Xenon v 124ke


mr.Bean
hvězdička
Příspěvky: 341
Registrován: sob 02.01.2010, 11:38
Auto: ex: w124 300TE-24, w210 E430; nyní BMW
Bydliště: Praha, Klecany
Věk: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od mr.Bean »

Silou vytáhnout otočný ovladače k sobě, povolit ty matky, případně šrouby nad rádiem a dřevo sundat. Je jakoby pověšený nahoře, takže odchlípnout odspoda.
Vypadá to pak takhle
http://www.rajce.net/f871230692/700px

+ maj samozřejmě svítit ty žárovky uprostřed ovladačů.
http://www.rajce.net/f871230695/700px

Interiér je stejně nejhezčí když v něm svítí všechno co má včetně ovladačů výdechů větráku :)

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

Presne preto to dávam dokopy aby to pekne svietilo všetko. Dík za rady.

schicklgruber

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od schicklgruber »

Po letech w124 svítí opravdu zle, ale to každý Mercedes z této doby. Za mě bych koupil nová skla a nechal udělat nové pokovení stávajících parabol. Případně koupil Osram nightbraker a když nepomůže ani tohle tak jedině brýle.

Jeden člověk měl na autě zánovní TYC a moc se jim taky svítit nechtělo.

Já jsem měnil na své E32 TYC a řekl bych, že svítí o dost lépe než co tam dříve bylo. Protože nějakej léčitel dal do světel právě 100w žárovky a spálil plastovou parabolu.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Přemek Doležal »

CAPRICLAN píše:Potkat v noci letící rádijofku s vlekem musí bejt zážitek ale po D1 se snažím nejezdit.
No, dávej si na to bacha, posero ! *stop*

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

Takže našiel som človeka, čo to dokáže spraviť u nás na SK. Vložiť tam pôjdu projektory Morimoto, neviem presný typ, má to na svojej stránke, ide o niečo najnovšie, čo existuje. Stoja 108€ za pár. K tomu treba clonítka okolo projektorov, to je za 24€ za pár a robota okolo 130€. DOkopy to vyjde teda 260€ za svetlomety. Mám k dispozícii xenóny a štartéry zadarmo, takže to je pre mňa výhoda. Ak by som šiel do renovácie pôvodných, tak nová parabola 60€ za kus, pokovenie starej okolo 50€. Takže pokoviť sa to neoplatí. Takže 120€ obe paraboly, plus kvalitnejšie žiarovky okolo 10€ za kus. Takže by som sa dostal na 140€ čo je cca polovičná suma. Otázne je, či sa to oplatí. Ak vyvarím auto za rozumné prachy a niečo mi zostane, pôjdem do toho. SVietiť to bude určite neporovnateľne voči halogénom. Mínusom zostáva len nelegálnosť zástavby, aj keď vlastne prospievam bezpečnosti na ceste, ale však žijeme v krajine zázrakov tak čomu sa čudujem. AK do toho pôjdem, určite pošlem fotky z výsledku.

messy
hvězdička
Příspěvky: 178
Registrován: pát 10.04.2009, 15:26
Auto: C220 CDI, S203

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od messy »

A kto ti to bude robit?

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Waterfall »

Za mokra to s nejakými 6000k aj tak svietiť lepšie nebude...a bezpečnosti na ceste so zbastardčenými svetlami rozhodne neprospievaš.

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

Robiť to bude teda niekto odtiaľto http://autotechnik.sk/diely/208319/bixe ... ni-d2s-30/" onclick="window.open(this.href);return false; toto sú projektory, ktoré by tam pasovali.
Kto hovoril o 6000K? Nič iné ako originálnych 4300K tam nepôjde. A bude to v xenónovej čočke. Tak už to pochopte, že voči tým petrolejkám vyvinutých začiatkom 80tych rokov to bude vždy lepšie. Nedávam xenón do paraboly na Fabiu I tak ma neporovnávajte s niečim takým. Ale páči sa mi štýl, že nur original je najlepší. Akokeby si hovoril, že Škodovka s novými žiarovkami a parabolami bude lepšie svietiť, akokeby tam niekto dal halogény do halogénovej optiky. Nechcem sa tu hádať, sám som proti tuzingu, ale kto tvrdí, že toto neni prínos pre bezpečnosť (v takej forme ako to ja robím, nie narvať xenón do paraboly a mám v pi.) tak si s prepáčením sám sebe odporuje.
Ešte otázka, oslepoval niekoho z vás šošovkový svetlomet s originálnou výbojkou? Mňa vždy osvetlil akurát tak tuner vo Fabii alebo hocičom, kde napratal xenón do paraboly. Nikdy nie šošovkový svetlomet. A kto nevidí rozdiel na ceste medzi šošovkovým svetlometom a klasickou parabolou, tak sa nemáme o čom ďalej baviť.

Fridrich

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Fridrich »

za 260e je to nesmysl ...

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

Mne to tiež príde dosť. Keby tam šli dať nejaké čočky, ktoré sú v najnovších autách a prídu do servisu s rozbitým svetlometom a dobrou čočokou, tak by to vyšlo na nejakých 150€ čo by bolo za cenu repasu halogénových svetiel. Takto nad tým viac a viac uvažujem že kašlem na to. Po tom, čo mi pred barákom priateľky ukradli stredové krytky Mercedes z origo kolies, tak sa mi to auto nechce ani vyvárať.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od eMBéčko »

Ahoj! Měl jsem kdysi deset let áčkovou Omegu (1991, stejný typ světlometů jako čtyřka s ještě skleněným překrytím.) O áčkových Omách se obecně tvrdí/ví, že moc nesvítí, tož jsem tehdy vložil H4 100W a za asi pět let se nic nepálilo, nehořelo, nesleplo, vidět bylo o mnoho líp. Ostatně pokud se nepletu, tož potkávací 100W vlákno bylo spínané přes relé, oproti tomu dálkové (asi 50W) šlo napřímo přes páčku. V béčkové Omeze 2001 pak xenony a nic moc a to ani s novými výbojkami a rozleštěným plastovým překrytím (pravda, rozlepovat světlomety v troubě a čistit paraboly a čočky jsem se neodvážil)... Současná čtyřka svítí jako víno, ale nevím, jaké přesně jsou uvnitř žárofky, auto mám krátce a měnit ani zkoumat jsem zatím nepotřeboval.

126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od 126560 »

CAPRICLAN píše: pát 25.09.2015, 17:42 124 prostě nesvítí
A to si neměl ještě BMW E32 750i. Nová světla a stejně je to jako bludička.

Jeremi
hvězdička
Příspěvky: 418
Registrován: sob 21.11.2009, 15:19
Auto: w124 E250 DT, ex C124 230CE
Bydliště: Praha
Věk: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Jeremi »

Já osobně nemám problém s tím, jak 4ka svítí. Jen to chce mít vyčištěné světla (hlavně zevnitř) , v pořádku paraboly, správně seřízené a jak psal pan Přemek D. žárovky Osram (si je sám :D ) Night Breaker. Za tmy nemám problém, samozřejmě "Nové" auto s xenonama/laserama/LEDkama mě taky zrentgenuje, když jede za mnou. Ale i tak vidím bez problému. Jestli opravdu chcete páchat xenony do auta, tak bych vyškubal elektroniku a vše potřebné z R129 , dělali se i s xenonama. Jen si myslím, že to vyjde peněžně i časově dráž, než koupit nové světla/paraboly a do nich žárovky.
Odpovědět