W126 560 SEC - oprava a renovace


Autor tématu
Codehunter
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: stř 02.03.2016, 14:49
Auto: W126 560 SEC

W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Codehunter »

Zdravím vespolek. Stal jsem se čerstvým majitelem Mercedesu W126 560 SEC z roku 1986. Auto bylo dovezeno z Itálie před 13ti lety, ale nikdy nebylo dohlášeno. ZA těch 13 let se na něm podepsal zub času (i zuby myšek co v něm bydlely). Auto krom poškrábaného laku(sloužilo jako odkladaci stul, asi skladovač sena apod.) je dle meho v celkem dobré kondici. Vpodstatě bez koroze jelikož stálo aspoň těch 13 let někde po garážích. Bohužel to už se nedá říct o interéru do kterého zateklo přes otevřený šibr a je celý plesnivý a vybydlený od myší. Navíc zřejmě někdo za ty léta potřeboval některé elektrické svazky, takže je v interiéru postříhaná elektrika. Auto je momentálně kvůli tomu nepojizdné. Rád bych se tu seznámil s někým kdo těmto vozúm rozumí a byl by ochotný poradit a přispět svými zkušenostmi k znovuoživení této legendy. Za každou informaci budu velmi vděčný. S auty dělám denodeně, ale elektrika není mojí silnou stránkou. Spíše dělám mechaniku.

Aktuálně ted stavím tester na čištění a testování starých mechanických vstřikovačů CIS systému. Zabývá se tím tady někdo? Rád bych se s někým podělil o své zkušenosti. Případně pokud by někdo chtěl otestovat vstřiky můžu poradit/pomoct.

Případně dělá tady někdo repas želvy?

Díky

http://codehunter.rajce.idnes.cz/Mercedes_W126_560_SEC" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Codehunter dne stř 02.03.2016, 21:04, celkem upraveno 1 x.

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Laďa-K »

No ty jo, interiér tak na vyhození :'( Přeju hlavně ať z toho není nedokončenej projekt, takový věci žerou spoustu času a peněz.

Autor tématu
Codehunter
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: stř 02.03.2016, 14:49
Auto: W126 560 SEC

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Codehunter »

Hele ono to vypadá na fotkách hrozne, ale s interiéry umím trochu zázraky. Chybějící koberce shanim pres ebay a pak otazka co s dřevem. Středový díl, díl u schránky před spolujezdcem a ty boční jsou úplně KO, ale šikovný stolar by si stim mohl poradit. Na ebay za to chtějí nekřesťanské peníze. A sedačkam už ani svedcena voda nepomůže, ty se musí vyměnit nebo precalounit. Jinak zbytek koberců si myslím ze zachranim az se do toho pustim. Jenom ještě stropnice je teda KO, ale v precalouneni bych problém neviděl. Důležité je at to co nejdřív vrčí. Zbytek už jsou jen drobky :)

schicklgruber

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od schicklgruber »

Řešit interier a dřevo to je to poslední.

První věc je to auto nastartovat. Pokud ho někdo párkrát do roka nikdo nenastartoval tak "želva" vstřikovací hlava je v háji.

kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od kopr »

Na dřevo je tu místní odborník...miki65

miki
hvězdička
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 02.05.2013, 18:42
Auto: MB560SEC
Bydliště: Plzeň

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od miki »

Já si myslím, že je to na koupi jiného vraku s funkční elektrikou a solidním interiérem. Předělat celý interiér bude hodně drahý a elektriku jen tak dohromady nikdo nedá nebo za hodně peněz. Zvenku dle fotek vypadá pěkně, za záchranu určitě stojí *thumbs up* *thumbs up*

Autor tématu
Codehunter
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: stř 02.03.2016, 14:49
Auto: W126 560 SEC

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Codehunter »

schicklgruber píše:Řešit interier a dřevo to je to poslední.

První věc je to auto nastartovat. Pokud ho někdo párkrát do roka nikdo nenastartoval tak "želva" vstřikovací hlava je v háji.

Tak presne toho se obavam, celkem si dovedu predstavit co ten stary benzin v tom zpusobil, ale behem te doby co to stalo na tom uz nekdo menil cerpadlo, tudiz musel vypustit stary benzin a napustit tam novy a predchozi majitel se to snazil startovat tak, ze cerpadlo hodil naprimo na 12V autobaterii a rikal ze az do zelvy benzin sel, ale predpokladam ze vstriky nevytahoval ani to uz dal nezkoumal. System je to celkem jednoduchy toho se nebojim.

Muj plan je zapojit elektriku na cerpadlo pres rele jak to ma byt, vypustit z toho vse co zbylo v nadrzi a proplachnout cely palivovy system. Uvidim jestli nebude rezava nadrz, toho se trochu obavam. Vytahnout vstriky a vycistit je a zkontrolovat zda funguji jak maji. K tomuto ucelu stavim tester vstrikovacu, snad zitra bude hotovy.

Jinak k zelve jsem se dival ze na ebay se da koupit sada na repas a aji sem se dival jak na to, takze toho bych se nebal. Ale jestli to tady uz nekdo delal svepomoci budu rad za info.

Jo jinak se mi teda vcera podarilo koupit pres ebay koberec u spolujezdce ten s tou penou a v anglii sem sehnal cely kabelovy svazek na zadek auta cirka za 1000kč, ktery by mi mel kamarad dorucit do CR.

