Moje včerejší skoro-bouračka ;-)

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od Přemek Doležal »

Víš, že se to nesmí zveřejňovat, chceš, aby tě zavřeli? *jokingly*

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od Volhovič »

To jak čára není zeď pro spoustu řidičů mě někdy fascinuje... jo někdy přetáhnu začátek plný abych se někomu nezařadil po předjetí (při kterém mi zrychloval) před čumák, ale takovýhle nečekaný manévry mě vždycky taky vytočí - nejvíc to dělají že říznou plnou o metr v zatáčce při souběžné jízdě v pruzích jdoucích jedním směrem ... ty zděšené trhnutí volantem ven si v otlučené 124 vyloženě vychutnávám když tu zatáčku projíždím a v půlce , když mi to tam řízne ho zrrrovna předjíždím souběžnou jízdou.

David8
hvězdička
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:14
Auto: S124 300TD; S211 320CDI V6
Bydliště: Praha
Věk: 40

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od David8 »

Aneb, když se dva co hrozně pospíchaj, aby ušetřili 10 vteřin, potkají ve stejný čas na stejném místě. Jeden nemůže počkat, než ten před ním odbočí a druhej projede odbočovacím pruhem rovně. Pak vznikaj takovýhle zbytečný situace.
já bych se zrovna tímhle videem nechlubil :-). Tím nepoírám, že v kritický moment to byla jasná chyba BMW.

petaw202
hvězdička
Příspěvky: 100
Registrován: sob 12.06.2010, 0:22
Auto: stále se to mění..

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od petaw202 »

Vidím to stejně, chlubit se projetym odbočovákem rovně a pak si stěžovat na myšku od báwa.. no dobře *jokingly*

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od eMBéčko »

Taky jsem si všiml... Odbočit doleva tím krátkým odbočovacím pruhem aktuálně nebylo možné (zábrany), ale taky bych se do něj nes*al... Řidič Báva zas nechtěl zpomalit za vozem odbočujícím před ním vpravo, tož to střihl do levýho pruhu, ani se nestih kouknout do zrcátka a možná v něm (s ohledem na předchozí vodorovné značení) ani nikoho nečekal. Naštěstí se nic nestalo - kdyby se stalo, čuměli by oba jako puci... Lidi moc spěchají i tam, kde je to zbytečný.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od Merc124 »

hoši, co tady furt špekulujete, předpokládám, že situace se odehrála v MB, tam to Čenda zná jak svý boty ;) manévr BMW nastal až v místě kde jsou dva pruhy rovně =-o to že před tím ML projelo rovně odbočovacím pruhem do leva, kam stejně nešlo odbočit kvůli uzavírce, je nepodstatné *jokingly* takže Čendo, vůbec jsi neměl ubrat a uhýbat a dostal bys od pojišťovny nějaký prašule na př.nár. a blatník ]:-> jen ten čas strávený sepisováním nehody a event. čekáním na benga je hrozný :(
Jinak podobnou situaci jsem zažil v Praze na Plzeňské, kdy jsem taky předjížděl pár aut po tram. kolejích, začátek ulice směrem nahoru k Motolu, jednosměrka, dva pruhy pro auta a pak vlevo tram.pás, potom jsem z těch kolejí se prosmýknul mezi vozy do p. pruhu a podjížděl jsem pomalou škoďárnu *jokingly* když jsem byl po jeho boku, odbočil do prava a opřel se o můj bok ]:-> stalo se celkem hovno, ale frajer chtěl policajty a škodovkář měl svědka, který u nás zastavil a tvrdil, že jsem viník já, protože jsem předjížděl po kolejích a pak jsem teprve vjel do p. pruhu ]:-> přijeli benga, nechali si vysvětlit situaci a pak řekli, "nás nezajímá, kde jel pán před nehodou, pro nás je jasné že v době nehody jel v p. pruhu a tady pán ze škody jel v L. pruhu a přejížděl do P. pruhu *jokingly* proto mu dali pokutu a já v klidu odjel dál ]:->

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od eMBéčko »

