Přepadový test vstřiků


Autor tématu
Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Přepadový test vstřiků

Příspěvek od Strosek »

IMG_6138[1].JPG
Mám 320cdi a nedávno se mi při potřebě odjet co možná nejrychleji z křižovatky :-[ přepla, holka, do nouze a to tak, že to chcíplo. Ptal jsem se kamaráda, co se to zase kuuur .. a ...
On říkal, že takhle to dělá, když je vstřik v háji.
Tak jsem si koupil sadu na testování vstřikovačů. Hned jsem to pln očekávání napojil a doufal, že zjistím, který vstřik odešel do věčných lovišť. Výsledek překonal veškerá má očekávání :ramena: *jokingly* - asi mám všechny vstřiky v prdeli (více či méně, ale zu grund ).
Takhle se to naplnilo asi za minutu a půl = asi příliš rychle.

Můžete mi někdo napsat jaký je výsledek testu? Chytám se stébla naděje, že by to snad nemusel být ortel. Auto jinak jezdí, startuje,.. dobře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od trojan »

pokud se to takhle naplnilo za minutu a půl, tak bych byl v klidu. když je špatnej vstřikovač, tak je to plný během pár vteřin . . .
Nicméně, ta sada jsou úplně vyhozený prachy :-) Vypadá to samozřejmě hezky žeo, ale stačí tam nacpat 6 průhlednejch 30cm dlouhejch hadiček a splní to úplně stejnou funkci :-)

Autor tématu
Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od Strosek »

Díky za dobrou zprávu. S tou sadou - nerad cokoli bastlím. Vůbec nevím, kde bych sehnal optimální hadičku ...

h@vran
hvězdička
Příspěvky: 446
Registrován: úte 02.02.2016, 9:01
Auto: W203 longbi 200cdi
Bydliště: Prešov

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od h@vran »

Hadicka - zdravotnicke potreby - napajanie infuzie

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od zadek524 »

Hadička je sice jedna věc, ale konektor hadičky už ve zdravotnickejch potřebách nemaj.... ;)

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od zadek524 »

Strosek: Tak když to nejsou vstřiky, zbejvá ti ještě regulátor tlaku paliva a railový čerpadlo... ;) Což jsou další nejčastější závady.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od trojan »

zadek524 píše: pon 26.08.2019, 21:34 Hadička je sice jedna věc, ale konektor hadičky už ve zdravotnickejch potřebách nemaj.... ;)
"Konektor" hadičky není myslím třeba :-D

Autor tématu
Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od Strosek »

Jednou mi kamarád řekl na muj navrh, ze něco nechám vyrobit ( zbastlit ) - ale! lepší je to koupit - a od te doby moc neztracim čas bastlenim.

Díky Dane za další tipy. Ještě se mi to do nouze přepne vždy, když dam kick down. To je ale jiná “nouze” jen se napíše EPC - electronic power control - visit workshop. Ale nechcipne to, jen to chvíli nejde do otáček. Pak to jede normálně dal. Tak jsem na radu diagnostiky vyměnil to čidlo polohy skrtici klapky ( nevím jak se to přesně jmenuje - je na to napojené lanko od plynového pedálu ), pakhsem se dokonce sral s výměnou tlačítka kick down a nic - příčin problémů je zřejmě víc. Zatím jsem neodhalili ani jednu.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od Volhovič »

Neznám tuto techniku, ale z jiných vozů vím, že se někdy klapka musí diagnosticky nakalibrovat , aby počítač věděl, kde je základní poloha... tedy po výměně funguje pořád blbě , až po té kalibraci dobrý... Jak je to tu?

Autor tématu
Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od Strosek »

vůbec nevím :-$

snad někdo věcí znalý přispěje svou troškou do mlýna :shaman: *drink*

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od Merc124 »

Volhovič píše: ned 01.09.2019, 15:53 Neznám tuto techniku, ale z jiných vozů vím, že se někdy klapka musí diagnosticky nakalibrovat , aby počítač věděl, kde je základní poloha... tedy po výměně funguje pořád blbě , až po té kalibraci dobrý... Jak je to tu?
Já myslí, že neměnil žádnou klapku, ale potenciometr plyn.pedálu co je vlevo na podběhu vedle poj.skříně, že jo.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od trojan »

Strosek píše: ned 01.09.2019, 8:47 Jednou mi kamarád řekl na muj navrh, ze něco nechám vyrobit ( zbastlit ) - ale! lepší je to koupit - a od te doby moc neztracim čas bastlenim.

Díky Dane za další tipy. Ještě se mi to do nouze přepne vždy, když dam kick down. To je ale jiná “nouze” jen se napíše EPC - electronic power control - visit workshop. Ale nechcipne to, jen to chvíli nejde do otáček. Pak to jede normálně dal. Tak jsem na radu diagnostiky vyměnil to čidlo polohy skrtici klapky ( nevím jak se to přesně jmenuje - je na to napojené lanko od plynového pedálu ), pakhsem se dokonce sral s výměnou tlačítka kick down a nic - příčin problémů je zřejmě víc. Zatím jsem neodhalili ani jednu.
pokud dám do benzínovýho auta naftovej motor, může se pak mluvit o bastlení :-) To, že někdo místo nesmyslně drahýho přípravku použije hlavu není bastlení *jokingly* Ono by pak mohlo bejt bastlení i oprava čehokoli, nemá smysl strácet čas, když se to dá koupit nový :-D

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od kejb »

Podle nějaký studie je absence nutnosti improvizace jedním z důvodů poklesu inteligence ve společnosti.:)
Nemluvě o manuální zručnosti.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od popelnice »

Ja teda nevim jaky bastleni se tady omílá ale střihnout hadicku na 4,5,6,8 kusů nůžkama snad inteligenci populace nijak razantně nesníží :smich:

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Přepadový test vstřiků

Příspěvek od Džejár »

:D :D :D :D :D
Odpovědět