Turbo

Odpovědět

Autor tématu
Martin Kostka
hvězdička
Příspěvky: 162
Registrován: stř 24.12.2008, 13:15
Auto: W220 320CDI, O2 1.9TDI, Golf4 1.9TDI
Bydliště: Děčín
Věk: 33
Kontaktovat uživatele:

Turbo

Příspěvek od Martin Kostka »

Ahoj,

W220 320 CDI 04, najeto 260 tisíc km.

Zadní nárazník mám trochu oházený od oleje, asi by to mělo být turbem. Dostal jsem doporučení na jabloneckou firmu Turbo Sport, dělají servis/repase. Po telefonu mi nabídli prověření stavu turba jedině tak, že turbo půjde ven a oni provedou kompletní kontrolu - když ok, půjde to zpět, když ne ok, dá se nové/repasované. Za tu operaci s prověřením (vyndat, kontrola, případně zpět) chtějí cca 3 až 5 tisíc. Repasované turbo mají na e-shopu za 14.500,-. Je to ok? Mám se s nimi rovnou domluvit? Nebo jsou ještě nějaké jiné způsoby, jak stav turba ověřit?

Čekají mě nějaké delší cesty a nerad bych, aby to někde daleko od domova umřelo, takže i vzhledem k nájezdu a stáří bych to rád řešil.

Díky :stern:
Martin

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Turbo

Příspěvek od zaibatsu »

já bych jako první šel po nastavovacím členu na turbo a těsnosti hadic a intercooleru. netěsnost turba nikoliv 100% spolehlivě zjistíš posouzením vůle, když sundáš hadici zpředu na turbu. auto jede jak má? spotřeba v pořádku? objevilo se to náhle nebo postupně?

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: Turbo

Příspěvek od W463 »

to jsou zase diagnozy :-!
dival se na to uz aspon nekdo zespoda odkud ten olej unika ??? :-$

Autor tématu
Martin Kostka
hvězdička
Příspěvky: 162
Registrován: stř 24.12.2008, 13:15
Auto: W220 320CDI, O2 1.9TDI, Golf4 1.9TDI
Bydliště: Děčín
Věk: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od Martin Kostka »

zaibatsu píše:já bych jako první šel po nastavovacím členu na turbo a těsnosti hadic a intercooleru. netěsnost turba nikoliv 100% spolehlivě zjistíš posouzením vůle, když sundáš hadici zpředu na turbu. auto jede jak má? spotřeba v pořádku? objevilo se to náhle nebo postupně?
Auto jede jak má, spotřeba je v pořádku, objevilo se to asi spíš postupně...

Autor tématu
Martin Kostka
hvězdička
Příspěvky: 162
Registrován: stř 24.12.2008, 13:15
Auto: W220 320CDI, O2 1.9TDI, Golf4 1.9TDI
Bydliště: Děčín
Věk: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od Martin Kostka »

W463 píše:to jsou zase diagnozy :-!
dival se na to uz aspon nekdo zespoda odkud ten olej unika ??? :-$
Ne, zatím nic takového neproběhlo. On to tedy každopádně není žádný velký únik, alespoň podle mě, zadní nárazník je mastný a jsou na něm černé olejové "ťupky". Já vím, popis nic moc, ale turbo jsem zatím na žádném autě nikdy neřešil, tak se radši zeptám, než dám někomu za vyhodnocení stavu 5 tisíc.

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: Turbo

Příspěvek od W463 »

tak dej nekomu 500 at to zvedne na hever ]:->

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Turbo

Příspěvek od zaibatsu »

tvl, já měl za to, že to ten olej žere a lítá to výfukem, on z toho chčije? to si jako zadal na google: "Zadní nárazník S-Klasse od oleje" a on odpověděl:"Repase turba levně!"?
Odpovědět