vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru


Player
hvězdička
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04.05.2015, 0:22
Auto: E Coupe C207 350 CGI
Bydliště: Liberec

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Player »

Trochu oživím téma. Je možné, že si vibrace projevují a ustupují s teplotou? Když je motor (E350 CGI) tak na 50°jsou cítit cyklické vibrace, přerušované dunění. Když se ohřeje nad 80, tak to přestane dělat. Začalo se to objevovat až na podzim, když klesla teplota. Zkusil jsem nechat motor pořádně zahřát na místě a pak to při jízdě nedělalo. Tedy vylučuji ložiska, kardan, diferenciál, automat. Jde to z motoru.
Je možné, že když se motor pořádně ohřeje, dostane se teplo k silentblokům a ty pak fungují "správně"?

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Waterfall »

Můžou to být silentbloky, tu převodovku (hydroměnič) taky nelze obvykle hned vyloučit. Začal bych ale určitě tím uložením, mně nový polštáře pod motorem udělaly úplně jiný auto. :-)

Player
hvězdička
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04.05.2015, 0:22
Auto: E Coupe C207 350 CGI
Bydliště: Liberec

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Player »

Ještě k tomu mám dva poznatky. Pokud auto jen trochu vychladne, třeba za 20 min, vibrace se vrátí a po zahřátí na těch 80 zase zmizí. Může se tak projevovat hydroměnič? Převodovka převoduje v pohodě, nedávno jsem měnil olej doufaje, že to vibrace vyléčí, a nic. Moje dedukce je, že to způsobuje něco, co rychle vychladne, tedy by to teoreticky ty silentbloky být mohly. Jsou od tepelnýho zdroje daleko, rychle vychladnou. Ale nevím.
Pak mě mate, že by silentbloky odešly u 10 letýho auta. Měl jsem CLK 17 let starý a to bylo plně v pohodě, ale jen čtyřválec.

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Merc124 »

kolik na tom CGI máš najeto ?

chovanec
hvězdička
Příspěvky: 375
Registrován: úte 20.11.2012, 21:10
Auto: GLK 220cdi 4matic 2010
Bydliště: Dunajská Lužná
Věk: 58

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od chovanec »

K tým silenblokom na W211 320cdi R6 som kúpil Febi včera došiel jeden čo v ňom bolo zabalené neviem dúfam že nie úplné blato.Dnes došiel druhý a bol Boge a vybrúseným origo mb číslom Takže ešte aj dnes sa v krabici Febi objaví kvalita :P

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Merc124 »

Player píše: stř 13.01.2021, 23:26 Pak mě mate, že by silentbloky odešly u 10 letýho auta. Měl jsem CLK 17 let starý a to bylo plně v pohodě, ale jen čtyřválec.
opět se ptám, kolik to má najeto km ? po 150 tis. jsou na tuty v prdeli ;)

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Přemek Doležal »

chovanec píše: stř 03.03.2021, 19:15 K tým silenblokom na W211 320cdi R6 som kúpil Febi včera došiel jeden čo v ňom bolo zabalené neviem dúfam že nie úplné blato.Dnes došiel druhý a bol Boge a vybrúseným origo mb číslom Takže ešte aj dnes sa v krabici Febi objaví kvalita :P
Na FEBI pozor, jednou jsem koupil na W211 CDi čtyřválec, a po namontování motor třískal snad víc, než s těma půlmilionovejma žvejkačkama. Jeden novej byl naprosto v prdeli. :-!
Už dlouho říkám : Febi až v naprostý nouzi když by to nebylo od jiné firmy.
To i Stárlajn je lepší. @}->--

chovanec
hvězdička
Příspěvky: 375
Registrován: úte 20.11.2012, 21:10
Auto: GLK 220cdi 4matic 2010
Bydliště: Dunajská Lužná
Věk: 58

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od chovanec »

