Kutím doma čelovku

Odpovědět

Autor tématu
Lobista
hvězdička
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17.01.2014, 20:10
Auto: W201

Kutím doma čelovku

Příspěvek od Lobista »

Koupil jsem si dělnickou helmu. z číny jsem objednal 4 ks pětiWattových led diod a vyrábím helmu. Diody jsem pěkně zapasoval díky místu na hlavu a teď řeším napájení. Moje úvodní myšlenka byla dát tam nějakou baterii do dětského vozítka, ale je to těžký krám. Takže po posčítání napětí a dlouhém laborování s kapacitou jsem dospěl k tomu, že ideální by byla náhodná https://www.aku-shop.cz/aku-notebooky/1.10 baterie do notebooku. Našel jsem si 11V ale před objednáním mi došlo, že netušim jak to nabíjet. Nabíječku mohu koupit, ale nemám z PC zdroj a nevím jak to zapojit, aby to fungovalo. Je to samozřejmě lionka. Výsledkem by měla být obdoba svítivosti auta na dálkové

Je tu někdo kdo by mi dokázal poradit jak zkonstruovat zdroj nebo jak to pořešit:

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Kutím doma čelovku

Příspěvek od Volhovič »

Na běžky za tmy, kolo za tmy , práci za tmy, procházení podzemí atd atd mi slouží věrně a pořád dostatečně už asi 8 let Led Lenser čelovka
Na přilbu by šla dát taky... A nemusím nic vymýšlet. Světlo musí být v první řadě spolehlivý! Už proto bych ani nechtěl samodomo. A to jsem na spoustu věcí pankáč! Ale abych jel 10km lesem potmě, protože mi upadnul drát, to je o hubu. Ale hold je to pořád 1900,-

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: Kutím doma čelovku

Příspěvek od emc3250 »

Koupil bych clanky 18650, drzak a nabijecke. A pak s nima zachazel jako s tuzkacema...

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: Kutím doma čelovku

Příspěvek od K2 »

šel bych cestou emc3250.. si spočítej kolik jich budeš potřebovat a nech si udělat přímo sestavu ať to nemusíš nikde cvakat po jedné baterce a v avacomu ti k tomu dají i přesně trafo když vysvětlíš co přesně chceš - mám s nimi perfektní zkušenosti
https://www.avacom.cz/nabijeci-prumyslo ... 3-7v-liion
Odpovědět