Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Odpovědět

Autor tématu
jerabekma
hvězdička
Příspěvky: 285
Registrován: pon 28.09.2015, 21:47
Auto: W124 300E-24; S124 250TD TURBO
Bydliště: Praha
Věk: 53

Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Příspěvek od jerabekma »

Postupuji podle tohoto návodu:
http://www.w124-zone.com/downloads/MB%2 ... 35-050.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Nejprve je třeba nalisovat pravý silentblok (vzadu zároveň s nápravnicí), poté levý, tak aby se přední montážní otvor na difu kryl s oválným otvorem na nápravnici.
Ke správnému usazení slouží přípravek (na str. 3 připojeného souboru).
Víte někdo, kde by se dal najít výkres s rozměry přípravku 124589014300 ? (připojil bych link na obrázek, ale google ho nezná)
Nebyl by problém si ho udělat (co na tom stojí 1000 USD a i více?). Popřípadě nemáte někdo výkres nebo změřený diferenciál? Dneska jsem se o to pokoušel, ale hruška je dokonale nepravidelný tvar. Něco se mi už podařilo, ale ještě to není všechno.
Stačily by mi tři kóty - na fotce nákresu s otazníkem.
https://photos.app.goo.gl/8SDt1ayTuEncwSD77" onclick="window.open(this.href);return false;

Tento dotaz by se dal zobecnit - kde by se dala sehnat výrobní dokumentace MB k přípravkům? Už jsem to zkoušel na Chodově - tam je nemají.

Určitě bych si mohl pomoci difem - nalisovat oba zadní silentbloky do roviny s nápravnicí, vložit dif a podívat se, jestli se mi krají otvory, a poté případně levý posunout. Je s tím ale blbá manipulace, tak bych si raději udělal přípravek.
Naposledy upravil(a) jerabekma dne úte 13.11.2018, 21:34, celkem upraveno 1 x.

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Příspěvek od zadek524 »

Dělám to běžně, neřeším, kterej dřív, jak to na mě přijde, jednou první levej, jednou první pravej.
Mám na to šikovnej šroub, velký podložky a dvě placky ze sady na lisování ložisek.
Výsledek vždy dobrej, vše do sebe správně pasuje a nějak nechápu, co se tam řeší za problém. ;)

Autor tématu
jerabekma
hvězdička
Příspěvky: 285
Registrován: pon 28.09.2015, 21:47
Auto: W124 300E-24; S124 250TD TURBO
Bydliště: Praha
Věk: 53

Re: Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Příspěvek od jerabekma »

Tento postup určitě vede k cíli. Ono to vždycky půjde smontovat, zadní silentloky jsou poměrně poddajné. Může (netvrdím, že vždy) se však do nich zbytečně vnášet napětí působením statického radiálního zatížení (vyosení). S tím při návrhu nápravy konstruktér určitě počítal, a proto navrhnul montáž právě s pomocí zmíněného přípravku. Google zná všechno možné i nemožné, ale žádný odkaz na obrázek přípravku nenalezl (bez ohledu na jazykovou mutaci).

Už jsem se ptal i thajwanců na autotool.com.tw, ale tenhle přípravek neumí vyrobit. Jinak na Mercedes a BMW je tam ke stažení katalog, kde je plno jiných přípravků.
pro inspiraci zde: http://www.autotool.com.tw/downloads/do ... c.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Příspěvek od zadek524 »

No, nevim, jak moc má smysl, se tím trápit. U mě výsledek při výměně vždy dobrej a trvanlivost taky. ;)

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Příspěvek od prcek »

Taky jsem měl za to že oba silenbloky maj bejt do nápravnice zalisovaný nadoraz.
Když to máš všechno takhle pěkně čistý na stole, není nejjednodušší ten pravej nalisovat, pak zkusmo namontovat diff do nápravnice a ten levej si doměřit kolik musí koukat ven?

Autor tématu
jerabekma
hvězdička
Příspěvky: 285
Registrován: pon 28.09.2015, 21:47
Auto: W124 300E-24; S124 250TD TURBO
Bydliště: Praha
Věk: 53

Re: Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Příspěvek od jerabekma »

Ano, i takhle to jde. Mám čistou nápravnici a dif na stole. Když jsem je dal oba zároveň se zadní částí nápravnice a upevnil jsem dif dvěma šrouby (M12), tak přední otvor na difu se mi již přesně nekryl s oválným otvorem na nápravnici. Takže demontovat a kousek posunout (2x). Ten dif je dost těžký a blbě se s tím manipuluje a navíc to zabere zbytečně moc času. Ten přípravek udělám a pak sem hodím rozměry.

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Instalace zadních silentbloků diferenciálu

Příspěvek od prcek »

Lisujes tímhle pěkným přípravkem? Máš rozměry?
Jinak můžu poskytnout rozměry na podobnej přípravek pro demontáž/montáž ložiska zadního kola na autě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět