pomoc při koupi W115


Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od Volhovič »

No a taky když už to má doma, tak by bylo dobrý tu 250 hanit věcně- tedy
například (vymyslím si) - měl jí kamarád a rozsypal se pohon olejového čerpadla
vinou ustřiženého kolíku tam a tam- zkontrolovat...odchází na poměry MB nezvykle brzy to a to...
vůle na pístních čepech bla bla bla ... prostě konkrétní postřehy, ať to před započetím provozu
prohlídne a ví na co kouknout ale založit tomu člověku averzi k motoru, že je nepovedený... vždyť poměr výkonu a spotřeby je už úplně jedno a karburátor se dá nahradit jiným typem, pokud je tam hodně pitomej, ale pokud jinak je to držák a není co by se porouchalo na tom...Já bohužel nevím,neznám jen z principu jsem zastáncem jednoduchosti a archaičnosti a aby to mělo "koule" A to benzínovej R6 má :-)

Autor tématu
miki
hvězdička
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 02.05.2013, 18:42
Auto: MB560SEC
Bydliště: Plzeň

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od miki »

Tak s autem to nedopadlo vůbec dobře. Na první pohled krásný, mechanicky naprosto v pořádku. Motor krásný zvuk, krásně jel, žádné problémy se startem ani otáčkami v jakémkoli rozsahu teplot.

Horší už to bylo s podlahou a předními podběhy. Tvrzení od majitele, že stačí opravit konce prahů u heverů bylo jen nic z toho, co jsem dole viděl. Dokonce už byla jednou vařená podlaha pod řidičem i spolujezdcem a i to již znovu bylo děravé. Zvláštní ale bylo, že prahy a zadní lemy byly originál.

Nicméně s cenovkou 140 tis, se mi to zdálo zbytečné riziko, protože už vidím klempíře jak řeže a řeže a stále nenachází plech, za který by se chytil.

Proto zatím nic, uvidíme. Ale svezení v tom bylo parádní, jak za mých malých let :)

Všem děkuji za rady a pomoc :stern: 007

Kozzlik
hvězdička
Příspěvky: 67
Registrován: stř 15.10.2014, 13:53
Auto: W115, 220D, 1973 USA verze, automat, klima, okna..

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od Kozzlik »

Kluci, tak jak je to s tou 250kou? Jako motoráře mě to fakt zajímá. Několik z Vás nahoře psalo, že je to nepovedený motor. Jen chci vědět proč :D

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od kejb »

M114 trpí na slabý blok motoru, i sám výrobce věděl že nepůjde vrtat donekonečna, proto je tady M110.
Nevidím žádný důvod proč mít uchlastanou M114 sice s pěkným zvukem ale fouknutým těsněním, spotřebou oleje, když můžu mít M110, dvě vačky, lepší výkon , hezčí motor a rozhodně lepší pozice z hlediska prodeje.
Chápu, že při provozu auta pár km/rok je to asi jedno a jsi spokojenej ale přijde mi lepší a rozumnější si koupit 300D než 220D :)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od fíkus »

240 D 3.0 bych si přál, černý, a nebo 280 E, taky černý. Ale vzhledem k cenám a výběru mám tak akorát smůlu *jokingly*

schicklgruber

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od schicklgruber »

Miki: Ono to bylo NL auto, že?

Poslední dobou se do ČR vozí auta právě od nich a ty auta nejsou nic moc. Na fotkých pěkný, jen v nich je většinou LPG a to je pak třeba pro někoho, kdo chce mít hezkého youngtimera ajezdit s tím třeba do práce. Ale na nějaké renovace atd, to je škoda peněz.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od fíkus »

schicklgruber píše:Miki: Ono to bylo NL auto, že?

