Mekky brzdovy pedal


Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od petrfin »

Brzdovy pedal je mekky, zabira az na konci. Nechal jsem to odvzdusnit, vzduch tam ale nebyl. Bylo mi doporuceno ze je to brake master cylinder. V cestine to bude asi brzdvy valec. Koupeno, vymeneno, zase odvdusneno, ale brzdovy pedal je porad mekky. Mechanic doporucil zkontrolovat ABS. Co myslite>? Dekuji.

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od zadek524 »

A než se stalo, že pedál změknul, proběhnul na autě nějakej zásah do brzdového systému, nebo to tak zničeho nic?

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od petrfin »

Asi pred 2 lety jsem vymenil kotouce a desticky. Od te doby jsem urcite najel pres 2000 mil a auto bylo v poradku. Z niceho nic pedal zmeknul.
Ale asi pred pul rokem, asi v dobe kdy ten pedal zmeknul, jsem rano nastartoval. Bylo mokro, mozna trosku prselo, ale vyjedu z rady, pomalu a hned brzdim. Slysim zvuk, rikam si co to je? Pak mi doslo ze to bylo ABS. Spinalo se zbytecne, jel jsem hrozne pomalu. Tak si rikam, kdyby s ABS bylo neco spatnyho, mohlo by to zpusobit mekky pedal?

Doli
vycházející hvězda
Příspěvky: 826
Registrován: stř 18.09.2013, 8:01
Auto: W126,W168,W219,W638,W212, W221, W246
Bydliště: Tišnov
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od Doli »

Zkontroluj jestli nemáš zatuhlý některý třmen, občas se to stává, že potom tím jak se destička musí při brždění přibližovat z velké dálky, je pedál měkký - třmen pruží místo aby chodil na plovoucích pístcích.

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od petrfin »

ABS to neni. Zjistil jsem kdyz ten pedal naslapu, tak asi na osmy slapnuti to zacne brzdit dobre. Pekne nahore a silne. Uplne to vypada ze je tam vzduch. Ale jen tak z niceho nic jak by se tam ten vzduch dostal? A ze by ten blbec mechanik co menil ten valec nevedel jak se odvzduznuje W140? To by nebylo prekvapeni, tady na Key Westu zije hrozne idiotu.

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od petrfin »

Zjistil jsem ze mam uplne sjety zadni brzdovy desticky (ty kotouce a desticky jsem pred tim menil jen na prednich kolech). Myslite ze ten mekky brzdovy pedal zpusobuje toto?
Dekuji

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od enougher »

Já bych nechal změřit kapalinu
Taky jsem se kdysi divil

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od zaibatsu »

Nevím, co by na tom mohl udělat špatně. W140 je podle mě stejná, jako všechna auta z té doby. Resp. Rozdílný postup je podle mě u SBC. Já jednou zažil na w115, že sundali brzdiče a prohodili pravý za levý. Odvzdušňovák byl dole... Samozřejmě to nemohli odvzdušnit.

Je nějaký rozdíl mezi tím, když je to čerstvě odvzdušněné a když je to po několika hodinách? Nejsou na hovno odvzdušňováky? Skřípnutá hadice co chytá luft? Ubývá kapalina? Poblité pístky od kapaliny?

petr W123 240 D
vycházející hvězda
Příspěvky: 946
Registrován: pát 01.08.2008, 0:09
Auto: W202 250TD, bylo W123 240D
Bydliště: UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Věk: 47

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od petr W123 240 D »

Já si myslím že je to špatně odvzdušněné.Nalít kapalinu až po vrch že přetěká a pěkně znovu odvzdušnit.A dolívat pořád kapalinu do vrchovata.Tím bych začal.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od Přemek Doležal »

zaibatsu píše:Nevím, co by na tom mohl udělat špatně. W140 je podle mě stejná, jako všechna auta z té doby. Resp. Rozdílný postup je podle mě u SBC. Já jednou zažil na w115, že sundali brzdiče a prohodili pravý za levý. Odvzdušňovák byl dole... Samozřejmě to nemohli odvzdušnit.

Je nějaký rozdíl mezi tím, když je to čerstvě odvzdušněné a když je to po několika hodinách? Nejsou na hovno odvzdušňováky? Skřípnutá hadice co chytá luft? Ubývá kapalina? Poblité pístky od kapaliny?
Tak to by ses divil....moje zkušenost :
Starý 202 a 208,..... po výměně kapaliny a nekolikerým odvzdušnění -dlouhej krok pedálu. =-o
Bez plničky kapaliny a diagnostiky jsi mrtvej Homolka. :'(

mercedes140
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18.04.2017, 19:06
Auto: mercedes w140

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od mercedes140 »

Zdravím Vás,
Mám rovnaký problém, a to mäkký brzdový pedál,
MB W 140 320 SE r.v. 1994, ASR,
Po odvzdušnení je pedál tvrdý, ked naštartujem pedál padne na podlahu a je mäkky,
menil som hlavny brzdový válec, a mam pocit ako keby bolo stale zavzdušnené ABS, stale počujem že v nom niečo švrliká, ako keby tam bol vzduch,
Da sa to nejako odvzdušniť aj bez diagnostiky?

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od zaibatsu »

Přetlakovou plničkou, jak psal Přemek.

David8
hvězdička
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:14
Auto: S124 300TD; S211 320CDI V6
Bydliště: Praha
Věk: 40

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od David8 »

Ahoj. Mam taky problem z mekkym pedalem. Probehlo kriticky brzdeni na krev do zastaveni a od ty dobry pedal mekkej, auto brzdi, az kdyz je pedal dole, naslapat nejde. Pri vypnutym motoru se naslapat da, ale pri podrzeni se pomalu propadne. Kde hledat zavadu?

mercedes140
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18.04.2017, 19:06
Auto: mercedes w140

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od mercedes140 »

Ahojte

Pretlakom v nadržke s brzdovou kvapalinou to nejde odvzdušniť,
pedál je stale rovnaký, po odvzdušnení pri nenaštartovanom motore je pedál tvrdý a po naštartovaní motora pedál zmäkne a padne na podlahu
pretlak v nádržke nepomohl vôbec, je to bud blbosť, alebo to pomáha na iné modeli áut, ale určite to nepomáha na MB W140,

Dá sa to odvzdušniť aj bez diagnostiky ???
Má niekto skúsenosť ako sa to dá odvzdušniť ??
Vie tu niekto poradiť??
Má niekto nápad radu ako to odvzdušniť??

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Re: Mekky brzdovy pedal

Příspěvek od petrfin »

Tak ja jsem tam mel nekde vzduch. Nevim jak se tam pred rokem dostal, jestli tenkrat brzdovej valec odesel, ten jsem nechal vymenit ale vzduch tam byl porad. V Miami to odvzdusnili a brzdy jsou v poradku.
Opravdu nerozumim proc tady na Key Westu nikdo neumi odvdusnit W140.
Odpovědět