Geometrie


Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Geometrie

Příspěvek od Fiend »

Ahoj, potřebuji pomoc s geometrií. Před půl rokem jsem jel na geometrii (preventivně) a za 6000 km jsem sjel obě přední pneu na vnitřní části. Šel jsem tedy geometrii reklamovat, servis to uznal, nicméně si nejsem jist, zda hodnoty opravdu sedí na moje auto a nerad bych oddělal ještě zimní. Mám E 220cdi, r.v.2001. První naměřené hodnoty, se kterými jsem do servisu přijel, prý byly katastrofální, nicméně jsem tak 5 let jezdil, pravidelně měnil 2 sady a kola byly naprosto v pohodě. V PC přesně neměl typ 220cdi, použil hodnoty z E 230 95-02 nevím jestli to mohlo být tím, více viz skeny.

Chtěl bych požádat, zda by někdo neměl správné hodnoty zejména pro sbíhavost.

Díky moc!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

hoky1985
hvězdička
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.01.2013, 19:30
Auto: ex w124 2.5d,w210 2.9td, W211 200cdi
Bydliště: Olomoucko
Věk: 38

Re: Geometrie

Příspěvek od hoky1985 »

Cau.
Mel jsem prakticky stejny problem. Servis si vzal 700 Kc a pneu zachvilku smetene na draty. Kazdopadne jsem to nereklamoval, protoze nepojedes znovu tam kde tomu nerozumi. Ostrileni veterani tady na foru mi poradily vymenu pruzin a po dalsi geo v jinem servisu bylo a je vse OK. *thumbs up*

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Fiend »

Péra mám dobrý, mě se jedná o to, jestliže to zku... a bude to jasně jejich vina, tak ať mi koupí nové pneu, já bych na tom najel ještě 2 sezony... musím vědět jak to má být správně, když to neví sami...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Přemek Doležal »

Problém nízkých aut je :
..... geometrii seřizovat na hodnoty Pro sportovní - nízký - podvozek.
A že ležej téměř všechny 210 na zemi jak mrchy, to je stará zkušenost. :'(
Sjeté vnitřní hrany gum = malá sbíhavost + příklon kola = negativní odklon.
Stará poučka praví, že správná geometrie je taková, která nežere gumy.
Já dodávám : taková, která je nežere, ale auto funguje.
Příklad :
W123 mělo vždy při razantní jízdě smetený vnější hrany P. gum
Tak jsem zkusili malinko menší sbíhavost, a hle,... hrany se nemetly, ale auto nezatáčelo. ]:->
1980

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Fiend »

Tak nízký to není :-) mám classic podvozek. Já jsem prostě IDIOT, že jsem do toho vůbec šel, když všechno bylo ok... idioti v autosalonu na primě tvrdili, že se to musí dělat pravidelně bla bla bla, tak sem si říkal, mám to 5 let, vyměnil jsem čepy, táhla, péra atd.. budu dávat letní, tak to nechám zkontrolovat a za blbých 6000km gumy v pr... taky musí mít ten servis nějakou zodpovědnost....

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Přemek Doležal »

Pravda je, že kdybych ti seřizoval geometrii, a tys přišel za chvíli se smydlenejma gumama,
...tedy pokud by byly smydlený Opravdu z tohoto auta, tak bych se k tomu asi postavil Jakochlap.
Přeměřil, a dohodnul se s majitelem. *thumbs up*

hoky1985
hvězdička
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.01.2013, 19:30
Auto: ex w124 2.5d,w210 2.9td, W211 200cdi
Bydliště: Olomoucko
Věk: 38

Re: Geometrie

Příspěvek od hoky1985 »

Ono taky druha stranka veci je, kdyz prijdes na geosku a servisaci nemuzou najit zadne parametry v PC nebo v nejake chytre knizce na ten tvuj typ auta, tak tam prece necpu hodnoty z jinyho. *stop* Nevim presne rozdily,to by ti urcite popovidal vice Premek ,ale nelze tam treba nacpat hodnoty z lehciho motoru a pod. Vzdyt to bije do oci .....hlavne ze maji za 20 min vydelano :-!
Kazdopadne napis jak to dopadlo,zajima me to. Dik :stern:

messy
hvězdička
Příspěvky: 178
Registrován: pát 10.04.2009, 15:26
Auto: C220 CDI, S203

Re: Geometrie

Příspěvek od messy »

Chlapi a kam v prahe ist na geometriu?

blueabyss
hvězda
Příspěvky: 1353
Registrován: pon 13.12.2010, 21:04
Auto: W211;ML 164;123 300D;123 240D;R230 500;W460 300
Bydliště: Pelhřimov
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od blueabyss »

Chodov?

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Geometrie

Příspěvek od Džejár »

Ještě, že v Brně víme, kam chodit.


Takový řeči miluju, at mi koupí nový gumy...


ke geometrii...

vyvážená kola
né 300let staré gumy, kdo ví jak skladované
uložení ramen - trpící přední silentblok u W210
pružiny ano, kontrola vizuální nic neznamená
třeba opravovaná miska pružiny - jiné navařené než z fabriky
čep ramene + řízení
ložisko kola
kdo ví, kdy a jak moc to bylo bouraný a opravovaný, jedna strana přetažená víc, druhá mín, klempíř to srovná na plechy, né na milimetry...

pak se hrnu na geo.

