zadné vrzáky


Autor tématu
euix
hvězdička
Příspěvky: 399
Registrován: pon 02.05.2011, 15:49
Auto: W201 250D
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné vrzáky

Příspěvek od euix »

potom už to fakt vidím len na výmenu všetkých čapov v predu :-) jediný teoretický dôvod ktorý mi ide do hlavy je ten, žeby bola taka vôla v čapoch riadenia, že ke jedno koleso na nerovnosti bude mať tendenciu sa vychíliť, tak to riadenie nieje také tuhé, aby ho podržalo to druhé koleso ktoré je na rovnej vozovke, čiže sa zmení zbiehavosť a auto ujde do strany .... nič iné ma nenapadá logické ... a to že boli pneui zjadzené z vnútra mi príde ako keby tlačili príklad spodný čap ramena smerom von, čo tieto pneu ktoré sú rovnomerné, netlačia ale dovolujú mu lietať v lôžku ....

ALEX01
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: stř 19.10.2011, 14:01
Auto: W124 + W201
Bydliště: Senec SK
Věk: 52

Re: zadné vrzáky

Příspěvek od ALEX01 »

euix píše:potom už to fakt vidím len na výmenu všetkých čapov v predu :-) jediný teoretický dôvod ktorý mi ide do hlavy je ten, žeby bola taka vôla v čapoch riadenia, že ke jedno koleso na nerovnosti bude mať tendenciu sa vychíliť, tak to riadenie nieje také tuhé, aby ho podržalo to druhé koleso ktoré je na rovnej vozovke, čiže sa zmení zbiehavosť a auto ujde do strany .... nič iné ma nenapadá logické ... a to že boli pneui zjadzené z vnútra mi príde ako keby tlačili príklad spodný čap ramena smerom von, čo tieto pneu ktoré sú rovnomerné, netlačia ale dovolujú mu lietať v lôžku ....
Keby sa stym chlapci na geometrii trochu viac pohrali ta ti to daju do zeleneho jak predok tak zadok,ked to chalan dokazal na mojom tak sa to da aj na tvojom.

Jeremi
hvězdička
Příspěvky: 418
Registrován: sob 21.11.2009, 15:19
Auto: w124 E250 DT, ex C124 230CE
Bydliště: Praha
Věk: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné vrzáky

Příspěvek od Jeremi »

Když dělám v prácii geometrii na autech, kterým se dá seřídit geo. i na zadní nápravě, často se stává . Že to ani seřídit nejde , jakmile otáčim excentrickým šroubem , tak hodnota se zmenšuje (stále je to v červeným) a najednou se zase zvětšuje a přitom to je stále v červeným . Takže to nastavim na nejnižší možnou hodnotu i když je to furt v červeným a víc s tím nevymyslim .. :-/

merc_black
hvězdička
Příspěvky: 55
Registrován: úte 03.02.2009, 13:56
Auto: 124 230 coupe, ex 123 240D
Bydliště: SK

Geometria

Příspěvek od merc_black »

Nadviazem na tuto staru temu.
potrebujem spravit geo na 124 230 1990 po vymene dielov na prednej aj zadnej naprave.
V servise mi povedali, ze vedia spravit len zbiehavost, ale ze nevedia spravit odklony.
Ze komplet geo vedia spravit len v mercedese, kde maju aj pristroj aj na odklony.
Ma s tym niekto skusenost?

nasiel som aj toto este na starom fore
"gdysi dávno jsem měl stejný problém. zadní kolo se sjíždělo na vnitřní straně až na dráty.Nepomohla žádná "laserová" geometrie u nějakých servisů.Po zničení třetí gumy jsem konečně navštívil MB . Výsledek - konec problémů."

Pripadne ak niekto vie odporucit geo stredne slovensko. diky
Odpovědět