vibrace

Odpovědět

Autor tématu
Tomis
hvězdička
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 02.10.2008, 17:26
Auto: S210 270CDI r.v.1999 automat
Bydliště: u Jičína
Věk: 55
Kontaktovat uživatele:

vibrace

Příspěvek od Tomis »

Na své S210 270 cdi Avantgarde se potýkám s vibracemi.Není to nic dramatického ale s.re mě to 008 .Přesně při rychlosti 80km/h se celé auto jemně rozvrní a je to cítit i na volantu.Jak rychlost stoupá,tak je to cítit méně.Ale spíš se mění frekvence a mění se to v hučení.Měnil jsem silentbloky motoru,uložení kardanu,táhla řízení,pružiny,tlumiče,brzdy,kola jsou vyvážená,udělaná geometrie.Zdá se mi, že někdy je to trochu silnější,někdy trochu slabší.Při brzdění se neděje nic mimořádného.
Chlapi napadá vás něco? Já už jsem v koncích.

Ibonis190E
hvězdička
Příspěvky: 274
Registrován: čtv 17.12.2009, 14:31
Auto: W201 190E 2.0 -RIP, W202 C240 A5
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace

Příspěvek od Ibonis190E »

Tomis píše: stř 27.05.2020, 6:24 Na své S210 270 cdi Avantgarde se potýkám s vibracemi.Není to nic dramatického ale s.re mě to 008 .Přesně při rychlosti 80km/h se celé auto jemně rozvrní a je to cítit i na volantu.Jak rychlost stoupá,tak je to cítit méně.Ale spíš se mění frekvence a mění se to v hučení.Měnil jsem silentbloky motoru,uložení kardanu,táhla řízení,pružiny,tlumiče,brzdy,kola jsou vyvážená,udělaná geometrie.Zdá se mi, že někdy je to trochu silnější,někdy trochu slabší.Při brzdění se neděje nic mimořádného.
Chlapi napadá vás něco? Já už jsem v koncích.
vacsinou su to kolesa, nieje vyvazenie ako vyvazenie. Skus zajt niekde kde meraju aj hadzavost.. vyvazovacka ma pritlacny valec na pneumatiku.
a az potom hladaj dalej.

Autor tématu
Tomis
hvězdička
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 02.10.2008, 17:26
Auto: S210 270CDI r.v.1999 automat
Bydliště: u Jičína
Věk: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace

Příspěvek od Tomis »

Vyzkoušel jsem tři sady kol...Se stejným výsledkem.Že by všechna kola házela stejně? To asi ne.
...ale dík za poznatek.

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: vibrace

Příspěvek od dako5 »

Hardyny?Uložení kardanu?

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: vibrace

Příspěvek od Volhovič »

Mě toto dělalo u W124 pouzdro v kardance na konci. jak kardanku nasadíš na ten čep unašeče, než jí přišroubuješ, jak na něm nesmí vrklat moc. Futro se dá z kardanky vyrazit slabou trubkou co se prostrčí vnitřkem a praští se do toho. Nemohl jsem ho v katalozích prodejců dílů najít tak jsem to našel v MB katalogu a dal to do AD, IC nebo Kelly a bylo na světě a za pár peněz a pohoda. Hardy můžou být i nový ale s tímhle poudrem vymačkaným to bude vibrovat. Pak ještě kontrola drážkovaného spoje kardanky- namazat a seřídit (většinou dotáhnout) tu matici aby to nebylo volné ale jak to někdo dorve moc, nešoupe se to při pohybech motoru a nápravnice a difu a může to taky dělat paseku a povolený to dělá vůli a pazvuky . A pak mi vibrace dělalo ještě vylágrované ložisko ve kterém se točí unašeč kardanky na konci rychlostky (manuál 4kvalt W124) ale stačilo přidat ubrat přidat a vždycky se to uklidnilo dělalo to jen při rychlosti nad cca 80 s vyhozeným kvaltem. Poznat to bylo snadno zespod- převodovka blila kolem unašeče a ten rozmetával olej a unašečem šlo hrkat - v ložisku byla velká radiální vůle.