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Fiend »

Džejáre taková katastrofa to opravdu není (Takový řeči zase miluju já... "no jo co byste chtěl, je to starý, určitě bouraný a přetočený apod :-! ) Auto je pěkné, mám ho 6 rokem, když se něco podělá, hned to nechám udělat, nic netluče atd... (on sám říkal, že na nápravách není žádný problém). Pneu měli najeto tak max. 15 000 spíš 12000, naprosto rovnoměrně sjeté. Střídám 2 sady, vždy jedna odpočívá pověšená na zdi v garáži, auto není žádnej bastl, nebourané, serviska, prostě jsem po 5 letech chtěl udělat preventivní kontrolu, nic víc v tom není, zajel jsem do poměrně velkého servisu, bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Je blbý, že se pouští do věcí na které nemají.

Jinak dnes jsem mluvil s technikem. Ptal jsem se ho na odklony (protože jak jsem zjistil, u W210 to není asi jednoduché), on že je nešteloval, tak jsem se zeptal proč ne, že by teda mělo být seštelováno vše, na to už neodpověděl, respektive, že jsou ok (i když už v červených číslech)

Já na nových pneu netrvám, klidně ať mi dá stejně ojeté, ale nyní musím řešit nové, to jsou tak min. 3000 a to je drahá geoška, nevim, proč bych za jejich chybu měl platit já.

Jestli se to nevyřeší navrhnu mu jedno řešení. Pojedu do MB na geometrii, když nebude nyní nastavená správně, tak budu chtít od servisu zaplatit geometrii v MB + nové pneu. Když bude udělaná dobře (napodruhé *tired* ), tak to řešit nebudu. Jinak chtěl po mě vin, tak možná nakonec ty hodnoty získá sám... uvidíme, dám vědět.

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Geometrie

Příspěvek od 09medved »

messy píše:Chlapi a kam v prahe ist na geometriu?
já osobně mám více než dobrou zkušenost s geometrií v areálu STK Brandýs n.L..Poradil mi to místní guru z Nehvizd a mohu jen doporučit.Po jejich zásahu auto nikam netáhne a gumy nežere ;) Na W210 udělali všechny čtyři kola a spokojenost *thumbs up* :stern:

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Geometrie

Příspěvek od Merc124 »

Fiend píše:Jinak dnes jsem mluvil s technikem. Ptal jsem se ho na odklony (protože jak jsem zjistil, u W210 to není asi jednoduché), on že je nešteloval, tak jsem se zeptal proč ne, že by teda mělo být seštelováno vše, na to už neodpověděl, respektive, že jsou ok (i když už v červených číslech)
Já na nových pneu netrvám, klidně ať mi dá stejně ojeté, ale nyní musím řešit nové, to jsou tak min. 3000 a to je drahá geoška, nevim, proč bych za jejich chybu měl platit já.
Jestli se to nevyřeší navrhnu mu jedno řešení. Pojedu do MB na geometrii, když nebude nyní nastavená správně, tak budu chtít od servisu zaplatit geometrii v MB + nové pneu. Když bude udělaná dobře (napodruhé *tired* ), tak to řešit nebudu. Jinak chtěl po mě vin, tak možná nakonec ty hodnoty získá sám... uvidíme, dám vědět.
no, tak geometrie u MB není levná sranda, dle norem MB je čas daný na kontrolu a seřízení u W210 2,10 Nh ;) cena za 1 Nh je normál cca 1800,-kč s D. Dá se využít servisní program 5+ což je sleva na vozy starší pěti let a tam se dostaneš na nějakých necelých 1000,- kč/Nh 8) tak si to spočítej kolik bude stát jenom práce u MB, pro seřízení odklonů je potřeba vyměnit šrouby v nápravnici za jiné, které umožní změnu odklonu pouze skokově, není tam žádný excentr, jeden šroub vyjde na cca 200,- kč a máš tam čtyři, takže není problém aby kontr.+ seř. geo u masařice vyšlo třeba na cca 3500,-kč.
Jinak díky medvědovi za kladné hodnocení ;)
Zítra dělám SL W230 s ABC tak se těším zase na MB 8)

messy
hvězdička
Příspěvky: 178
Registrován: pát 10.04.2009, 15:26
Auto: C220 CDI, S203

Re: Geometrie

Příspěvek od messy »

Ta zlava na 5+ je 20%, takze pod 1000 za nh to urcite nebude ;) Vychadza to 1400.
Prave preto sa mi moc do mb na geometriu nechce.

09medved píše: já osobně mám více než dobrou zkušenost s geometrií v areálu STK Brandýs n.L..Poradil mi to místní guru z Nehvizd a mohu jen doporučit.Po jejich zásahu auto nikam netáhne a gumy nežere ;) Na W210 udělali všechny čtyři kola a spokojenost *thumbs up* :stern:
*thumbs up* dik.

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Fiend »

Když to nedopadne, navštívím Brandýs. Díky za typ *thumbs up*

Vím, že v MB by to stálo ranec, ale když bych věděl, že je to udělaný teď blbě a že to servis zaplatí, tak proč ne... uvidíme příští týden
Odpovědět