Fórum bylo aktualizováno, pro více informací mrkněte sem: viewtopic.php?f=10&t=70529

Grafika se bude postupně za provozu měnit - není potřeba psát stále dokola stížnosti že je to hnusný. Je to výchozí vzhled phpbb systému.

ADS podvozek spolehlivost,výhody/nevýhody?

Autor tématu
Marten
vycházející hvězda
Auto: R129 SL500,C126 500SEC, S320CDi, Jag XJR, Saab 9-5
Místo/Bydliště: Kroměříž
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ADS podvozek spolehlivost,výhody/nevýhody?

Příspěvek od Marten » Stř 18.03.2020, 22:18

No měl jsem na klasickém podvozku ale teď se dívám po jiném a tak mě to ADS zajímalo. Nicméně s 18" koly mi to třeba na kostkách přišlo hodně tvrdý a nekomfortní. Ale zase to sedělo jak prdel na hrnci.

Pirx
hvězdička
Auto: R129 SL600 W140 S600
Stav: Offline

Re: ADS podvozek spolehlivost,výhody/nevýhody?

Příspěvek od Pirx » Čt 19.03.2020, 7:47

Porad plati to co bylo receno na zacatku. U hezkyho auta se to vyplati mit a servisovat. U navoneny bidy je to nesmysl.
Mam auto od 75tis km do ted asi 120tis km.
Investice do ADS za tu dobu... jeden novej tlumic cca 18k, zavada a duvod vymeny nesouvisela ale s tim ze to je ADS... vrzalo spodni ulozeni, samotny se nedodava a prislo mi nesmyslny ho vylamat a zkouset tam nalisovat jiny z jinyho auta... vrzani me sralo tak jsem vymenil celej tlumic.
Pak jsem opravoval blok elektricky ovladanejch ventilu staveni vejsky auta.
Ta soucastka samozrejme v aute bez ADS vubec neni, ale na druhou stranu nebyl problem ‘ze je to ADS’ ale klasickej problem rozlozenejch biokabelu.
Ten kabel je bohuzel zatavenej do toho bloku takovym zpusobem, ze je naprosto nevymenitelnej, neda se ustrihnout a nastavit, proste nic. Presto jsem to vymontoval, sikovne na spravnejch mistech nariznul, odbrousil plast a tmel a lepidlo, a kabel nahradil novym. Bylo to 12 hodin prace dvou kvalifikovanejch lidi vcetne hledani ve schematech, mereni na ruznejch nemoznejch mistech v aute, ja jsem si sam sobe uctoval 0,-Kc za hodinu, jedine tak se to vyplatilo, kazdej jinej by ten blok vymenil celej a to stoji cca 38.000,- bez prace.
Tj. na mym aute by teda opravy podvozku staly cca 60k dohromady, ale nebylo to nic co by bylo primo zpusobeny tim, ze je to ADS.
U vydechlyho auta bez ADS bys tlumice menil stejne a vsechny, no a o kabelech toho vsude bylo napsano uz dost.

Odpovědět