volant s airbagom a bezpečnostné pásy

Odpovědět

Autor tématu
kocur_82
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: ned 03.05.2015, 6:23
Auto: w123 230

volant s airbagom a bezpečnostné pásy

Příspěvek od kocur_82 »

Zdravím Vás,
chcel by som sa miestnych znalcov spýtať na volant v mojej w123 230CE, je to r.v. 1983 a z datakarty som zistil, že vo výbave mala aj airbag vodiča (kód 442). Už keď som ju kúpil tak mala volant ako na priloženej fotke s nápisom airbag, ja som ale nikde na nete a ani na živo takýto volant vo w123 nevidel, auto si dávam do pôvodného stavu a preto som sa chcel spýtať či sa takýto volant do w123 vôbec dával, pripadá mi modernejší.

Ďalej mám na predných sedačkách problém s bezpečnostnými pásmi, ani na jednom z predných sedadiel nejdú zapnúť, časti idú do seba len veľmi ťažko nasilu a keď ich aj nasilu zatlačím tak držia, ale neozve sa to typické cvaknutie keď zapadnú do západky, uvoľniť sa dajú len nasilu vytiahnutím, nie klasicky pomocou červeného tlačítka. Aký problém s nimi môže podľa Vás byť? Už som si aj myslel, že je auto nejaké skladačka, že niekto začal vymieňať pásy, samcov vymenil a samice nechal pôvodné, ale na zadných sedadlách sú presne také isté a normálne fungujú.

Vopred vďaka za odpovede a nápady.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: volant s airbagom a bezpečnostné pásy

Příspěvek od Přemek Doležal »

1. po demontáži volantu na zadní straně zjistíš, z čeho vlastně je.
2. stejně tak pásy - asi nějaká stavebnice. Na pásech dole je přišitá látková cedulka, a na ní je datum výroby.
např 12.05.85
Mě připadá, že jsou to novější pásy .- 124, 201,....

Autor tématu
kocur_82
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: ned 03.05.2015, 6:23
Auto: w123 230

Re: volant s airbagom a bezpečnostné pásy

Příspěvek od kocur_82 »

Tak ten volant by podľa všetkého mal byť OK, nakoniec som našiel fotku iného w123 z roku 83, kde bolo popísané, že volant s airbagom s tým kódom by mal vyzerať tak.

Z čoho ale nie som veľmi múdry sú tie pásy, ktorá časť na páse je ten zámok, ktorý by som mal vymeniť?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: volant s airbagom a bezpečnostné pásy

Příspěvek od jose »

Ten volant s airbagem máš originál, krása, takhle vypadaly první ročníky.
Odpovědět