vymena parabol


Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena parabol

Příspěvek od Přemek Doležal »

Blebleble, abyste se neposrál, vašnosto. :D

Dan Rohanský
hvězda
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 14.10.2011, 20:29
Bydliště: Šumava

Re: vymena parabol

Příspěvek od Dan Rohanský »

Tak to je supr klucí 007 O víkendu to vypucuju [:-}

Autor tématu
leo32

Re: vymena parabol

Příspěvek od leo32 »

a jsou obe paraboly stejny nebo je prava a leva?

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena parabol

Příspěvek od Přemek Doležal »

Je každá jiná. 4ks.
Jinak, až se dáš do toho čištění a omývání, ---měj na mysli, že je to nevratná akce.!!!
Takový to silný zakouření nad žárovkama neodstraníš.
Tedy odstraníš, ale pouze dočista dočista.
Máš připravený pár rezervních světel ??? =-o

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena parabol

Příspěvek od zadek524 »

když čistit parabolu, tak pouze velice jemně vatičkou vlhkou. Jak přitlačíš, zůstane ti z paraboly pouze čistý plech paraboly bez toho chtěného stříbrného.. :D

SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: vymena parabol

Příspěvek od SEMRY »

Osobně bych taky vyměnil paraboly za nové. Poškozují je hlavně svícení v dne, tomu bych se vyvaroval, za horých letních dní prostě svíti hlavními stvětlomety je blbost. Parabola pak teče (častá bolest E30). Osobně svítím ve dne mlhovkami a hlavní světla používám jen v noci nebo za šera.

Forrest
legenda hvězd
Příspěvky: 3835
Registrován: čtv 09.10.2008, 2:09
Auto: W124 250D forrestline
Bydliště: Gablonz ad Neiße SUDETEN
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena parabol

Příspěvek od Forrest »

jsou jiny
prava a leva
stejna tak jako vyrobce

menit vzdy stejnou za stejnou

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena parabol

Příspěvek od Přemek Doležal »

SEMRY píše:Osobně bych taky vyměnil paraboly za nové. Poškozují je hlavně svícení v dne, tomu bych se vyvaroval, za horých letních dní prostě svíti hlavními stvětlomety je blbost. Parabola pak teče (častá bolest E30). Osobně svítím ve dne mlhovkami a hlavní světla používám jen v noci nebo za šera.
Je vidět, že máš fond na pokuty. Na takový, jako jsi ty, soudruzi čekaj.
Nač máme Světla pro denní svícení ???
Spotřeba proudu nula, spotřeba paliva nestoupá, životní prostředí se neničí víc, než je nezbytně nutné.
Jooo, a navypalijou se žárovky a paraboly. :-!
------povzdech mašinfíry : para bola...... :D

SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: vymena parabol

Příspěvek od SEMRY »

Přemku musim tě zklamat, že všech policejních kontrol nic. Takže zatim čistej štít. Diodama si W124 nechci kazit, navíc svícení mlhovkama tomu sluší. A ještě můžu v klidu stáhnout intezitu světel.

Dan Rohanský
hvězda
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 14.10.2011, 20:29
Bydliště: Šumava

Re: vymena parabol

Příspěvek od Dan Rohanský »

Na paraboly nešahat, černaj :D

Ba ne, akorát u jedné mlhovky jsem to vzal moc, jinak to dopadlo pěkně a uvidíme v noci 8)

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: vymena parabol

Příspěvek od eMBéčko »

Dobrý večer! Extra vlákno o světlometech jsem nenašel (možná jen špatně hledal), využiju tedy, s dovolením, tohoto starého a přifařím se sem. E320 Coupé 1994 - od protijedoucího náklaďáku jsem o víkendu chytil šutřík, při jízdě jsem registroval jen malé ťuknutí někde v přední části auta a teprve následně jsem zjistil, že mě trefil na horní část lišty pod LP světlometem, ovšem odnesla i spodní část krycího skla světlometu. :( Jít to o půl metru výš, trefil mi přední okno... A teď o co mi jde:
1. W124 sedan, kombi i kupé mají krycí skla světlometů stejná (myslím, že ano a orig. jsou Hella nebo Bosch), nebo je tomu jinak...?
2. krycí skla světlometů kupé před i po faceliftu jsou stejná...? Kolega Alcazar v jiném vlákně zmiňuje u Éčka nějakou zaoblenost, což mě zmátlo
Alcazar píše: pát 15.08.2014, 16:37 jinak za me designove urcite pred facelift. strohe prisne linie jsou krasne, zaobleni u svetel na prvnim "E" mi dnes uz vylozene vadi.
Zatím jsem sklo přelepil průhlednou izolepou, na funkci (rostlináře) to nemá vliv, ale vím o tom, se*e mě to a chtěl bych to dát do richtiku. Budu tedy shánět krycí sklo LP světlometu Hella na E320 1994 (facelift). Co jsem se zatím koukal po netu, moc se nechytám a hlavně potřebuju znát odpovědi na ty dvě otázky, poradí někdo, prosím...? Nebo pokud by někomu doma tohle sklo leželo a bylo pro něho zbytné, udělá mi moc velkou radost. Cena pro mě není až tak zásadní věc, platím hotově nebo převodem na účet. Děkuju za pozornost, konec hlášení! :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: vymena parabol

Příspěvek od eMBéčko »

Moc děkuju za odpověď, Čendo! Chápu-li tvé sdělení správně, mezi skly před a po faceliftu je rozdíl...? Nemám problém objednat sklo z toho odkazovaného Granexu, avšak nevím, je-li před či po FL, a podle OEM čísel to určit neumím... :oops:

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: vymena parabol

Příspěvek od eMBéčko »

Čenda píše: stř 15.07.2020, 23:55 Jukni na masku předfacelift a potom na éčkovou. To sklo z odkazu pasuje na facelift (tedy na Éčko).
Konečně se mi rozsvítilo (tys mi rozsvítil) v palici, už to vidím a je to jasný jak facka! Nejsem (snad, doufám, věřím) úplně pitomej, akorát semtam potřebuju (na)kopnout a to se právě stalo, moc děkuju! :pivo:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: vymena parabol

Příspěvek od eMBéčko »

Čenda píše: stř 15.07.2020, 20:53 Nebo to jde i objednat nové (dlouho už to ale asi nepůjde :-/).
Nové sklo HELLA
https://granex.cz/rozptylove-sklo-refle ... h144815021
Tož jsem včera večer objednal sklo z Granexu - vypadá to, že poslední levý kousek... A tobě, Čendo, děkuju za tvůj čas a rozšíření mých čtyřkových obzorů a pozdravuju do eMBé! :vino:

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: vymena parabol

Příspěvek od Humungus »

TYC na takhle pekny auto nepatri, blbe to pasuje a celkove je to smejd proti Hella, Bosch
Odpovědět