Záhada na 320TE objasněna. FOTO Dodáno.

Odpovědět

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Záhada na 320TE objasněna. FOTO Dodáno.

Příspěvek od 126560 »

sání lepené.jpg
Tak jsem týden pracoval na odhalení záhadné poruchy na 124 TE320. Motor na volnoběh nedržel otáčky, nebo se houpal , chcípal a nesmyslně žral, tak jako Bentley. Diagnostika ukazovala tedy vyblikala celou řadu závad. A vůbec mi lezl na nervy. Ráno ve čtyři mě denně probudila myšlenka co to může být? Už jsem z toho byl na nervy. Ale zase díky tomu, mám kolem motoru vše nové, lambda, váha vzduchu, senzory všechny na motoru, 3 zapalovací cívky, kabely s fajfkama,2x nové svíčky NGK. Celková výměna kabeláže to ale před půl rokem,těsnění pod sáním, zkontrolované podtlaky a já už nevím co. Dneska jsem se v tom zase šťoural, a jelikož tyto motory raději nemyji, tak jsou většinou v mojich autech zas..ný. Tak jsem vzal čistič na brzdy ve spreyi a začal při nastartovaném motoru stříkat na prostor kolem klapky a ejhle jen jsem postříkal klapku a okolí zvýšily se otáčky a motor začal jít pravidelněji, samozřejmě jen chvíli než spotřeboval éter z čističe. Takže prasklá nába pod klapkou. To se mi ulevilo a konečně se dnes vyspím. Až to zítra vyndám tak to vyfotím a dám sem foto. *jokingly* *thumbs up* .

Někdo místo výměny trubičky za pár korun ji špatně zalepil
. :-!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) 126560 dne stř 07.10.2020, 11:01, celkem upraveno 4 x.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 977
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Záhada na 320TE objasněna.

Příspěvek od eMBéčko »

Tomu se říká kouzlo nechtěného. Falešnej luft za váhou vzduchu bývá sviňa... :)

chovanec
hvězdička
Příspěvky: 375
Registrován: úte 20.11.2012, 21:10
Auto: GLK 220cdi 4matic 2010
Bydliště: Dunajská Lužná
Věk: 58

Re: Záhada na 320TE objasněna.

Příspěvek od chovanec »

Tak tomu sa povie lacná oprava 007 Já blbec so veril klampiarovi čo mi opravoval predok na c 180 kompressor povedal som mu aby skontroloval intercooler keď to bude skladať samozrejme že povedal že je ok a neprešiel som cez emisie.počítač ukazoval všetko možné tak sme dali nové lambády nepomohlo.Nové hadice na kompressor plus pretesnenie kompressora so všetkým čo k tomu patrí a zas nič.Až pri túrovaní motora bol nejakou náhodou mechanik pred autom a počul syčanie vybrali sme intercooler a bol trochu prevalený s malinkou dierkou po výmene za nový všetko ok.Stálo to dokopy 700eur hoci keby nebol klampiar čurák mohlo to býť za 150 :-! Poučenie, nikdy never a kontroluj si sám!!!
Odpovědět