Autor tématu
Tomis
hvězdička
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 02.10.2008, 17:26
Auto: S210 270CDI r.v.1999 automat
Bydliště: u Jičína
Věk: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace

Příspěvek od Tomis »

Volhovič píše: stř 27.05.2020, 23:55 Mě toto dělalo u W124 pouzdro v kardance na konci. jak kardanku nasadíš na ten čep unašeče, než jí přišroubuješ, jak na něm nesmí vrklat moc. Futro se dá z kardanky vyrazit slabou trubkou co se prostrčí vnitřkem a praští se do toho. Nemohl jsem ho v katalozích prodejců dílů najít tak jsem to našel v MB katalogu a dal to do AD, IC nebo Kelly a bylo na světě a za pár peněz a pohoda. Hardy můžou být i nový ale s tímhle poudrem vymačkaným to bude vibrovat. Pak ještě kontrola drážkovaného spoje kardanky- namazat a seřídit (většinou dotáhnout) tu matici aby to nebylo volné ale jak to někdo dorve moc, nešoupe se to při pohybech motoru a nápravnice a difu a může to taky dělat paseku a povolený to dělá vůli a pazvuky . A pak mi vibrace dělalo ještě vylágrované ložisko ve kterém se točí unašeč kardanky na konci rychlostky (manuál 4kvalt W124) ale stačilo přidat ubrat přidat a vždycky se to uklidnilo dělalo to jen při rychlosti nad cca 80 s vyhozeným kvaltem. Poznat to bylo snadno zespod- převodovka blila kolem unašeče a ten rozmetával olej a unašečem šlo hrkat - v ložisku byla velká radiální vůle.
Kardan vyměněn za jiný,pouzdra na obou koncích vyměněna...je to stále stejné :-@ :-/

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: vibrace

Příspěvek od Volhovič »

A je to vůbec manuál nebo automat? U manuálu tu kolikrát někdo řešil, že byla vadná lamela spojková. A co poloosy? Není suchý nebo vydřený některý kloub? Není některá z neznámého důvodu ohnutá? Co uložení diferáku? ty dva malé silentbloky vzadu... a četl jsem uložení motoru nové a co převodovky uložení?

Autor tématu
Tomis
hvězdička
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 02.10.2008, 17:26
Auto: S210 270CDI r.v.1999 automat
Bydliště: u Jičína
Věk: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace

Příspěvek od Tomis »

Volhovič píše: čtv 28.05.2020, 13:12 A je to vůbec manuál nebo automat? U manuálu tu kolikrát někdo řešil, že byla vadná lamela spojková. A co poloosy? Není suchý nebo vydřený některý kloub? Není některá z neznámého důvodu ohnutá? Co uložení diferáku? ty dva malé silentbloky vzadu... a četl jsem uložení motoru nové a co převodovky uložení?
Je to automat. Uložení převodovky je nové. Uložení diferáku také nové. Klouby poloos jsou v pořádku-byly venku.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace

Příspěvek od Přemek Doležal »

To se opět pomocí interfernetu nevyřeší, to se musím, zažít.
To je jako šukat po Netu.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: vibrace

Příspěvek od Humungus »

klidne to muze delat automat

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: vibrace

Příspěvek od kejb »

může, nebo to může být ložisko(a) kol.
Chce to vyzkoušet - chcíplý, neutrál, odpojenej kardan atp...(mám všechno za sebou ;) )
Obecně je na vibrace choulostivější manuál.
Na svojí 124 (přestavba z matu na manual) už jsem si s vibracemi nevěděl rady a chtěl tam vracet nazpět automat a nakonec to vyřešila výměna uložení motoru za originál ze starých zásob z dob produkce. Protože pravej siláč je jinej než levej. Nejednalo se o žádný extra vibrace al stejně to tam bylo při jízdě na pěkný silnici malinko cítit.

Autor tématu
Tomis
hvězdička
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 02.10.2008, 17:26
Auto: S210 270CDI r.v.1999 automat
Bydliště: u Jičína
Věk: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace

Příspěvek od Tomis »

Ložiska kol mě napadla také.Ale vůli nemají a Dan Ž. mi řekl, že vadné ložisko by muselo být slyšet.
Silentbloky motoru?...ty vibrace vůbec nesouvisí s otáčkami motoru ale s rychlostí jízdy.A jsou nové. Jedině,že by se jejich výměnou změnila pozice převodovka-kardan-diferák a nějak to rozhodilo souosost.Každopádně dával je tam Dan Ž. a ten by tam nic špatného nedal.

Autor tématu
Tomis
hvězdička
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 02.10.2008, 17:26
Auto: S210 270CDI r.v.1999 automat
Bydliště: u Jičína
Věk: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace

Příspěvek od Tomis »

Humungus píše: pát 29.05.2020, 7:11 klidne to muze delat automat
???

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: vibrace

Příspěvek od zaibatsu »

to může být hodně věcí.

kardan, uložení kardanu, brzdy, kola, ložiska, diferenciál, převodovka možná taky...
Odpovědět