G na STK


Autor tématu
pepas
hvězdička
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:40
Auto: MB W639
Bydliště: Jablonec n/N
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

G na STK

Příspěvek od pepas »

Tak mne jen napadlo jak bojujete na STK, co rikaji na ramy,lemy,naslapy atd?

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: G na STK

Příspěvek od zadek524 »

Já mám naštěstí zelený Véčkový cedule. Navíc vše tak, jak to bejt. :)

Ale čekám, kdy mi vyzujou ze všeho, co píšeš, Lanďáka. To už pak asi nebudu mít důvod, ho dál provozovat. Ještě to mám na rok a půl, kdybych to měl při příští STK všechno zahodit, to by bylo pak po 13 letech vlastnictví auta, to bych nevydejchal a prodal ho. Stejně uvažuju dobudoucna, že ho nahradím, už je to přecijen dědeček.

Gfun
hvězdička
Příspěvky: 117
Registrován: ned 21.11.2010, 12:58
Auto: G300td
Bydliště: Nymburk
Věk: 60

Re: G na STK

Příspěvek od Gfun »

Moje zkušenost na místní stanici byla asi taková: Emise celkem dobrý, ale pa to začalo. Pane ty tlumiče jsou špatný houpe se to jako parník, Hm no ale jsou tejden starý a originál, nebude to tím že je to offroud a má delší zdvihy než jste zvyklý. No ty kola to není podle techničáku, hm ale napsaný tu jsou, to je překlep tyhle auta na takových gumách nikdy nejezdily. No ale já tu vidím 265/70 16. To je určitě špatně, no tak se nato vyserte a já pojedu jinam na tohle nemám náladu, poslouchat nějaký vaše doměnky. No to ne už to je skoro hotový a mám vás v systému, ještě dáme brzdy a jestli to bude brzdit tak to projde, nechápu jak jestli to bude brzdit, no dáme to na válce a uvidíme. Na dvouválcový brzdě to bude problém to je stálá čtyřkolka. No a co to musí dát. No já myslím že ne, tady to navíc píšou v manuálu že to ani nemáte zkoušet. No to je německy a to mně nezajímá. Myslím že by jste to neměl dělat, mohlo by to být drahý. Pak se stalo něco čemu nerozumím a je mi to jedno. auto vyskočilo z válců ručičky na měřákách zůstaly v nečitelnu, z přístroje se ozýval zvláštní nepěkný zvuk. No to je asi blbě co, vícekrát sem nejezděte když víte že to takhle nejde. No dobře, od té doby jezdím na stk jinam kde dělají i náklaďáky a bez potíží.
ale je fakt že nemám žádný off doplňky, rámy atd.
Nejblíž není vždycky nejlíp.Všechno je o lidech.
P

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: G na STK

Příspěvek od kolouch »

to mě docela děsí. a co třeba pevnostní nárazníky s navijákama.
na K30 jsou třeba dva. to v budoucnu nepůjde přes STK ?
koukal jsem po netu a nic kloudnýho nenašel.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: G na STK

Příspěvek od fíkus »

zadek524 píše:Já mám naštěstí zelený Véčkový cedule. Navíc vše tak, jak to bejt. :)

Ale čekám, kdy mi vyzujou ze všeho, co píšeš, Lanďáka. To už pak asi nebudu mít důvod, ho dál provozovat. Ještě to mám na rok a půl, kdybych to měl při příští STK všechno zahodit, to by bylo pak po 13 letech vlastnictví auta, to bych nevydejchal a prodal ho. Stejně uvažuju dobudoucna, že ho nahradím, už je to přecijen dědeček.
To mi řekni čím nahradit LC 80? Snad LC 105? To ale nemá stálou 4x4... Osmdesátka je stroj.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: G na STK

Příspěvek od fíkus »

Gfun píše:Moje zkušenost na místní stanici byla asi taková: Emise celkem dobrý, ale pa to začalo. Pane ty tlumiče jsou špatný houpe se to jako parník, Hm no ale jsou tejden starý a originál, nebude to tím že je to offroud a má delší zdvihy než jste zvyklý. No ty kola to není podle techničáku, hm ale napsaný tu jsou, to je překlep tyhle auta na takových gumách nikdy nejezdily. No ale já tu vidím 265/70 16. To je určitě špatně, no tak se nato vyserte a já pojedu jinam na tohle nemám náladu, poslouchat nějaký vaše doměnky. No to ne už to je skoro hotový a mám vás v systému, ještě dáme brzdy a jestli to bude brzdit tak to projde, nechápu jak jestli to bude brzdit, no dáme to na válce a uvidíme. Na dvouválcový brzdě to bude problém to je stálá čtyřkolka. No a co to musí dát. No já myslím že ne, tady to navíc píšou v manuálu že to ani nemáte zkoušet. No to je německy a to mně nezajímá. Myslím že by jste to neměl dělat, mohlo by to být drahý. Pak se stalo něco čemu nerozumím a je mi to jedno. auto vyskočilo z válců ručičky na měřákách zůstaly v nečitelnu, z přístroje se ozýval zvláštní nepěkný zvuk. No to je asi blbě co, vícekrát sem nejezděte když víte že to takhle nejde. No dobře, od té doby jezdím na stk jinam kde dělají i náklaďáky a bez potíží.
ale je fakt že nemám žádný off doplňky, rámy atd.
Nejblíž není vždycky nejlíp.Všechno je o lidech.
P
Stálou 4x4 odbrzdí na režimu ruční brzda. Každé kolo zvlášť.

