Karburátor SOLEX 4A1


Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Karburátor SOLEX 4A1

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec kolegové, potřebuju pomoct se solexem v mé 250ce. A to konkrétně se zapojením karburátoru SOLEX. Je na něm zřejmě vodní chlazení, na něž se přivádí napětí??? Je tam 12V a jeden kabel, druhý je zřejmě kostra - je to spínané plus, nebo trvalé? Abych to mohl změřit a nezničil karbec.

Druhé -jsou tam dva nějaké uzavírací ventily, každý má 2x kontakt. Jsou na dvou káblech paraelně - hnědý a zelený - JE JEDNO POLARITA?


PS: nemá někdo podobnej benzin 250ce, třeba 280, kde je solex a mohl by pomoci fotkama?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) tomakecTD dne ned 24.04.2016, 12:10, celkem upraveno 1 x.

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od kolouch »

osobně doporučuju tuhle věc odšroubovat a velkým obloukem
zahodit. následně nahradit "normálním" karburátorem.
dávali jsme tam z 6ti válc. amerik. nebo koupit vstřikování
( EFI vložku ). pokud mermomocí chceš dávat dohromady
stávající tak k němu mám werkmanual,ale nevím jak to dát sem. :(

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od tomakecTD »

Vím, vím chlape co je to zač neboj četl jsem si o tom dost 007 Je to pěknej hajzl. Ale má málo najeto a je plně funkční, je to celkem vzácnost, proto jsem do toho taky šel. Zkus to poslat na tomakec@seznam.cz .... :) Díky kdyby to šlo.

Přemek
hvězdička
Příspěvky: 175
Registrován: stř 06.08.2008, 7:36
Auto: W123/280, C124/320CE, S210/E320 4M, S202/240T
Bydliště: Praha východ
Věk: 41

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od Přemek »

Tomakec: Ahoj, ty hadice jsou na ohřev karburátoru, to velké na levo je ovládání sytiče a ty dva hajzly ve předu jsou ventily na odpojování paliva - když sepneš klíček, tak by se otevírají. Pro Tvůj klid: tím co je zde na fotce se vůbec nemusíš trápit, protože to asi bude fungovat. Každý si ze začátku myslí, že trabl je jen v nějaké blbosti nebo seřížení. Většinou to ale blbne kvůli tomu, že jsou vymačkaná lůžka a že je celý karburátor zkroucený a přisává vzduch - psal jsem to tady už stokrát. Každý si tím musí projít sám aby zjistil, že oprava nebo "seřízení" karburátoru je k ničemu. Mě to trvalo tři roky. Tu knížku co má Kolouch jsem přečetl celou!!! Složil jsem od šroubku TŘI karburátory - ani jeden nefungoval, protože byly vyběhaný...

Pak jsem to vyhodil a koupil Weber 38 DGAS v kitu, který se jen namontuje a najednou vše funguje. Po třech letech jsem zjistil, že auto bez problémů startuje, má volnoběh a dokonce necuká při akceleraci...

Tady je jeden: s poštovným, clem a DPH to sice bude za pár dolarů, ale budeš mít navždy pokoj.

P. S. Mám teď připravenou komplet přestavbu na EFI a až to dokončím, tak ten můj karburátor bude na prodej :)

Přemek

Zdeno
hvězda
Příspěvky: 1478
Registrován: ned 07.03.2010, 21:57
Auto: W201 + W202 + W124 + e46
Bydliště: V Pelhrimove u krematoria
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od Zdeno »

http://aukro.cz/zavodni-karburator-webe ... 28697.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od tomakecTD »

To na levo je ovládání sytiče?? Je tam přiveden jeden drát z kabeláže, ten má za úkol co? Jelikož já právě tento drát tam nemám a nevím, jestli tam někde je 009 Jinak chlapi, já doufám, že to pojede i s tím solexem, mám to na veterána, bude mi stačit, když s tím ujedu 1000km za rok max. Má to poctivejch 250tis najeto, mohlo by to ještě vydržet. Starty jdou v poho, volnoběh taky, vytočit jde a běží na všech 6.

