w114 klepání motoru - video

Odpovědět

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

Ahoj,

mám motor částečně po GO - výměna všech těsnění, pročištění, komplet repase hlavy, prostě kromě bloku snad vše potřebné. Ventily jsem nastavil (s mírnou rezervou aby se nepodpálily, kdyby si sedly..) samozřejmě nový olej, náplň v chladiči, svíčky. Po nastartování motor klepe, poprvé jsem myslel, že je to vůlemi na ventilech, tak jsem to projel a bylo to rozházené, ale po nastavení je to podobné, když si odmyslím, to klepání, tak jde motor pěkně, jinak jede to, zátah to má, to klepání mi připadá, jakoby šlo z 5 nebo 6 válce ale těžko říct.. po zahřátí se to možná malinko zhorší.

Zkoušel jsem jestli jedou všechny válce odpojováním od rozdělovače a ten 6 skoro není poznat když ho odpojím, ale když jsem odpojit dva jiné válce, tak už znát byl (svíčka opálená a mokrá nebyla, tak snad maká). Mohlo by to dělat i nastavení časování?

Fakt už nevím, ale ze shora už asi není moc co vymýšlet...

Kdybyste měl někdo nějaký typ, nebo pokud by byl někdo z okolí Kolína (nemohu přivézt), a mohl by se na to podívat...

Tady je odkaz na video:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... ZYR0NlY1FB

Díky za rady. *thumbs up* - Postupně zkusím vše co jste mi radili a dám vědět.
Naposledy upravil(a) Fiend dne úte 22.11.2016, 8:26, celkem upraveno 1 x.

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

Pořadí kabelů by mělo být ok... jedině, že to časování by mohlo být o malinko jinak, ale těžko říct, je to tak jak jsme uznali nejvíce za vhodné...

Jinak hlavu jsem přenechal komplet odborníkům, takže ventily jsem tam osobně nedával, předpokládám, že snad bude vše ok. http://www.lounekwelding.com/

Nějaké foto hlavy před/po:
https://www.facebook.com/pg/starekary/p ... 5743547232

Kompresi jsem neměřil, určitě by to za pokus stálo, ale mělo by to reálný vliv na to klepání? Taky se mi zdálo, že se to hodně rychle zahřálo, chladič byl po 5 km fakt rozpálenej, teplota ukazovala někde nad 80, těžko říct, zda to bylo 90 či 100, (120 to nebylo :-) ), ale to už možná hledám chyby kde nejsou... v chladiči voda byla teplá, takže oběh funguje... a klepání se objevilo hned i za studena....

Jinak výfukový vodítka jsem kupoval nový, ostatní byly asi ok...

Kozzlik
hvězdička
Příspěvky: 67
Registrován: stř 15.10.2014, 13:53
Auto: W115, 220D, 1973 USA verze, automat, klima, okna..

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Kozzlik »

Nezdá se mi zvuk už při startování na tom videu... jak kdyby to o něco zakopávalo...když vyndáš svíce u všech válců a protočíš startérem je vše plynulé?

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

No, mě to právě až tak moc při tom startování nepřipadá, tady je video z úplně prvního startu (ještě nebyly ventily správně nastavené), ale klepalo to stejně... Na videu je slyšet jak se to chovalo při dlouhém startování.

https://www.facebook.com/pg/starekary/v ... e_internal" onclick="window.open(this.href);return false;

Kdyby si to nějak "škrtalo" o svíčku, tak by to na ní muselo být znát ne?, ale určitě to zkusím *thumbs up*

Je pravda, že jeden jeden válec byl trochu potlučenej, asi tam kdysi vypadla keramika ze svíčky, a byl to právě ten zadní, myslim že 5. Ventily se srovnaly ale v válci to potlučené trochu zůstalo, jenom jsem se snažil ty ostré hranky trochu strhnout, ale narážet by to nikam nemělo :-)

P.S: teď když jsem si pustil to video, tak tam to klepání při startování asi slyším :) takže zkusím test bez svíčky a uvidíme

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1378
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od zaibatsu »

Jeden nápad na dlouhou ruku, ulomený překlad na vačce?

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

Díky za typ, ale nemyslím si - hlavu komplet rozebrali a vše co bylo potřeba se repasovalo...

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od AndréW115 »

Já budu úplně fabulovat - nedávno jsem dával "nový" motor 200D a po nastartování to klepalo úplně stejně a ten kovový zvuk šel z motoru. Nakonec to byl silentblok na převodovce, dával jsem preventivně nový, který měl asi trochu jiný tvar klepal do držáku. Vrátil jsem tam starý a je ticho....

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

No bylo by to zajímavé, ale moc se mi to nezdá o:-) Jak bych poznal kdyby to bylo takovéto kluzné ložisko na klikovce? Je na to nějaký fígl, nebo prostě rozebrat?

