kometa
Příspěvky: 2076
Registrován: pát 01.08.2008, 10:58
Auto: W123240DT W124230 W220 W211 W203 ex 210240T
Bydliště: Liberec, Praha, Jičín
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Mysak230E »

Ten fakír je slušná kára na kemping 009

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od dawider5 »

mě třeba překvapuje že si tak velký koncerny jako automobilky nedokáží v bruselu prosadit svou :roll: vždyt přece automotive průmysl táhne evropu a ty vymaštenci z unie ho vlastně chtějí zničit :-@ čína se musí hrozně smát a jen čeká až se to tady seyspe a začnou nám sem lifrovat jejich spalováky ;)

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 197
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Mikesh »

dawider5 píše: ned 29.08.2021, 14:10 mě třeba překvapuje že si tak velký koncerny jako automobilky nedokáží v bruselu prosadit svou :roll: vždyt přece automotive průmysl táhne evropu a ty vymaštenci z unie ho vlastně chtějí zničit :-@ čína se musí hrozně smát a jen čeká až se to tady seyspe a začnou nám sem lifrovat jejich spalováky ;)
Naprostý souhlas. Nechápu, že tak obrovský automotive sektor s obří finanční základnou se prostě nespojil a nezačal provádět nějaký lobbing (jak jinak to slovo nesnáším) proti těmhle eko výmyslům. Místo toho si nechá diktovat od nikým nevolených úředníčků z Bruselu. Navíc každá automobilka se podle mě už dávno měla snažit vysvětlit to svým zákazníkům, aby přestali nadávat výrobcům, ale směřovali svůj hněv na pravého původce - EU. Jasně se proti tomu vymezit a říct něco jako “My jako automobilka XY vážně nechceme vyrábět motory objemů 1.0 litru s dvojitým turbem, pěti katalyzátory, pěti DPF a fakt nám nedělá radost nutit vás lít do auta chcanky v podobě AdBlue. To poděkujte EU, že ve spolehlivém autě s rozumným objemem se už neprojedete”.

Sice by pár zeleným bolševikům a greténům asi praskla žilka, ale 99 procent řidičů by to rozhodně ocenilo a mohl se budovat střízlivý přístuo a ne tlačit emise pod hranice možného a postupem času nutit lidi kupovat elektromobily, i když jejich potřebám nevyhovují.

Nemám nic proti elektro autům jako třeba nákupním taškám do měst. Někomu to může vyhovovat. Ale rozhodně jsem proti jejich zvýhodňování. Výrobek se má na trhu prosadit sám o sobě a nesmí ho nikdo tlačit přes dotace ani přes zákazy.

Navíc je elektromobil krok zpátky od svobody procestovat za týden třeba celou Evropu! Elektromobily tady byly už před více než sto lety a už tenkrát bylo jasné, že to není moc perspektivní pohon. Výroba nového vozu, baterií a jejich likvidace je taková zátěž, že budu větší ekolog i s pětilitrovou V8. Protože alespoň využívám 30 let staré auto a nekupuju si každých pár let novou Toyotu Prius. Tolik tedy k dnes přetřásané “uhlíkové stopě”.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od scout76 »

Problém je tom že automobilky jsou posraný a nedupnou si. Z Bruselu nepřišlo nikdy nic rozumného a celé to je jen banda parazitů,kteří se vezou na vlně posranosti,zbytečné zelenosti a jsem si jistý,že jim je to celé u prdele. A pokud chtějí vymítit spalovací motory a nastolit elektriku,tak sem žádní číňan nic dovážet nebude. Hledat alternativu benzínu a naftě je rozumné(ta ropa prostě neroste),ale tlačit to silou a ultimáty je blbost,

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Volhovič »

zemního plynu jsou zásoby o mnoho větší , emise starších aut s jeho použitím nižší a recyklovatelnost a uhlíková stopa výroby jednoduché plečky na plyn je asi jako výroba a recyklace domácí pračky na prádlo. ekologie je pouze a jen o skromnosti a deglobalizaci (nevozit loděma a kamionama vše jak blbí kolem celý Země dokola pro nic) jablka rostou i tu, tak ty z Itálie mají podléhat zelenému clu + 100% a hotovo . sluneční brýle se dají koupit české za 300, tak proč je vozit z číny za 35 a každý měsíc jedny ztratit, zapomenout atd... děda měl sluneční brýle jedny asi 50 let protože byly drahý... já jich měl za 20 let desítky protože jsou za pár kč... kdyby mě stály litr, mám je taky na celý život a neválí se po celých severních čechách ty poztrácený.
Tady nejde o eko , tady jde o rozebrání vyspělé civilizace, která začíná hovadět a ztrácet tradiční hodnoty a nahrazovat je materialismem a konzumentstvím ... tedy nám násilně chtějí snížit postupně životní úroveň destabilizací energetiky, průmyslu a všeho co mohou efektivně natolik ovlivnit , aby to změnili směrem ke snížení životní úrovně obyčejných lidí, které následně smísí násilně s jinými rasami, kulturami a vrátí následující generace o desítky let nazad .... vůbec si nedovedu představit, jak se to bude vyvíjet a co bude výsledkem reálně. Ale cesta , kterou zvolili je šílená a zatěžuje planetu a přírodu víc, než to proti čemu tvrdí, že bojujou... je možný, že větrníky a soláry ovlivní natolik planetu, že za XY let z všeho bude kostka ledu a čau babi!

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Petr H. »

úplně bych Škodovce neskákal na ten pseudo EU důvod.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz výroby Fábie combi.

Příspěvek od Přemek Doležal »

A neni to jedno....?
Stejně se to s autama řídí doprdel temný, :-! tak co my tady budeme řešit.
Včera jsem koupil Corollu, a ta tam má tlačítek, jak za sterejch dobrejch časů!!! @=
Odpovědět