Asi som mal šťastie ale tie Febi mi vždy fugovali dobre veľa rokov a je jedno na aký typ som kupoval.minulý rok som bral na W204 a vkrabici bol Lemforder,teraz som bral na W211 a v jednej bol Boge a vtej druhej neviem.Uvidím čo to spraví až to namontujem hádam nebudem musieť kúpiť ten Stárlajn o:-)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od kejb »

Nedá se srovnávat Febi dnes a třeba před 15 lety, co mám staré zásoby, tak to funguje bez problémů. Nové už od této značky nekupuju nic.
Kvalita dílů je v poslední době problém a to se týká i dílů od :stern:

chovanec
hvězdička
Příspěvky: 375
Registrován: úte 20.11.2012, 21:10
Auto: GLK 220cdi 4matic 2010
Bydliště: Dunajská Lužná
Věk: 58

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od chovanec »

Tak silenbloky sú vymenené pacient uzdravený ani neviem že mám motor :P

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Přemek Doležal »

kejb píše: čtv 04.03.2021, 8:26 Nedá se srovnávat Febi dnes a třeba před 15 lety, co mám staré zásoby, tak to funguje bez problémů. Nové už od této značky nekupuju nic.
Kvalita dílů je v poslední době problém a to se týká i dílů od :stern:
Ano, FEBI Bilstein býval výhradní dodavatel na auta MB a BMW, a já jsem před 30 lety nic jinýho nemontoval, ale to už je 20 let tomu nazad. :'(
Dnes je to docela obyčejný šunt. :-!

chovanec
hvězdička
Příspěvky: 375
Registrován: úte 20.11.2012, 21:10
Auto: GLK 220cdi 4matic 2010
Bydliště: Dunajská Lužná
Věk: 58

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od chovanec »

Myslím že som mal viacmenej šťastie,že tam bolo zabalené to čo bolo a funguje to, ale nabudúce ak budem potrebovať tak objednám rovno Lemforder u Febi nikdy nevieš čo nájdeš v krabici a rozdiel v cene nieje zásadný.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Přemek Doležal »

Je to jako s destičkama TEXTAR, i v Německu to bylo velice dobrý zboží, a :stern: to dával ve svých servisech.
Pak po 20 letech mě připadalo, že to vždy trvá 0,1s než to začne brzdit, a kolega mechnik mě to potvrdil.
Začali to péct Poláci ze slepičích hoven. :-!

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1742
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od rudy320e&a140 »

Kdysi davno , když jsem pribrzdil, nebo jel pres kruhač , tak jsem na prdeli citil jak pracuje motor, o vybracich nemluvě, takže silentbloky motoru na W124 320e , jsem menil v roce 2006, a dal jsem si to udelat v MotorCar , protože tam to je i se zarukou, a ,........dodnes jsou OK. Už jsem se naucil , že pokud jde o zavažné a duležite soucasti, systemy a podobne na MB , tak jedine origo servis MB. Mozna se muze aktualne zdát cena za opravu vysoka, ale muj predeslý vůz mne naucil že to nema smysl. Od kdy resim tyhle veci v servisu MB, jsem ušetril SPOUSTU penez. Tak to je. Ostatni nepodstatne veci resim z druhovýroby, jako plasty a proste veci které nemají vlyv na funcki duležitych cástí vozu. Nemluve o blbejch svíčkách, jak jsem se pred trema tydny presvedcil. Koupil jsem podle VIN od mistniho prodejce BOSCHky (made in Bosch RUSSIA) a nasledne jsem zistil že stoji za prd! Valce se hadali, motor koktal a podobne, dal jsem origo z MB a motor bezí jak novej. Toš tak můj postřeh. :stern: *thumbs up*
Cus

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od kejb »

Pokud se jedná o starý vrány, tak díly z :stern: nejsou žádnou zárukou (kromě vyšší ceny), stojej taky za hovno...
Prostě co platilo před 15 lety, už dneska neplatí...
Odpovědět