Autor tématu
Codehunter
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: stř 02.03.2016, 14:49
Auto: W126 560 SEC

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Codehunter »

miki píše:Já si myslím, že je to na koupi jiného vraku s funkční elektrikou a solidním interiérem. Předělat celý interiér bude hodně drahý a elektriku jen tak dohromady nikdo nedá nebo za hodně peněz. Zvenku dle fotek vypadá pěkně, za záchranu určitě stojí *thumbs up* *thumbs up*

dalsi auto uz nemam kam dat *jokingly* . ale kamarad prodava sveho SECa a pokud se brzo neproda, budu tu elektriku dělat podle něj

http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 31&t=29388" onclick="window.open(this.href);return false;

JK
hvězdička
Příspěvky: 337
Registrován: úte 05.08.2008, 14:53
Auto: R129 300SL-24, Sprinter 316CDi 4x4
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od JK »

To je ta "Sekačka" z Nového Jičína, že? Chtěl jsem se na ni kouknout ale inzerát zmizel....tak už mi je jasné proč *jokingly* Koukám na fotkách na to Pajero a i povědomý nick, z offroad fora, že?

Jinak předpokládám, že se cena asi usmlouvala, že? Páč jak vidím ten interiér a elektriku tak bych za něj nedal to co bylo v inzerátu....

Autor tématu
Codehunter
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: stř 02.03.2016, 14:49
Auto: W126 560 SEC

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Codehunter »

JK píše:To je ta "Sekačka" z Nového Jičína, že? Chtěl jsem se na ni kouknout ale inzerát zmizel....tak už mi je jasné proč *jokingly* Koukám na fotkách na to Pajero a i povědomý nick, z offroad fora, že?

Jinak předpokládám, že se cena asi usmlouvala, že? Páč jak vidím ten interiér a elektriku tak bych za něj nedal to co bylo v inzerátu....
Jo máš pravdu z Kopřivnice. No ja to vecer nasel a rano hned sedl do auta a jel mel jsem to 30km, pan byl moc rad ze to muze hnedka stahnout z netu, porad mu nekdo volal a psal. Cena se domluvila, i kdyz jsem teda nemel moznost si auto poslechnout ani se projet, ale vzhledem k tomu, ze na aute neni vpodstate zadna koroze a jedina vada je odreny a orezly lem blatniku a poskrabany lak( ktery se jeste teda pokusim prebrousit a zachranit), tak jsem ho vzal. Kdyz teda neberu tu elektriku a interier, ale auto po nandani baterky starterem toci a elektrika na palubce funguje i ovladani klimy a webasto, jen nejdou okna, podavace pasu a vpodstate neni el dozadu k cerpadlu a svetlum...

Jo Pajero je moje :)

schicklgruber

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od schicklgruber »

Když vezmu, že KE-jet v ČR neumí skoro nikdo ani seřídit, tak bych neříkal, že je to jednoduchý systém. :-)

Napřed to opravdu zkus nastartovat, až poběží motor, bude dobře řadit automat, tak nakupuj koberce a řeš nějakou elektriku nebo interier.

Pokud budeš mít štěstí, tak za 10-15 koupíš trochu slušný interier, elektrika se taky doladí, dřevo udělá Miki65 a můžeš řešit detaily.

Autor tématu
Codehunter
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: stř 02.03.2016, 14:49
Auto: W126 560 SEC

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Codehunter »

schicklgruber píše:Když vezmu, že KE-jet v ČR neumí skoro nikdo ani seřídit, tak bych neříkal, že je to jednoduchý systém. :-)

Napřed to opravdu zkus nastartovat, až poběží motor, bude dobře řadit automat, tak nakupuj koberce a řeš nějakou elektriku nebo interier.

Pokud budeš mít štěstí, tak za 10-15 koupíš trochu slušný interier, elektrika se taky doladí, dřevo udělá Miki65 a můžeš řešit detaily.

To mas pravdu, ale auto je ted uskladnene a neda se tam na nem delat, takze shanim dily co zatim vim ze chybi....az bude pocasi vytahnu to ven a pustim se do toho.

Kahuna
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: sob 14.02.2015, 19:02
Auto: 380SE

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Kahuna »

Já před nedávnem oživoval 380SE která pár let stála. Vypustilo se svinstvo z nádže, nádrž jsem propláchnul, bylo mrtvý palivový čerpadlo, takže nový, nový palivový filtry, a když se tomu pořád nechtělo, tak následovalo ještě vyčištění kontaktů rozdělovače a kabelů ke svíčkám. Pak motor naskočil, ale držel vysoký volnoběh, závada byla v nefunkční řídící jednotce volnoběhu a volnoběžný ventil byl taky v háji. Takže závady relativně jednoduchý, ale pár tisíc to teda spolknulo.

Jinak ten SEC vypadá moc pěkně, tak přeju, ať se ho podaří zprovoznit ;)

Autor tématu
Codehunter
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: stř 02.03.2016, 14:49
Auto: W126 560 SEC

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od Codehunter »

Ja prave ted o vanocich zprovoznoval toho 500SEC co kamarad prodava viz odkaz vyse. Ale sel jsem na to z opacneho konce. Vstriky ven a kontrola jestli jedou, pak svicky jestli hazou jiskru a cisteni rozdelovace. Auto porad nejelo jak ma, tak jsme nakonec vypustili nadrz. No auto stalo dlouho venku, takze nadrz zevnitr rezava a supinky ucpali komplet sitko v cerpadle. Parkrat se proplachla nadrz a dalo nove cerpadlo, auto startuje na brnk a motor jde taky pekne. Ale problem s rezavou nadrzi to nevyresilo, porad to ucpava sitko v cerpadle...

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: W126 560 SEC - oprava a renovace

Příspěvek od kolouch »

šedej interiér mám pouze velur . dřevo na doplnění by bylo taky.
i zbytek věcí co potřebuješ. tel. mám v profilu. :stern:
Odpovědět