Přemek
hvězdička
Příspěvky: 175
Registrován: stř 06.08.2008, 7:36
Auto: W123/280, C124/320CE, S210/E320 4M, S202/240T
Bydliště: Praha východ
Věk: 41

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od Přemek »

Ahoj,

už si to přesně nepamatuji, ale myslím že od sitiče to vede do teplotního čidla na hlavě motoru.

Přemek

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od tomakecTD »

Že by to vedlo tak složitě přes celou kabeláž a palubní desku na druhou stranu? Mno muselo se to všecko dělat stejně, ne? Já mám ten motor 95kW a byl tam taky 95kW. Není to ten novější model.

Jinak - mám tam kabeláž na kontrolku opotřebení brzdových destiček - a je to na obou stranách odpojené, nevíte proč?

A ještě viz obrázky - to netuším, kam mohlo být zapojeno, nevíte? je to na straně baterky a kabeláž ke karbecu je zvlášť jinde. Toto nepatří "nikam" *jokingly*
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od tomakecTD »

Pánové prosím nebyl by někdo ochotný mi pomoct s tím jedním kabelem ze solexu? Ten jeden drát vedoucí k ovládání sytiče? Na té svorkovnici hned z boku? Potřeboval bych vědět odkud kam má vést. Kam ho napojit.

Nebo kdyby někdo měl a mohl oscanovat manuál nebo cokoli k 250ce, hlavně elektro/karbec. Byl bych moc vděčný.

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od kolouch »

koukni sem - http://www.e30.de/solex/anleitungen.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od Přemek Doležal »

Sytič je vyhříván dvěma způsoby : vodou z motoru + elektrikou. Změř odběr na studeném motoru při tapnutém zapalování, a zjistíš, zda tam jde napětí, a zda je el. vyhřívání v cajku.
Ta cívka, do které jde drát na obrázku vpravo, je uzavírání volnoběžné trysky - aby nedocházelo k samozápalům po vypnutí klíčku.
Stačí zapnout klíček, sundat z cívky konektor, zaškrtat s ním o kontakt, a v cívce musí cvakat - tikat. tiká = ok.
:stern:

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od tomakecTD »

Pánové, děkuji moc! :) Ještě jedna věc. Je tam vyhřívání sytiče, uzavírací ventil 2x a nad tím s červenou bužírkou?? Tam vede taky plus 12V. Měl by to taky být nějaký elektromagnetický ventil.

Já právě nemůžu nic měřit, protože mám v kastli 240d na kabeláži z 250 (ikdyž teoreticky můžu). Budu tam teprve vracet ten motor 250 tak si chci vše ověřit a zjistit co je co, jestli to funguje, atd.

Schwimmerkammerbelüftung - Umschaltventil 12V. elektromagnetisch " Ti82 " / = Rundstecker DB

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od Přemek Doležal »

červenej drát je vždy napětí = + 12V
Měřit můžeš i kdyby byl motor ve Velorexu, karburátor musí fungovat vždy.

vitek.k
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21.04.2011, 12:19
Auto: W123 250

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od vitek.k »

Když tady čtu, jak tyhle karburátory všichni dávají z aut pryč, tak mě napadlo, jestli někdo náhodou nemá přebytečný Solex 4A1 z 250, 95kw (M123.920)?

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Karburátor SOLEX

Příspěvek od tomakecTD »

Ať to nepíšu do schématu el zapojení 250. Ale přímo k solexu. Motor jde vytočit, někdy chytá hned, někdy ne, někdy divně, hooodně kouří, postřeluje do sání i výfuku. Před demontáží vše ok. Nové svíčky, palec rozdělovače, víko rozdělovače, svíčky. Co dál?

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět