Vibracie z prednej napravy


Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Ahoj,

otvaram dalsiu zo serie tem, nech je o com diskutovat :)

Po prehodeni na letne kolesa (vtedy este na 18") mi zacal vibrovat volant. Kolesa som nechal niekolko krat prevazovat, vymenil a kupil som nove letne pneu a zase som ich prevazoval. Po kazdom z tychto zasahov sa charakter vibracii trosku zmenil, ale v principe nezmizol. Tak som vymenil predne loziska a cele brzdy (platnicky + kotuce). Bez efektu. Tak som ho vzal do MB a tam mi zase len prevazili kolesa :)

Co pomohlo najviac, bola vymena za druhe kolesa (245mm 18" --> 235mm 17"). Musim povedat, ze po tomto zasahu uz vibracie su takmer nebadatelne pri priamej jazde. Avsak stale sa vracaju pomerne silne pri brzdeni.

Mate v rukavoch nejake tipy? Moj by bol jeden - capy. Chystam sa to overit. Prekvapuje ma, ze to by ale nezistili sami v MB.

S pozdravom,
Bernard

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

A aby som nieco povedal k tym samotnym vibraciam. Objavuju sa pri roznych rychlostiach v rozmedzi od 60 do 140 km/h. Po kazdej zmene, ktoru som vykonal v ramci badania sa intenzita vibracii zmenila a takisto aj rozsah rychlosti, pri ktorych sa objavovali.

Ked boli horsie chvilky, tak to bolo citit v celej karoserii, inokedy len vo volante. No a pri brzdeni vzrastli niekolkonasobne.

Diky ;-)

Bernard

tengi
hvězdička
Příspěvky: 79
Registrován: ned 06.03.2011, 19:54
Auto: S124 300D+W115 220D+TDI ,ale určitě ne Škoda
Bydliště: Čestice

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od tengi »

Mohla by to být házivost kotoučů.Už se mi to stalo a zopakoval jsem si automechanickou učebnici.Očistil jsem před montáží kotouče náboj rozbruskou s dráťákem a pomohlo to.Jestli máš k dispozici magnetickej stojánek s hodinkama,tak můžeš vyzkoušet,na co vlastně ten kotouč(a kolo)dáváš.Člověk se někdy diví.U nových kotouču se dá pouze toto zanedbat a také se to často děje.Pak to může být také levnýma aušasama z výroby,ale o tom nemá cenu psát,to už tady každej z fóra zažil na vlastní kůži.Je ale zajímavý-všiml jsem si,že čím novější typ nápravy,tím je toto vše znát nějak víc...Protože se všude výrobci snaží snížit neodpruženou hmotu... :(

ruscansky
hvězdička
Příspěvky: 151
Registrován: sob 20.06.2009, 23:34
Auto: Mercedes Benz W140 300TD 1997(FB:William Benzie)
Bydliště: HUMENNE- Slovensko
Věk: 39

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od ruscansky »

ahoj..mam tiez ten isty problem. trasie mi s autom nad 120kmh priam cele auto vibruje. kolesa som dal vyvazit a komplet vymena capov, tycky stabil., tycky riadenia, ten tlmic co je na riadeni. vsetko vymenene v MB - Prešov. no s autom to neprestalo. v MB povedali ze to je kotučami. su vraj prehriate.

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Brabus63 »

křivé kotouče většinou kopají do brzdového pedálu při brždění

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Komplet nove brzdy mam aj s kotucami od Zimmermanna. Nepomohlo. Uvidime, co povie MB v Bratislave buduci tyzden.

@ruscansky: Aky rozmer maju Tvoje kolesa?

Bernard

Lukáš Labaj
hvězdička
Příspěvky: 168
Registrován: stř 19.11.2008, 14:19
Auto: Mercedes benz W 140 500SE
Bydliště: Opava
Věk: 42

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Lukáš Labaj »

Nesvítí Ti kontrolka ABS, nevím zda to má souvislost ale mě blbne ještě jedno čidlo a při brždění to kope víc. Kotouče jsou OK. Jinak mě taky jdou při jízdě trošku vibrace a kola jsem vyvažoval.

Ráďa
hvězdička
Příspěvky: 141
Registrován: pon 28.07.2008, 14:08
Auto: LC100 4.2TD w140 500sel
Bydliště: Ostrava
Věk: 41

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Ráďa »

Nekonečné vyvažování kol (obvyklá rada okolí) a nová táhla s kloubem či pomocné páky řízení nebo tlumiče řízení atd atd nepomůžou !!! Ložiska byť už nejsou ideál, ale tam taky ne. ... Je třeba: 1) nové kotouče (20% zlepšení) 2) horní hliníková ramena kde je vůle (80% zlepšení). Paradox je, že druhý bod na STK na třasadlech nebo tak vůůůbec nepoznají. Pak bude mamutík jezdit opět, jak se na S-klasse sluší a patří

LukášLabaj: ABS (většinou bordel v pouzdrech od čidel) nemá vliv na klasické kopání při normálním brždění, kotouče na první pohled vypadají OK, ale nebývají. Pak to chodí v těch vůlích od ramen a šmechtá se čím dál víc.
Naposledy upravil(a) Ráďa dne pát 14.10.2011, 0:29, celkem upraveno 1 x.

ruscansky
hvězdička
Příspěvky: 151
Registrován: sob 20.06.2009, 23:34
Auto: Mercedes Benz W140 300TD 1997(FB:William Benzie)
Bydliště: HUMENNE- Slovensko
Věk: 39

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od ruscansky »

[quote="bernard"]Komplet nove brzdy mam aj s kotucami od Zimmermanna. Nepomohlo. Uvidime, co povie MB v Bratislave buduci tyzden.

@ruscansky: Aky rozmer maju Tvoje kolesa?

235/60R16. continental

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Tak po navsteve v MB mudrejsi velmi nie som.

Dali ho na brzdu a zistili ovalitu kotucov. Kedze su nove, tak zrejme mohli byt zle nasadene (neoskriabana hrdza a pod.)

V takom pripade mi ale nesedia nasledovne veci:
- volant jemne trasie aj bez brzdenia
- vymena brzdovych kotucov nemala taky vplyv na charakter trasenia ako zmena pneumatik a vyvazovanie (asi 6x); triaslo to podobne aj na starych kotucoch.

Nechal som ho predtym skontrolovat v jednom mensom nemeckom servise a tam mi vraveli o capoch. Kam ho teraz zaveziem? Bud do prveho servisu na zhodenie kotucov, alebo do druheho na vymenu capov? :) Asi najblizsie dni riesim tuto dilemu.

Bernard

Lukáš Labaj
hvězdička
Příspěvky: 168
Registrován: stř 19.11.2008, 14:19
Auto: Mercedes benz W 140 500SE
Bydliště: Opava
Věk: 42

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Lukáš Labaj »

Tuším, že máme stejný problém, když tak pak písni co si zjistil. :stern:

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Ak na to budem mat cas cez vikend, tak skusim zhodit predne kotuce a pozriem sa na to, ako boli nasadene. Naozaj ci tam boli necistoty, alebo hrdza, ktora by vychylila kotuce z idealnej roviny.

Dam vediet.

Bernard

Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Mamut »

a co takhle predni ramena? vymena?

malcUm
hvězdička
Příspěvky: 188
Registrován: pát 01.08.2008, 10:21
Auto: ex W140 S500L, r129, e38 740iL, 300c hemi
Bydliště: Slaný
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od malcUm »

Mamut: uz jsi neco koupil?

Lukáš Labaj
hvězdička
Příspěvky: 168
Registrován: stř 19.11.2008, 14:19
Auto: Mercedes benz W 140 500SE
Bydliště: Opava
Věk: 42

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Lukáš Labaj »

No mě to začlo dělat a už tam kotouče byly a bylo to ok. Já bych se spíš klonil k horním ramenům, nebo něčemu na nápravě.
Odpovědět