Poslední dobou se do ČR vozí auta právě od nich a ty auta nejsou nic moc. Na fotkých pěkný, jen v nich je většinou LPG a to je pak třeba pro někoho, kdo chce mít hezkého youngtimera ajezdit s tím třeba do práce. Ale na nějaké renovace atd, to je škoda peněz.
NL není CH, to je rozdíl úplně ve všem... skutečně pěkná W114/115 ale bude stát od 200000 kč výš a stejně na ní bude práce. Aby nebyla, práce je i na 5 let starým kelímku.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od kejb »

fíkus píše:240 D 3.0 bych si přál, černý, a nebo 280 E, taky černý. Ale vzhledem k cenám a výběru mám tak akorát smůlu *jokingly*
černý mám ale barva není původní ani bych řekl že tomu nesluší, původní je Ahorngelb..takže až to někdy budu dávat do laku, dám v každém případě původní.

Kozzlik
hvězdička
Příspěvky: 67
Registrován: stř 15.10.2014, 13:53
Auto: W115, 220D, 1973 USA verze, automat, klima, okna..

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od Kozzlik »

no jo... ale sehnat 280 dvouvačku s karburací je téměř nemožné. Stříkačky jsem měl dvě a obě měly problém s elektronikou. Není problém to opravit, systém je to fakt neskutečně jednoduchý, ale vyjde to na ranec. To raději koupím nový karbec v něměcku za 800E a drandím :)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od kejb »

Kozzlik píše:no jo... ale sehnat 280 dvouvačku s karburací je téměř nemožné. Stříkačky jsem měl dvě a obě měly problém s elektronikou. Není problém to opravit, systém je to fakt neskutečně jednoduchý, ale vyjde to na ranec. To raději koupím nový karbec v něměcku za 800E a drandím :)
V Úvalech stojí jedno karbec kupé už dlouho a nikdo ho nechce? už jsem tady na něj dával několika lidem kontakt...a nevypadá marně...

Kozzlik
hvězdička
Příspěvky: 67
Registrován: stř 15.10.2014, 13:53
Auto: W115, 220D, 1973 USA verze, automat, klima, okna..

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od Kozzlik »

S dohc 280?... A ja ho shanel.... Nakonec jsem koupil 250 s dvoukarburaci.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od kejb »

jj modrá metla 280 C

Autor tématu
miki
hvězdička
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 02.05.2013, 18:42
Auto: MB560SEC
Bydliště: Plzeň

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od miki »

Dají se k tomu kupé sehnat fotky?

Autor tématu
miki
hvězdička
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 02.05.2013, 18:42
Auto: MB560SEC
Bydliště: Plzeň

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od miki »

schicklgruber píše:Miki: Ono to bylo NL auto, že?

Poslední dobou se do ČR vozí auta právě od nich a ty auta nejsou nic moc. Na fotkých pěkný, jen v nich je většinou LPG a to je pak třeba pro někoho, kdo chce mít hezkého youngtimera ajezdit s tím třeba do práce. Ale na nějaké renovace atd, to je škoda peněz.
JJ bylo to z Holandska. Plyn bych vyndal, to mi tolik netrápilo, ale bál jsem se té podlahy, aby se nakonec nemusela vyřezat celá a také zničené koberce, jak tam dlouho zatékalo. Škoda ho :'(

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: pomoc při koupi W115

Příspěvek od kejb »

miki píše:Dají se k tomu kupé sehnat fotky?
asi bys si musel zavolat a přijet...(někomu už jsem tady na to dával číslo ale auto tam pořád stojí)bylo to myslím za 55 ale je to určo na vyvyření.
Jinak můžu říct, že jsou dvě možnosti (třetí jsem ještě neviděl) stavu takovýho auta - buď na vyvaření nebo už vyvařený ale udělaný nicmoc, no uvidíš sám...
Protože dobře vyvařit auto takovýho typu je fakt pracný a nikomu se s tim nechce dělat.
Jinak výměna podlahy na 8/ je taková snažší oprava... :) stejně dřív nebo pozdějc na tom autě uděláš všechno...
Odpovědět