Gfun
hvězdička
Příspěvky: 117
Registrován: ned 21.11.2010, 12:58
Auto: G300td
Bydliště: Nymburk
Věk: 60

Re: G na STK

Příspěvek od Gfun »

to Fíkus
ale ne na dvou válcích, tam co jezdím teď to umí ale rozhodně to nedělají přez ručku. Předchozímu lemrounovi to dvakrát vyskočilo z válců a potom to strhnul. Pak už jsem ho s tím nenechal laborovat. Jo, ještě se pokusil dát na automatu "P". To už ale letěl z auta ven.
P

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: G na STK

Příspěvek od fíkus »

Gfun píše:to Fíkus
ale ne na dvou válcích, tam co jezdím teď to umí ale rozhodně to nedělají přez ručku. Předchozímu lemrounovi to dvakrát vyskočilo z válců a potom to strhnul. Pak už jsem ho s tím nenechal laborovat. Jo, ještě se pokusil dát na automatu "P". To už ale letěl z auta ven.
P
Já mám Tatru 138 a tam je zadní dvounáprava bez mezinápravového diferáku. Vždycky to zkouší jako bys zkoušel ruční brzdu, zkouší každé kolo zvlášť. Ono to ani jinak nejde 009

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: G na STK

Příspěvek od zadek524 »

Měřit se to může, cokoliv, jen nutno na druhé převodovce vyřadit na neutrál. Nebo se mýlím?

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: G na STK

Příspěvek od zadek524 »

Fíkus: Na obměnu LC80 myslím už několik let, nový auto už jsme před třema lety dokonce koupili, ale nakonec jsem řekl, že Lanďáka nedám. Nováček je prostě super kára, ale jinak takovej neohrabanej tupoun - Cadillac Escalade. Navíc si to auto nechci mrvit prasárnama, na který používám svýho starouše. :)
Já si myslim, že jedinej logickej nástupce je LC100. Sice už přetechnizovaná kára, ale uživatelsky dost podobná, samozřejmě lepší, ale finančně náročnější.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: G na STK

Příspěvek od fíkus »

zadek524 píše:Fíkus: Na obměnu LC80 myslím už několik let, nový auto už jsme před třema lety dokonce koupili, ale nakonec jsem řekl, že Lanďáka nedám. Nováček je prostě super kára, ale jinak takovej neohrabanej tupoun - Cadillac Escalade. Navíc si to auto nechci mrvit prasárnama, na který používám svýho starouše. :)
Já si myslim, že jedinej logickej nástupce je LC100. Sice už přetechnizovaná kára, ale uživatelsky dost podobná, samozřejmě lepší, ale finančně náročnější.
http://autobazar.hyperinzerce.cz/offroa ... ucky-kraj/" onclick="window.open(this.href);return false; to je stovka ale s tuhou nápravou a nemá tolik elektroniky a má myslím stejný motor jako LC 80 jen se zvýšeným výkonem. Vím že máš Caddy *thumbs up*

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: G na STK

Příspěvek od zadek524 »

Fíkus: Káru za 700 fakt nepotřebuju, zaprvé tolik nedám, nechci a takový auto by mě nebavilo... ;) To raději vydržím se svým věrným sluhou, dokud nevydechne naposled. Pak se buď něco najde, nebo si pořídim Pajero do kila jenom na práci a se slzou v oku se budu snažit zvyknout si... :D

Požadavek je:
- jednoduchý technicky
- silný, skvělý, prostorný, super, nejlepší, v automatu
- neshnilý, technicky dokonalý
- když řeknu, že za 400, to už budu investovat skoro víc, než se mi chce... ;)

Ale pozor, to zatím není akual, se svým nejlepším autem na světě ještě žijem. Držíme se za ruce a naše pouto zdaleka ještě nehodláme roztrhnout! :D

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: G na STK

Příspěvek od fíkus »

zadek524 píše:Fíkus: Káru za 700 fakt nepotřebuju, zaprvé tolik nedám, nechci a takový auto by mě nebavilo... ;) To raději vydržím se svým věrným sluhou, dokud nevydechne naposled. Pak se buď něco najde, nebo si pořídim Pajero do kila jenom na práci a se slzou v oku se budu snažit zvyknout si... :D

Požadavek je:
- jednoduchý technicky
- silný, skvělý, prostorný, super, nejlepší, v automatu
- neshnilý, technicky dokonalý
- když řeknu, že za 400, to už budu investovat skoro víc, než se mi chce... ;)

Ale pozor, to zatím není akual, se svým nejlepším autem na světě ještě žijem. Držíme se za ruce a naše pouto zdaleka ještě nehodláme roztrhnout! :D
Já to poslal jen jako příklad náhrady LC 80, i když podle mě nahradit moc ničím nejde. 007

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: G na STK

Příspěvek od Neny »

Ted bylo moje bývalé stříbrné 350GD na STK, s rámem, nášlapy, zahrádkou a stanem na střeše, a naprosto bez problémů...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
pepas
hvězdička
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:40
Auto: MB W639
Bydliště: Jablonec n/N
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: G na STK

Příspěvek od pepas »

Tak dnes TK a ok. uz zase ramy dle nejakeho narizeni nevadej :)
Odpovědět