Že má někdo jiný názor než ty, nemusí ještě nutně znamenat, že je to rejpal nebo strážce pořádku. Prostě jisté skutečnosti vnímá (a hodnotí) jinak než ty a to je špatně...? A ty se kvůli jinému názoru (docela) nasereš - proč...? Že ti to tam řidič Báva poslal na poslední chvíli z pravého pruhu (a přes plnou čáru) je od něj prasárna jak sviň, na druhou stranu tys projetím odbočovacím pruhem s těmi třemi vpravo taky slušně (a schválně, aby tě nezdržovali) vyjebal. Takže jste si tak trochu kvit. :)
P.S. A předjíždět po tramvajovém pásu slušnej řidič taky nedělá.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od Merc124 »

to eMBéčko : slušnej řidič ? co to jako je za definici ? Já jsem vychovanej provozem v Praze a tam se na slušnost moc spoléhat nejde, spíš na bystrost a rychlou reakci ]:-> a to že jsem jezdil po tram.pásu nebo chodníku jsem se naučil u PMJ *jokingly*

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od eMBéčko »

:) V Praze jsem žil a pracoval (shodou okolností taky sloužil "u spolku") víc jak třicet let, najezdil toho taky dost a podobně jako asi tobě i mně dala Praha fakt řidičskou školu, možná i proto mě dodnes na silnicích máloco překvapí. A co se kluků z Ďáblic týče, oni někdy (často...) prostě neměli jinou možnost, jejich práci jsem jim nikdy nezáviděl, sám jsem s pomalovaným autem nejezdil, jen s civilním. Domnívám se, že narozdíl od nich tys tehdy na Plzeňské asi jinou možnost měl. Bylo-li to však ještě v době, kdy jsi v kapse nosil průkaz poloboha, tož jak by pravil poručík Columbo "tím by se to vysvětlovalo...", já se s ním za volantem cítil taky o dost bezpečnější. A jelikož už jej deset let nemám, stal se ze mě hen ten slušný řidič (defenzivní, předvídající a PSP v rámci možností dodržující.) S výjimkou rychlosti mimo obec, to mi furt nějak nejde... :oops:

Autor tématu
Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od Přemek Doležal »

Já tomu teda nerozumím, mám naje to jen asi 2,5 mio km, ... ale tos neudělal dobře, Jaromíre. :-!
Ten člověk tě možná viděl jak odbočuješ v odbočovacím pruhu, proto to tam pak bez rozmyslu strčil.
Jste v tom oba až po uši. @}->--

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od eMBéčko »

Hele, pane, já to nemyslím ve zlém a věřím, že ani nikdo další z rejpalů či strážců pořádku. Na každou věc obecně existují nejmíň dva náhledy a dohodnout se je někdy těžké. Já se strašně nerad hádám/dohaduju, vpodstatě to ani pořádně neumím mám taky nejradši klid. Ty už jej máš (stejně si myslíš svý), my taky a tak je to spravne, tak to ma byt. Slunce v duši, furt kolama dolů a hezké dny všem! :pivo:

sa.P
hvězdička
Příspěvky: 58
Registrován: ned 21.09.2008, 12:49
Auto: w123 300TDT

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od sa.P »

Zdravím,
moc tady nepíšu, ale na silnicích trávím dost času a tady to BMW moc nepoužilo levé zpětné. Stane se, ale chyba a Čenda měl dobrou reakci. Ale rozhodně neudělal chybu on
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od Přemek Doležal »

Chybu udělal ten Blb, kterej to tam takhle namaloval, to je první špatně.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od eMBéčko »

Říkává se, že bílý dodávky jsou na silnicích ze všech aut nejrychlejší. Tahle chtěla být taky, ale v danou chvíli nebyla. Řidiči z výhledu tentokrát není co vytknout. :)

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Moje včerejší skoro-bouračka: ML s Bramboráčkem. ;-)

Příspěvek od Merc124 »

Čenda píše: pát 08.10.2021, 23:54 Mám asi na ty pablby kliku...



A samozřejmě očekávám kritiku typu "kdybys nejel rychle", "máš předvídat", nebo "jůů, to se nesmí zveřejňovat!" :-D
to víš, Kelyšáci vždycky spěchaj *jokingly* na tohle už jsem zvyklej ;)
Odpovědět