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od kejb »

Tohle pravidelný klepání, který (alespoň dle videa) má stejnou frekvenci jako otáčky motoru, takže by to mohlo být součástkami s tím spojenými.
To že se to zhorší za tepla bych přičítal řidšímu oleji.
Hele a ten motor šel před tím dobře? , písty, ojnice, klika - na to nebylo saháno?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od fíkus »

Změřit tlaky, zejména ten šestý válec. Když jsi s tím jel, jak to jede? Jaký je předstih? Když to natočíš studený, a po 10 sekundách vypni, jsou všechny výfukové větve stejně teplé? Do sání/výfuku to nestřílí? A jak šel motor předtím? Rozvody jste nastavili exaktně podle továrního nastavení nebo podle vaší logiky?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od fíkus »

Pro kontrolu - kolik jste nastavili vůle ventilů?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od fíkus »

Tenhle motor musí jen ševelit a na volnoběh se ani nehne, tenhle sebou hrká docela dost.

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

Fikus - díky za věcné podněty *thumbs up* (díky i všem ostatním!)

vůle - na štítku je pro výfuk 0,2 a pro sání 0,08. Tím, že je to celé nově smontované, nastavil jsem malinko více (po konzultaci s firmou, která mi to dělala - říkali že radši trochu víc, než kdyby si to sedlo), takže reálně to je teď tak 0,21 a 0,1.

Co se týče rozvodů - nastavení předstihu - dával jsem sem dotaz, mám staženou všechnu možnou dokumentaci, kterou se mi podařilo získat a nikde jsem přesnou hodnotu nedokázal vyčíst (ona ta přesnost nastavení aspoň podle mě také nelze na "setinu milimetru", ale nastavili jsme asi tak 5-7°, ale jak píšeš, je to tak jak jsme uznali za vhodné, určitě by s tím šlo trochu štelovat. Jinak jediné co se nastavovalo, tak ryska hlavy s 0° na klice, nic víc... (a je tam taková vůle, že asi dokonale přesně to nedám, ale to snad ani nemůže mít vliv...)

"Hrkání" mohou způsobovat i silentbloky, ty jsem neměnil...

Co se týče původního stavu, je to složitější a to je problém. Auto jsem koupil s tím, že je potřeba vyměnit těsnění pod hlavou (majitel ho už měl koupený + hromadu dalších dílů), ale nedostal se k tomu. Motor šel, ale žádná hitparáda, nicméně jsem se s tím projel, moc jsem to nedráždil, (kvůli oleji ve vodě - nebo obráceně), pak při nakládání mi ten motor už přišel dost divnej, no a potom jsem se do toho pustil, takže moc velké srovnání nemám... na spodek sem nesáhl - to si nechávám jako poslední řešení, protože to už nemůžu dělat v garáži.. :( (taky mě napadlo, že by to mohlo být to kluzné ložisko na ojnici, ale chtěl bych to mít nějak podložené, než se do toho pustím)

Jinak auto jsem převezl do jiné garáže a motor tah má, ale ono to nějaký koně má, tak těžko říct na kolik % to jede, ale chcíplí to nebylo..

Mluvil jsem s kamarádem, co mi to přivezl a shodli jsem se na tom, že motor šel celkem normálně až při nakládce, to začalo nějak klepat - že by nakonec na to opravdu měla vliv ta převodovka? =-o

Kozzlik
hvězdička
Příspěvky: 67
Registrován: stř 15.10.2014, 13:53
Auto: W115, 220D, 1973 USA verze, automat, klima, okna..

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Kozzlik »

na klice to skoro jistě nebude. KLikové ložisko se projevuje hlavně při přechodech (přidání a ubrání plynu) a v tu chhvíli znatelně zaklepe, ale takhle na volnoběh... to by muselo být totálně vydřené, aby to takhle klepalo. Spíš bych se soustředil na to, co se dělalo.. na hlavě by toho moc klepat nemělo, když jsou vůle udělané a vše bylo rozebráno. Co rozvody? jak ste nasazovali řetěz? nechali ste ho viset na háčku? nebo se to celé rozhazovalo? Když se vydnají svíce a otáčí se motorem pomocí třeba goly, je něco slyšet nebo cítit, že je někde větší odpor? To bude náká blbost :)

Kozzlik
hvězdička
Příspěvky: 67
Registrován: stř 15.10.2014, 13:53
Auto: W115, 220D, 1973 USA verze, automat, klima, okna..

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Kozzlik »

Ještě zkus vzít dloho tyč (tvrdé dřevo je ideální), přitiskni přes lalůček k uchu a přikládej na jednotlivé části motoru. Tak celkem bezpečně určíš místo, odkud klepání vychází.
Odpovědět